2012 Yeni adli sicil arşiv kaydı silinmesi hususunda

Konusu 'Hukuk Danışmanı' forumundadır ve saldıray64 tarafından 13 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. anderr

anderr Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    A

Last edited: 8 Temmuz 2015
  2. gorkem848484

gorkem848484 New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Adli Sicil kurumunun adli sicil kaydınızı arşive alması için -yerine getirme fişini- dilekçe ile Cumhuriyet Başsavcılığına mı başvurdunuz yoksa kararı veren mahkemeye mi. Benim kararımı veren Askeri Mahkeme yardımını lütfen
    --- Mesajlar birleştirildi , 7 Ekim 2015 ---
    "Adli Sicil kurumunun adli sicil kaydınızı arşive alması için -yerine getirme fişini- dilekçe ile Cumhuriyet Başsavcılığına mı başvurdunuz yoksa kararı veren mahkemeye mi. Benim kararımı veren Askeri Mahkeme yardımını lütfen"
    --- Mesajlar birleştirildi , 7 Ekim 2015 ---
    yazılarınızı takip ediyorum forum çok güzel tartışmaları içeriyor. Benim danışmak istediğim;
    "Adli Sicil kurumunun adli sicil kaydınızı arşive alması için -yerine getirme fişini- dilekçe ile Cumhuriyet Başsavcılığına mı başvurdunuz yoksa kararı veren mahkemeye mi. Benim kararımı veren Askeri Mahkeme yardımını lütfen"

3. delrlde

delrlde New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar
    Forumu baştan sona okudum, bir çok şey net fakat. Şu memnu haklar konusuna takılmış durumdayım. Özetle cezalarım;

86/2 - 75 Gün hapis > para cezasına çevrildi
    430/2 - 3 Ay hapis ama erteledi

Yani hiç ceza evine gitmedim. Benimde memnu haklarımın iadesini alma gerekiyor mu?

4. Kaanali27

Kaanali27 New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Baştan aşağı foruma baktim çok güzel bilgiler verilmiş yardimci olan tüm arkadaslara şimdiden teşekkürler.....2006 yılında hırsızlık tan hakkımda işlem yapıldı 2008 de yerel mahkeme 2 yıl 9 ay 10 gün hapis cezası verdi temyize gidince 2013 yılında Yargıtay cezayı onadi...olaydan 7 yıl sonra ceza evine girdim sonra denetimli derken infaz tamamlandı..adlı sicil silinmesi için ankaraya dilekçe yolladım yerine getirme fisi istendi infaza gittim biz veremiyoruz dedi mahkemeye gittim oda veremeyiz dedi Ankara yi aradim onlarda bize yollaman lazim dedi..tekrar infaza gittim onlarda biz adlı sicile bildirecez dedi herkes bir başkasına yolladi bizi....benim için adlı sicilden silinmesi yeter özel sektörde sıkıntı ise almiyorlar...arkadaşlar adlı sicil silinir mi adlı sicilden silinse yeter bana...lütfen yardım edin

5. Kaanali27

Kaanali27 New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Adli sicilim silindi daha önce burdan bilgi almak için yazmıştım arkadaşlar 2005 sonrası işlenen suçlar için süre beklemeye gerek yok infaz tamamlaninca otomatik silinmeli diyor kanun ama ankaraya dilekçe yollamak gerekiyor sizden yerine getirme fisi istiyorlar onu aliyorsunuz kimlik fotokopisi ile beraber dilekçe ile yolluyorsunuz bunu fax ilede yapabilirsiniz 1 2 içinde siliniyor benim ki 2 ay surdu

Sayfayı Paylaş