AFAKAN (AFAKAN nedir? - AFAKAN hakkında)

Konusu 'abcç' forumundadır ve Router tarafından 4 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

 1. Router

  Router of aman nalaaan

  • Administrator
  Mesajlar:
  22.616
  Aldığı Beğeni:
  703
  Ödül Puanları:
  113
  AFAKAN: AFAKAN hakkında henüz açıklama yapılmamış. Üye Olun, ilk Açıklamayı siz Yapın!
   
 2. monocali

  monocali New Member

  Mesajlar:
  1
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Cevap: AFAKAN (AFAKAN nedir? - AFAKAN hakkında)

  Afakan genelde kadınlarda olan bir rahatsızlıktır.Afaakanın olup olmadığını anlamak için midemizin orasına iyice elimzi bastırmak olacaktır.orada kalp gibi atan birşey varsa buna afakan denir.afakanın tedavisi için doktorların yapacağı hiçbir şeye yoktur sadece Onu ovarark geçirmemiz lazm ama bu normal ovma ile geçecek bir hastalık değildir.günümüzde afakanı geçirmek için değişik bir şekilde ovan insanlar vardır.Bu ne siznle geçecek bir hastalık nede doktorlarla sadece afaknı geçirmek için ovması bilen kişilerle gçirebilirsiniz.
  Merve Parlak
   
 3. ufak bir bilgi

  ufak bir bilgi Misafir

  Cevap: AFAKAN (AFAKAN nedir? - AFAKAN hakkında)

  afakan insanın tam midesinin üzerinde kalb gibi atan bir hareketlenmedir.. olmasının sebebi: aşırı korku, heyecan, üzüntü, sıkıntı ilk bilinen özellikleridir. aslında buna genel anlamda panik atak desekte olur.
  BUNUN GEÇMESİ İÇİN: aç karnınıza o atan yeri bilen bir ebeye ovularak bastırtmak lazımdır..

  ve en önemli geçim formülü ise: rabbimize yönelip bol bol dua etmektir.. çünkü sıkıntıyı, derdi, kederi,heyecanı bize veren o dur. onun için şifayı: derdi veren rabbimizden istersek daha iyi olur. çünkü rabbimiz bizi belli hastalıklarla sürekli imtihana sokar.kimi kanser olur,kimi migren, kimi sakat kalır,kiminin de hafakanları kalkar, onun için başımıza böyle bir sıkıntı geldiği zaman allaha yönelelim.. rabbimizin bizden istediği daha çok sabır ve şükürdür. Çünkü öyle zamanlar oluyor ki insan tıka basa yemek aylarca yemek yiyor ama sonucunda şükretmiyor ve rabbimiz böyle hastalıklar vererek yemeklere karşı şükretmemizi istiyor.. gerçekten zor bir durum insan aç ama yemek yiyemiyor hiç iştahı olmuyor onun için bu durumda onun içim bu durumda çok şükretmek lazımdır( kuranı kerimde şükür suresi:RAHMAN SURESİ olarak bilinir)
  AMAÇ: HER ZAMAN RABBİMİZE YÖNELİP DUA EDERSEK RABBİMİZİN İSTEDİKLERİNİ YERİNE GETİRİRSEK O DA BİZİM İSTEKLERİMİZİ YERİNE GETİRİR.. insan sevdiği insana sevgisini belli etmek için bir hediye alır ve karşılığını görür.. BİZİM HEDİYEMİZDE BOL BOL DUADIR( FAZLA UZATTIM HAKKINIZI HELAL EDİN)
   
 4. Misafir

  Misafir Misafir

  Cevap: AFAKAN (AFAKAN nedir? - AFAKAN hakkında)

  Bunun sinir stres heyecan gibi şeylerle alakalı olduğuna eminmisiniz benimde oluyor hemde çok sakin bi gün geçirdiğimde nden oluyor hala çözmüş değilim
   
 5. Nikbinlik

  Nikbinlik Misafir

  Doğrusu ' hafakan ' dır.
   
 6. Ouztp

  Ouztp Active Member

  Mesajlar:
  216
  Aldığı Beğeni:
  35
  Ödül Puanları:
  28
  Yapmış olduğu baskınlarla, onları yönlendirenlere hizmet eder. Yönlendirenler kısmını, büyük bir kısma sahip olan ve o an için, ortamda olmaması gerekli olduğu halde ortamda olup gereksiz konuşanlardır.

  Baskın esnasında ayağınıza basılmaz. Genelde biri sizi boğuyormuş gibi hissedilir.
   

Sayfayı Paylaş