Adının anlamı.....

Konusu 'Enteresan Olaylar' forumundadır ve ChUcKy tarafından 8 Eylül 2005 başlatılmıştır.

1. ChUcKy

ChUcKy BEŞİKTAŞ ULANNN !!!

• Administrator
    Aldığı Beğeni:
    386
    Ödül Puanları:
    83
    Adının Anlamı Gözlerindeki Sözlükte Yazılıydı

Sesini duymak güzel şey bir aşklaşma içinde kendine yer bulmak. Senin hislerin kimin umurunda ben en saçmalanmış şiirlere lanet okuyarak hala sana türküler adamaktayım. Gözlerin çimen yeşilydi hala unutmadım. Bir baharın en gevrek iklimi vardı sözlerinde sebepsiz haykırışların yersiz susuşların olmasa kusursuz bir melekle yarışabilirdin.

Sözlerin bir salep kıvamındaydı. Kışın insanı ısıtması için gerekli bir içecek, yazın garsondan istendiği zaman gülüşmelere sebep olacak kadar yersiz. Ama senin sözlerin genelde kışın içilen bir salebi andırırdı.

O susunca sizin o kocaman sevginiz tarçına dönerdi. Yani salepsiz tek başına bir şeye yaramayan tadı tatlılıktan acıya çalmış bir tarçına...

Tasviri güç bir varlıktı sayfalarca yazı yazılabilirdi uğrana, çünkü gözlerin mürekkep kadar değerliydi. Seni sana anlatmak en büyük sanattı. Gözlerini aynadan başka görebileceğin tek yer benim mürekkep karartılarımdı.

Kendini hiçbir yere ait hissetmezdin, her nereye gidersen orayı gurbet bellerdin. Kendi şehrinde bile yabancı ve türkçe bilmeyen bir turist misali gezerdin. Nereye ait olduğunu düşünürken her yerin sana ait olduğunu unuturdun. Belki senin istediğin gibi doğmazdı güneş, belki senin istediğin gibi sevemezdi kimse ama güneşde sana doğardı, sevende seni severdi. Dedim ya! belki sen buralara ait değildin ama buralar sana aitti.

Seni betimlemek cenneti tasvirlemek kadar güçtü. Ve görmediğin bir nesnenin perspektif görünümünü çizmek ne kadar zorsa senin de yüreğini anlatmak o kadar zordu. Adının anlamını hiç sormadım. Hani bir kere daha söylemiştim, adının anlamı gözlerinde ki sözlükte yazılıydı. Ayrıca sormanın bir manası yoktu. Üzerinde Ankara resmiyeti, gözlerinde anadolu sıcaklığı vardı. Bakışların gün batımlarında güneşin nöbetini devralabilecek kadar güzeldi. Sen gülünce şehir gülerdi, gökyüzü ışıldardı. Ne kadar yıldızı mevcutsa gökyüzünün, hepsi senin gözlerine doğru kayardı.

Sana edebiyata katkıdan yoksun, (ne yazık hala yoksun!) aşk mektupları yazmak saçmalıktan öteye gitmezdi.

Gayem sadece seni sana anlatmaktı. Çünkü ne yazık sen henüz kendinin farkında değildin. Sevilebileceğini düşünemiyordun. Konuştukça saçmalayağını zannediyordun. Ve asıl bu düşüncelerinle saçmalıyordun. Susuşların çaresiz bir susuzluğa sürüklerdi insanı, ve bazen o susuzluktan çaresiz kalan insan sırf ölmemek için haram olduğunu bile bile içinde günlerce sürecek pişmanlık kaygılarıyla şarap içerdi.

Sen farkında olmasanda Allah bu günahın yarısını senin defterine yazardı. Susup susuz bıraktığın için.....

İsmi N harfiyle başlardı. Daima niha(l)vend makamında ezgiler çalardı. Ve bu ezgilerin en dokuz sekizlik ritimli olanı bile insanı bir meyhane boşluğuna itiverirdi. Alınan alkollerin her yudumunda insanın içinde nasıl sevinçle,hüzünle, pişmanlık karışıverirse, senin çaldığın o niha(l)vend ezgilerdede insanın kulağı o denli karıştırırdı.

Zamanı fark etmeyen bir zamanda, sırf seni unutmak için başka gözlere bakmaya kalkışılsa gözler kör olacak kadar sarsılırdı. Ve yabancı bir göze değen gözler gözürleşirdi.

İsmin duyuldmu biraz sana, biraz yüreğine ama en çok sevdaya olan saygıdan dolayı ayağa kalkılırdı. Bu hareketi otnom sinir mekanizması yönetirdi ve ayağa kalkma işleminde düz kaslar çalıştığı için hareket istem dışı gerçekleşirdi.

Benim bütün amacım seni sana anlatmaktı çünkü sen kendini ayna hariç hiçbir yerde görmemeştin ve kendine baktğın aynanında sırrı dökülmüştü. Yani sen ne sır yüklersen yükle çözülmüştü. İşte bu yüzden seni sana, sen gibi gösteremiyordu. Senin kelimelerin gayet doğaldı, susuşun suni bir çekirdek tepkimesi.... Gözlerinin manası adında, adının manası gözlerinde ki sözlükte yazılıydı ve bu sözlük aşkca yazılmıştı........ Bu gece itraf ediyorum o sözlüğü ben yazdım! Benden başka kimse adının anlamını anlamasın diye. Hatta sen bile......

2. BodyTürke

BodyTürke BodyTürk

Aldığı Beğeni:
    91
    Ödül Puanları:
    48
    vaaay ahmet abi...gercekten cok güzel yani itiraf etmem lazim.
    aline saglik.

3. THaNNeRR

THaNNeRR Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    83
    Ödül Puanları:
    48
    ellerine sağlık çok hoştu hatta mükemmel

4. ChUcKy's LoVe

ChUcKy's LoVe Misafir

süperdi hayatım:)

5. _mystick_