AtatürK'ün Bilinmeyen Yönlerini Tam Anlamıyla Ortaya Çıkaran Bir Kitap

Konusu 'Kitap Tanıtım Standı' forumundadır ve merthinyo tarafından 20 Ekim 2009 başlatılmıştır.

 1. merthinyo

  merthinyo ke$ke...-)

  Mesajlar:
  391
  Aldığı Beğeni:
  27
  Ödül Puanları:
  28
  alıntı
  KURT VE PARS  Mustafa Kemal Paşa, her zaman Türkiye'yi idare etmek Türklerin hakkı olduğu ve Almanların yardımcı olarak muamele görmeleri lazım geldiğini düşünüyordu.

  Cavit bir Selanik dönmesiydi. Daha sonra Maliye Bakanlığı yaptı. Niyazi saçma şeyler yapmaktan başka bir şey bilmeyen ahmak bir arnavut, Talat ise zekadan mahrum küçük bir posta memuruydu.

  Edirne'nin Enver Paşa tarafından kurtarılması üzerine Mustafa Kemal pek neşesizdi ve Enver Paşa'ya yapılan tezahüratı geniş boz paltosunun kalkık yakası içine gömdüğü yüzünün çatıklığı ile seyrediyordu.

  Liman Von Sanders, vücut yapısı ve refleksleri ile bir Prusyalıyı andıran bu sarı saçlı ve mavi gözlü Türk zabiti Mustafa Kemal'i cidden seviyordu. Mustafa Kemal, Veliahd Vahdeddin ile konuştukça ve onunla bir çok noktalarda birleştiğini gördükçe kasveti dağılıyordu. İkisinin de Enver'le, Talat'a karşı gözü yüksekteydi.
  Kaynak: Wardom AtatürK'ün Bilinmeyen Yönlerini Tam Anlamıyla Ortaya Çıkaran Bir Kitap - Wardom.Org

  Padişah namına hareket eden Mustafa Kemal, Erzurum'dan bütün kumandanlarına, asker terhisini durdurmalarını, köylerine gönderilmiş olan bütün sağ fertlerin geri çağrılmasını emrediyordu.

  Mustafa Kemal, hal icabı, ele avuca sığmayan Çerkez Ethem'i, Türk ordusuna vereceği mühim bir vazife ile istihdam edeceğini bildirerek gururunu okşayarak yola getirmek istiyordu.

  (Arka Kapak)
  Bu Kitabı Bi Arkadaşım TavSiye Etmişti Okumaya BaŞLadıkÇa EtKiLenDim ..


  Bu Kitapta Atatürk'ün Sadece İyi YanLArı ii İşLeri Deil Her TürLü YapTıKLaRı OBJEKTİF Bir BiçimDe AnLaTıLıYoR aTaTüRK HaKKınDa DaHa FaZLa BiLqi EdinMek İsTeYenLeR iÇiN TaVSiYe EdiYorum E-Book unu BuLup PaYLaŞıCağım.. iSTeYeN aRKaDaŞLaR KiTaPÇıLaRDanDa aLaBiLirLeR...


  SaYqıLaR!
   

Sayfayı Paylaş