Aile Konutu Şerhi Kaldırılması

Konusu 'Hukuk Danışmanı' forumundadır ve McClane tarafından 3 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. McClane

McClane Well-Known Member

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    292
    Ödül Puanları:
    83
    EvlenmedenOnce Konut Kredısı Kullanarak ev aldım evlendıkten kısa bır sure sonra esımle ılgılı sorunlar yasarayarak bosanma davası actım daha sonra esım olacak kısı ( keske olmasaydı ) tapu daıresıne gıderek aıle konut serhı koydurmus sımdı ben bır cok borcum ve calısmadıgımdan dolayı evı baskasına da devredemıyorum bu yuzden bosanma davası actıgım esım de evı baskasına kıralamas ıskı de kıra kontratı ve tek ıdaresınde ılgılı sozlesmelerı bulduk hakımle konustuk oda ayrı bır dava konusu bu dedı sımdı mahkeme actık acaba benım sorum : esım olacak kısı benden habersız evı kıraladıgı ıcın aıle konut serhı hukuken kalkmıs sayılmaz mı _? hakımın kararı ne olur sız ce

2. McClane

McClane Well-Known Member

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    292
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Aile Konutu Şerhi Kaldırılması

kiracıyla konuşun eğer kiracıyı çıkarmak istemiyorsanız kirayı siz talep edin...Aile konutu şerhi ancak eşlerin birlikte mesken olarak oturdukları yer için geçerlidir...gerekirse tapuya giderek kiracıdaki kontratı da gösterin ve evin kullanılmadığını ispatlayın ve kaldırmaya çalışın...eğer kiracıyı çıkarmaksa niyetiniz bu durumda da tecavüz ettiğini ve sürmekte olan bir tecavüz olduğu gerekçesiyle müracatta bulunun...ve ecrimisil davası da açabilirsiniz...Boşanma davanızda da eşinizin haksız davranışını ileri sürün ve kötüniyetli olduğunu oradada ispata çalışın...kiracı eşinizle uğraşsın bunlar olurken bence...

Sayfayı Paylaş