Ankara Altındağ Belediyesi 20 Anaokulu Yapacak

Konusu 'Sınavlar ve Eğitim Haberleri' forumundadır ve _TuRKuaZ_ tarafından 13 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. _TuRKuaZ_

_TuRKuaZ_ Hayal-i İnsan

Aldığı Beğeni:
    97
    Ödül Puanları:
    48
    ANKARA ALTINDAĞ BELEDİYESİ 20 ADET ANAOKULU YAPACAK

"Eğitime 26 Milyon TL'lik Dev Destek"

Altındağ’ın yeniden yapılanması için büyük çaba harcayan Altındağ Belediyesi, eğitim konusunda da büyük adımlar atmaya devam ediyor. Ankara Valiliği ile imzaladığı protokol çerçevesinde 20 adet anaokulu yapmayı hedefleyen Altındağ Belediyesi, okulların ilk 10 tanesini 2011 yılı sonuna kadar bitirerek “Eğitime %100 Destek Projesi”ne
    büyük katkı sağlamış olacak.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve Ankara Valisi Alaaddin Yüksel tarafından imzalanan protokole göre Altındağ ilçesine 20 adet anaokulu inşa edilecek. Önümüzdeki
    üç yıl içinde tamamlanacak okullar için toplam 26 milyon TL kaynak harcanacağını belirten Başkan Tiryaki, “Daha önce bir adet anaokulu yapıp Milli Eğitim Bakanlığı’na devrini yaptık. Bu okulun benzeri 20 okul daha yapacağız. Altındağ’ın okul öncesi eğitim
    kurumlarına acil olarak ihtiyacı var” dedi. “Uzun süre önce planlarını yaptık”

Göreve geldiği günden bugüne eğitim konusunu çok önemsediklerini ve eğitime destek verdiklerini belirten Başkan Tiryaki, “Anaokullarının yapımı konusunda belediye yönetimi olarak uzun süredir düşünüyoruz. Bölgemizin ihtiyaçlarını biliyoruz. Tüm bu tespitler ışığında üç yıl içinde 20 adet anaokulu yapmaya karar verdik ve bugün bu protokolü imzalıyoruz. Yapacağımız anaokullarından 10 tanesini de 2011 yılı içinde bitirmeyi hedefliyoruz. Altındağlı çocuklarımızın bu okullara acil olarak ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Yeni Cumhuriyet’in kurulduğu bir ilçe olan Altındağ’ın buna hakkı var. Altındağ Belediyesi olarak bu ihtiyacı karşılamaya yönelik her türlü desteği vereceğiz”
    diye konuştu.

“Okul öncesi eğitim kurumlarına ihtiyaç var”
    Protokole imza atan Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve ekibine teşekkür ederek, Başkan
    Tiryaki’yi alnından öptü. Vali Yüksel, 2011 yılının ilk gününden bu yana eğitime destek konusunda protokoller yaptıklarını, Altındağ Belediyesi’nin katkılarıyla bu desteğin daha da büyüdüğü belirtti. Tarihi yapıların hayata kazandırılması konusunda ciddi çaba gösteren Altındağ Belediyesi’nin eğitim konusuna da el atmasının kendilerini çok memnun ettiğini söyleyen Vali Yüksel, Başkan Tiryaki’yi beğenerek takip ettiğini sözlerine ekledi.
    Yapılan okullar sayesinde Ankara’da ve Altındağ’da eğitim kalitesinin daha da yükseleceğini ifade eden Vali Yüksel, eğitime yapılan katkının hiçbir zaman unutulmayacağını, bu nedenle maddi yeterliliği olan her vatandaşın eğitime katkı sağlaması gerektiğini kaydetti.

Kaynak:Altındağ Belediyesi Gazetesi

Sayfayı Paylaş