2012 Yeni adli sicil arşiv kaydı silinmesi hususunda

Konusu 'Hukuk Danışmanı' forumundadır ve saldıray64 tarafından 13 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. egitimciyiz

egitimciyiz Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Cevap: 2012 Yeni adli sicil arşiv kaydı silinmesi hususunda

kırıkkaleli kardeşim nasılsın ,iyimisin kardeşim yaa şimdi öleden sonra başvuru belgeleri verecem ama çok tedirginim , hepimizde bu suçluluk psikolojosi , kimse bilmesin yüz kızartur filan aslında öyle olamamık gerek bence, utanmamak lazım kardeşim olur bi kere hata yaptık ne yapalım, kanunlar allahın emirlerinden dahamı geçerli, ALLAH bile tövbe ettinmi bağışlar affeder, ALLAH ahirette insanlar bizi dünyadaki yaşantıdmızdan ötürü cennete gidip yada cehenmme gitme konusun bizi yargılamıyorlar, yoksa bu kul dediğimizinsanlar varya anamızı ağlatır aha burda şunu yaptın aha burda affedesin kaçırdın istemeyerek diyerek bizi cehennemin en alt tabakasına atarlar..

2. kalarannnn

kalarannnn New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Sanki insanlar hiç ömürlerinde suç işlemedi hangi insan Allaha yemin edebilirki ben bir ağaçdan izinsiz herangibir meyve koparıp yemedim diye yada hiç bu zamana kadar izinsiz bir tanıdığımın arkadaşımın heran gibir şeyini almadım diye sadece tek fark bizim kayıtlı olmamız onların kayıtsız olması emniyette ve adliyede kaldiki bugün günümüzde ve geçmiş de emniyette olsun adliyede olsun çalışan hiç suç işlemiyormu haberlere bak görürsün çarşaf çarşaf bu ayıp toplumundur toplum bir kere suç işliyorsun bin kere yargılıyor meclisin bu durumu düzeltmesi şarttır beim adli kaydım siliniyor gbt yasal olmadığı halde silinmiyor bu nasıl hukuk sistemi

3. kırıkkalelii

kırıkkalelii Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8

Eğitimciyiz,allahın izniyle bir problem çıkmayacak bana inan ve güven.yeni işin,yeni hayatın hayırlı olsun telimide veriyim aramak isteyen arayabilir..5452354916

4. ghostewil

ghostewil New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

arkadaşlar benim bi sorum var.

Ben 1.5 sene önce elektirik saatinde mühür bozma şucundan hükmün açıklanması geri bırakıldı cezası yedim.

Öğrenciydim polis zorla mahkemeye felan götürdü.İlerde memur olmak istiyorum ama bu önüme çıkar diye çok korkuyorum.

Arşiv kaydı sildirmem felan gerekirmi.Yoksa memurluk yapamam galiba.Yardımcı olun lütfen

5. kırıkkalelii

kırıkkalelii Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8

ghostevil,dikkat edersen hüküm açıklanmamış.tehir edilmiş.ceza almışsın ama mahkeme ertelemiş.bunun anlamı argo tabirle şu demek.bir hata yapmışsın.suçlusun ama sana bir şans daha veriyoruz,belki şeytana uydun istemeyerek bir halt yedin.akıllı ol bir daha bir suça iştirak etme demektir.hükmün açıklanmasının geri bırakılması 5 yıl sürelidir.bu 5yıl içerisinde bir suca karışırsan vede yargılanır ceza alırsan bu elektirik mühründen aldığın cezayıda çekeceksin.artık sana ne cezası verildi onu yazmamışsın ama.paraysa para,hapısse hapis.hangi cezaya çarptırıldıysan o cezada karşına çıkacak.şuan için senın açından korkacak bişey yok.kendine dert etme.sabıka kayıtlarında erteli hüküm kayıtları çıkmaz.yani temiz çıkar senin şuan sicilin.memur olabilirsin.ama dediğim gibi beşyıl kendine dikkat etkardeşim.hayatında başarılar dilerim....

6. hunk

hunk Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    6

Arkadaşlar bu gbt işini meclis ne zaman düzeltecek ben de dilekçe yollamak istiyorum ömür boyu korku için de yaşamak istemiyorum anayasa deyişti halen darbe zamanı çıkan fişleme kanunlarıyla yönetiliyoruz

7. egitimciyiz

egitimciyiz Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8

sevgili kırıkkaleli kardeşim ben bügün belgeleri verdim işe başlattılar şimdilik ama sonra sorun çıkarmı bilemiyorum, YİNEDE burda emek verenlerden ALLAH razı olsun hepinize teşekkür ederim, kardeşlerim demekki arşivi sildirdiğiniz an yada memnu hakların iadesini aldğınız zaman memur da olursunuz istediğiniz yerede girersin artık bir suç işleyen ömür boyu cezasını çekmeyecek inşallah...

8. egitimciyiz

egitimciyiz Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8

hukuk savaşını kazanacaz mücadele etmeden olmuyor, bildiğiniz heryere başvurun hakkınız arayın, utanmayın ayıptır demeyin yüzkızartır demeyin bence önemli olan hatayı tekrar etmemek, hepimiz hata yapıyoruz hata yapmak biz insanlar içindir,,,

9. egitimciyiz

egitimciyiz Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8

kardeşlerimiz gbt den hepimiz muzdaribiz, ama eğer gbt bize ve işimize engel olmuyorsa varsın istedikleri heryere yazsınlar, çünkü yasal değil bundan sonra hiç kimsenin yanında diyemecekler, ya adam polis olmuş ama insanlıktan nasibini alamamış , adamın kızının yanında way sen zamanın da hırsızlık yapmışsın diyor, ne hakkın var kardeşim yaaa, hiç mi insani düşünmüyorsun be adam senin gibilerini polis yapıyorlar, yasa zamanın da hırsızlık yapmış sa yapmış cezasını çekmiş acısını ızdırabını çekmiş neden söleme gereği duyuyorsun bre aşağaılık insan..insan müsvettesi seni.

10. egitimciyiz

egitimciyiz Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8

ghostewil kardeşim zaten yeni kanun çıktı bu suçlarda elektirik cezasını verdiğin an adli sicilden ve arşivden hemen siliniyor, sen paçayı kurtardın zaten 5 yıl filan da gerekmez hemen git cezası varsa öde olay kapanır..

11. egitimciyiz

egitimciyiz Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8

2

600 bin kişinin sabıka kaydı siliniyor

3. yargı paketiyle kaçak elektrik kullanmak ‘hırsızlık’ kapsamından çıkarıldı.

07 Temmuz 2012 Cumartesi, 07:33:06

.

.
    Yeni yasa ile hakkında suç duyurusunda bulunulan 600 bin kişi ‘elektrik hırsızlığı’ndan kurtulacak

Olcay AYDİLEK / GAZETE HABERTÜRK

Meclis’te kabul edilen 3’üncü yargı paketi, elektrik hırsızlığından mahkûm olanlar için de önemli değişiklikler getirdi. Örneğin bir abone, kaçak elektrik kullandı. TEDAŞ, gerekli tespitleri yaptı. Kişi hakkında ‘elektrik hırsızlığı’ suçlamasıyla dava açıldı.
    Abone, ‘elektrik hırsızlığı’ndan yargılandı ve mahkûm oldu. Sabıkasına ‘hırsızlık’ suçu işlendi. Yasa, bu kişilerin yargılanıp mahkûm oldukları ‘hırsızlık’ suçunu, tüm sonuçlarıyla ortadan kaldırıyor. Sabıka kaydından ‘hırsızlık’ suçunun silinmesinin önünü açıyor.

NASIL YARARLANACAKLAR?
    Bu kişilerin, öncelikle, 6 ay içinde kaçak kullandığı elektriğin parasını TEDAŞ’a yatırması gerekiyor. 3’üncü yargı paketinde yer alan madde kapsamında, ‘elektrik hırsızlığı’ yerine ‘karşılıksız yararlanma’ suçundan yeniden yargılanma için ceza aldığı mahkemeye başvuracak.

‘YAŞAMLARI DEĞİŞECEK’
    Hukukçular, hırsızlık suçunun eski düzenlemede 10 yıl da geçse sabıka kaydından silinmediğine işaret ederek, “Yasayla, bu değişikliğin yapılmasına olanak sağlanıyor. Hırsızlık suçu, pek çok kamu hizmetinden yararlanmayı da engeller. 3’üncü yargı paketinde getirilen değişiklikle, yüz binlerce kişinin de yaşamı değişecek” değerlendirmesini yaptı.

1 MİLYON SABIKALI
    Enerji Bakanı Taner Yıldız, nisan ayında MHP’li Alim Işık’ın önergesini yanıtlarken 2003’ten bu yana 44.8 milyon abonenin denetlendiğini, 1 milyon 850 bin kaçak tespit edilerek ‘tahakkuka bağlandığını’, 598 bin 241 abone hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Halen 230 bine yakın soruşturma ve dava sürerken Adalet Bakanlığı kaynakları, her yıl 70 bin kişi hakkında kaçak elektrikten dava açıldığını belirtiyor. Adli Sicil İstatistikleri’nde veri bulunmuyor ancak elektrik hırsızlığından 1 milyona yakın kişinin sabıkalı olduğu tahmin ediliyor.

İŞTE O KRİTİK MADDE
    Elektrik hırsızlığından mahkûm olanların sabıkalarını ‘temize’ çıkaracak madde şöyle: “Abonelik esasına göre yararlanılabilen elektrik enerjisinin, suyun ve doğalgazın sahibinin rızası olmaksızın ve tüketim miktarının belirlenmesini engelleyecek şekilde tüketilmesi dolayısıyla bu kanunun yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla hakkında hırsızlık suçundan dolayı kovuşturma yapılan veya kesinleşmiş olup olmadığına bakılmaksızın hakkında hüküm verilen kişinin, bu kanun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren altı ay içinde, zararı tamamen tazmin etmesi halinde, hakkında cezaya hükmolunmaz, verilen ceza tüm sonuçlarıyla ortadan kalkar.”

12. jcmaxwell

jcmaxwell Member

Aldığı Beğeni:
    2
    Ödül Puanları:
    8

Eğitimci kardeş hayırlı olsun yeni hayatın inşallah hep güzellikler içinde geçer.Senin adına çok sevindim bundan sonra bir sorun olacağınıda zannetmiyorum ben şahsen.İnşallah darısı bizlere bizde kurtulursak şu beladan çok mutlu olacağız...Mücadele etmek adamı yoruyor insan bazen dayanamayacak hale geliyor ancak yapacak bir şey yok bu ülke Türkiye ne yazık ki birinin A dediğine biri B diyor.Araştırmak bulmak pes etmemek gerek.İşin garip tarafı bu yazıyı ordan sildirmek artık bende amaç oldu belkide onun silinmiş olmanın bana hiç bir faydası olmayacak ama sırf inadına peşini bırakmayacağım..

13. egitimciyiz

egitimciyiz Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8

jcmaxmel kardeşim sağol ALLAH razı olsun darısı hepimizin başına inşallah hepimizin işi rast gider, senin de arşivin silinmesi lazım üstünde biraz durursan olur bence çünkü cezan 2005 ten önce olmuş kanunlar lehe olduğu zman kullanabilirsin ama alayhe olursa sana uygulayamazlar bunu biliyorsun zaten..

14. egitimciyiz

egitimciyiz Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8

kardeşlerimiz hepinize iyi geceler, yarın ben işe gidecem sabahtan, ALLAHA emanet olun, bundn sonra işim olursada olmazsda sizinle mücadele edecemi yaşım 39 oldu ama ALLAH tan umut kesilmez bu yaştan atamam çıktı,,sizde mücadele edin lütfen herkese saygılar...

Last edited: 12 Eylül 2012
  15. anderr

anderr Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    6

Arkadaşlar boş mücadele edersek bize bir fayda saglamaz eğitimci kardeş şimdi link verecegim bu linkden herkez hem Adli yönden hemde GBT denen yasal olmayan kayıtlar yönünden tüm sıkıntı ve derdini yazarak meclisden ne istiyorsa bunu yazsın ömründe bir kere her bu sitede bunu okuyan herkez yazsa 25 bin adet forum eder ve meclis harekete geçer adli sicil ve emniyet kayıtlarından illebet kurtulur akim forumun link ini veriyorum doldurun kendiniz ve aileniz ve geleceginiz için saygılar
    ben örnek adli kaydım silindi gbt kaydımın durmasından rahatsızım siz de yazın link i tıklayın
    Konu olarak da hukuk seçebilirsiniz

yada doldurmaz bir çaba sarfetmez ömür boyu sicili bozuk durabilirsiniz

Akim Başvuru Formu

16. sağlıkcıyız

sağlıkcıyız New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım bende özel bir kuruluşta sağlıkcıyım adli sicil ve arşivim temizlendi lakin her emniyet kontrollerinde gbt canımı sıkmakta bu gbt den kurtulmak için arkadaşın dediği gibi formu doldurup yollayacagım şimdi bir elin nesi var iki elin sesi var ölene kadar bu gbt ile yaşamak istemiyorum

Eğitimci kardeş sende destekle bakalım

17. jcmaxwell

jcmaxwell Member

Aldığı Beğeni:
    2
    Ödül Puanları:
    8

Bugün öğleden sonra mahkemeye gittim , ofis müdürü dilekçemin daha dergerlendirilmediğini söyledi.Değerlendirme sonucu adresime postalanırmış.Sildirmeyle ilgili kararı mahkeme hakimi ve yetkililer incelemeler sonucunda verecek dedi.Bu işlemler çok sürmüyormuş ancak değerlendirme sonrası silme işlemi olursa o uzun süre alıyormuş..Ben telefon numarasını aldım artık gitmek yerine telefonla arayacağım.bakalım nasıl olacak..

(Adli sicil belgesi veren yerdeki adam kafamı bozdu senin arşiv silinmez dedi.!5 yıl geçmeli daha geçmemiş dedi, bende dedim 15 yıl olmadan sildiren bir sürü adam var dedim.Eski yasalar var daha bir sürü parametre var ve kimse şu kayıt silinir bu slinmez diyemiyor dedim.Adam bir kayıt gösterdi 1996 yılına ait bir olay ve hala sildirememiş arşivi.Hukuk matematik değil doğru noktalardan çıkılarak istenilen yola ulaşmam mümkün..)

18. hunk

hunk Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    6

Neden mahkeme yoluna gittik ki sildirmek için direk adli sicilden sildirseydin

Ben yolladım akim den adli konulardaki ve gbt konularındaki düzenleme istegi ile ilğili

19. jcmaxwell

jcmaxwell Member

Aldığı Beğeni:
    2
    Ödül Puanları:
    8

Bana arşivi sildirebileceğimi mahkeme ofisindeki kıdemli memur söyledi.Dilekçe yaz mahkemeye başvur biz sildririz dedi, bu nedenle mahkeme kanalını tercih ettim.Aslında kafamda birde arşiv silme dilekcesiyle adli sicile başvurmak var.Ancak bu durumda şu sorun çıkabilir biri sildirir biri silmezse nasıl olacak..Mahkeme müdürü adli sicile direk başvurmamı söyleyen başka memura olmaz dedi.Arşiv için inceleyip biz sildireceğiz dedi..

20. hunk

hunk Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    6

Ozaman beklemekten başka çaren yok yıl kaçtı infaz olunan

Ben de mahkemeye başvurdum yasaklı hak için yasaklı hakkım yokmuş adli sicile gönderdim bekliyoruz kararı

silme yetkisi artık adli sicil de mahkemelerde deyil diye biliyorum ayrıca

Sayfayı Paylaş