16 adımda test çözme teknikLeri ..

Konusu 'Kişisel Gelişim Merkezi' forumundadır ve Kurt Cobain tarafından 17 Nisan 2009 başlatılmıştır.

1. Kurt Cobain

Kurt Cobain New Member

Aldığı Beğeni:
    287
    Ödül Puanları:
    0
    16 ADIMDA TEST ÇÖZME TEKNİKLERİ​

1-Bir konuyla ilgili soruları çözmeden önce o konuyu iyi öğrenin. Soru çözerek de öğrenip öğrenmediğinizi hem kontrol edin, hem de tekrar edin.

2-Soruları kendinize zaman tanıyarak çözün. Çünkü gerçek sınav sadece bilginizi değil bilgi kullanma hızınızı da ölçmektedir.

3-Soruları ayırt etmeyin. Her sorunun size sınavda sorulabileceğini düşünerek yanıtlamaya çalışın.

4-Çözemediğiniz veya yanlış çözdüğünüz sorunun mutlaka doğru çözümünü öğrenin.

5-Bir soruya çok fazla takılarak zihninizi bulandırmayın ve kendinizde stres oluşturmayın.

6-Soruyu daha kolay çözmenizi sağlayacak önemli kelimelerin altını çizin. Sorudaki her şeyin altını çizmeyin.

7-Her gün belirli miktarda soru çözmeye çalışın ve zamanla bu soru miktarlarını aşama aşama arttırın.

8-Öncelikle soruyu daha sonra verilen bilgileri okuyun. Soruyu ve verilen bilgileri anlamadan asla şıkları okumaya başlamayın.

9-Bütün şıkları mutlaka okuyun. Şıkların hepsini okumadan doğru olduğuna inandığınız şıkkı işaretlemeyin.

10-Yanlış olduğuna kesin emin olmadıkça, ilk işaretlediğiniz cevabınızı değiştirmeyin.

11-Doğru çözdüğünüzden emin olmadığınız soru ve sorular varsa tekrar göz atmak için sınavın en sonuna bırakın.

12-Yanlış çözdüğünüz sorulardan ötürü ümidinizi kaybedip asla karamsarlığa düşmeyin.

13-Çözemediğiniz soruları düşünerek stres yapmayın. Her öğrencinin çözemeyeceği sorular mutlaka çıkar.

14-Uzun paragraftan oluşan soruları “uzun soru zordur” yargısında bulunarak o soruyu okumadan geçmeyin. Unutmayın uzun paragraf türündeki sorular daha kolay sorulardır. Ve genelde cevaplar paragrafın içinde gizlidir.

15-Doğru cevaba daha kısa sürede ulaşmak istiyorsanız yanlış olduğuna inandığınız şıkları hemen eleyin.

16-Sayısal sorularda işlemleri mutlaka kaleminizi kullanarak yapın. Hafızanızdan
    işlem yapmak hem sizi hataya sürükleyecek, hem de size daha fazla zaman kaybı sağlayacaktır.
  2. Roninimsi

Roninimsi Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    88
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: 16 adımda test çözme teknikLeri ..

Denemelerde değil de normalde çalışırken ben bu adımı uygulayamıyorum malesef.
    Bir soru varsa, illâki çözeceğim, çözmeden geçemiyorum. Uğraşa uğraşa eninde sonunda çözmüş olarak testi kapıyorum.
  3. seboist92

seboist92 New Member

Aldığı Beğeni:
    95
    Ödül Puanları:
    0

UFF bu hataya çok düşüorum değiştiriorum ve o ilk yaptıklarım dogru oluor ...

bundan sonra emin olmadıkça değişmek yok :D

saOL denis payLaştıgın için :)
  4. Sidney

Sidney Misafir

6-Soruyu daha kolay çözmenizi sağlayacak önemli kelimelerin altını çizin. Sorudaki her şeyin altını çizmeyin

ßen hepsını çiziyorum. Artık önemLısını çizerim. :)

14-Uzun paragraftan oluşan soruları “uzun soru zordur” yargısında bulunarak o soruyu okumadan geçmeyin. Unutmayın uzun paragraf türündeki sorular daha kolay sorulardır. Ve genelde cevaplar paragrafın içinde gizlidir.

evet uzun soruLar daha bi basıt oLur.

tesekkurLer konu önemLıce.
  5. Nokta [.] *

Nokta [.] * Well-Known Member

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    501
    Ödül Puanları:
    113

Bir Bardak Votkayı Al..O Bardak Hızıyla 100 soru çözülüyor valla.Bn 1000 soru çözdüm de ki halimi hatırlayamam.
  6. Sidney

Sidney Misafir

kötü örnek narkotık:D:D:icon_ban:
    ondan sonra ne çözdüğünü hatırLaya bıLıyor musun bari ?:
  7. Nokta [.] *

Nokta [.] * Well-Known Member

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    501
    Ödül Puanları:
    113

şöyle böyle hatırlıyorum..ne demek tabi hatırlıyorum.
  8. AvRiLKoLiq

AvRiLKoLiq Misafir

aynen KaTıLıyorum... :D [yazmama gerek kalmıyor :D :D]
  9. Kurt Cobain

Kurt Cobain New Member

Aldığı Beğeni:
    287
    Ödül Puanları:
    0

önemLi değiL arkadaşLar =)
  10. Misafir

Misafir Misafir

ben uzun paragraf sorularını görünce korkuyordum bundan sonra çözüme daha kolay ulaşıldığını öğrendiğim için artık kolaylıkla çözerim
  11. izafet uye

izafet uye Misafir

saol çok yardımcı olacak
  12. FearkilleR1

FearkilleR1 Best ~

Aldığı Beğeni:
    10
    Ödül Puanları:
    18

10.madde ilk şık,genelde doğrudur olayını katılıyorum.İnsanın aklına ilk gelen doğru çıkıyor kurcaladığında yanılgıya düşüyor.
  13. tarzanname

tarzanname Member

Aldığı Beğeni:
    2
    Ödül Puanları:
    8

Arkadaşlar sınavda herşeyin altını çizdiği iççin ses çıkıo ve bn sesde soru çözemiorm + dikkatimide zor topluorm bu yüzden zor oluo yaa
  14. Misafir

Misafir Misafir

merhaba ben soru çozmek ıstoyom

Sayfayı Paylaş