Aya Ayak Basan ilk adam Anlatıyor

Konusu 'Enteresan Olaylar' forumundadır ve x_m.e.e tarafından 20 Ocak 2007 başlatılmıştır.

 1. x_m.e.e

  x_m.e.e ..ıɯıʎǝsɹǝɥ ɯıpʎɐs ʞoʎ..

  • Yönetici
  Mesajlar:
  47.139
  Aldığı Beğeni:
  1.478
  Ödül Puanları:
  425
  20 Temmuz 1969’da Ay’a ilk insan indi. Adı Neil Armstrong. Astronot Armstrong şu tarihi sözleri naklen yayın içinde de dünyaya duyurdu: ’Kartal inmiştir.’ Apollo-11 personeli Aldrin ve Collins ile birlikte üç astronottan oluşuyordu. Ay’da yürüyen Armstrong inançları güçlü bir hristiyan idi. Ancak yolculuk boyunca birtakım şeyler ’Sansür’ ediliyordu. Üç astronot birden ’Başka bir cisim’ görmüşlerdi.Bütün konuşmalar bantlara geçiyordu:
  ASTRNOT ALDRİN: Açık kitap gibi bir şey var burada, tam durgunluklar denizinin üstünde.’
  ASTRONOT ARMSTRONG: ’İki halka gibi, daha doğrusu bir kitap gibi.’
  ASTRONOT COLLİNS: ’Sekstantın odağını değiştirdiğimde bir kitap biçiminde olduğu daha iyi belli oluyor.
  YER KONTROL: ’Ne diyorsunuz siz, ayda kitap mı var? Tuhaflıklar bantlarda yer almaya devam ediyordu. Ertesi gün kitap yok olmuştu ama şimdi de bir parazit radyoyu sürekli meşgul etmeye başladı. İtfaiye arabasının sirenine benzeyen bir ses.
  COLLİNS: ’Duyuyor musunuz? Şu sesi kesin yoksa kulaklarım patlayacak.’
  YER KONTROL: Bu ses bizden değil, yabancı kaynaklı. Orada sizinle birlikte başkalarının da bulunmak istemediğine emin misiniz?
  ARMSTRONG: ’Şimdi de bir müzik başladı. Yer kontrol, şu parzitlerinizi keser misiniz?’
  YER KONTROL: ’Hiçbir arıza yok. Müzik oradan sizden geliyor.’ ALDRİN: Hiçbir zaman anlaşamayacağız galiba. Bu müzik sesi bizden gelmiyor.

  Ertesi gün Armstrong, Ay’a ayak bastı ’Kartal indi’ diyordu. İlk insan ay’da geziyordu. Birden yine o siren sesi gibi parazit geldi. Ama bu kez keskin seslerin içinde şu sözler bantlara geçti: ’RABBİ-EL ARDZ- DİNİ ENDAHU- İZA- KUN-ALİM’

  YER KONTROL: ’Hey kim konuşuyor?’ Bu sırada Armstrong ayda yürüyordu. O müzik gibi ses bir daha başladı. ’Eşhedu enlailahe illallah’
  YER KONTROL: ’Yine uçan daireler mi? Neydi o şarkının sözleri?’
  COLLİNS: ’EŞEN MAHATMA RESSAMBALLA’ filan dedi. Bu Hintçe.
  ARMSTRONG: ’Tamamını dinledim. Kalbe bir huzur veriyor. Galiba Afrika radyolarından biriydi.’
  ALDRİN: ’Frekans değiştirdim yine aynı ses. Bu ses Ay’dan geliyor. Radyo mesajı değil. İnanılmaz bir şey.’
  YER KONTROL: ’Çıldırdınız mı siz? Havasız yerde ses yayılır mı?’
  COLLİNS: ’Ne yani, yine uçan daireler mi?’
  ARMSTRONG: ’Kitap biçiminde uçan daire olur mu?’
  YER KONTROL: ’Bilinmeyen bir hastalık, uzay vurgunu mudur nedir? Bu sesler, kitap, melodi, hep hayal olmalı.’
  ARMSTRONG: ’Hayali kamera çeker mi, hayalet bir ses teyp bandına kayıt olur mu?’
  YER KONTROL: ’Peki havasız ortamda ses yayılır mı?


  Sonra Armstrong ve Apollo-II Astronotları salimen dünyaya döndüler. Bantlar yeniden dinletildi. Bu sırada NASA’da görevli olan Mısır asıllı Faruk El Baz’a danışıldı. Ay’da okunan bir mesajın sözlerinin ’Arapça kutsal bir cümle olduğuna’ ilişkin bilirkişi raporu verildi. Daha sonra aynı cümleyi Apollo-16 astronotu ’Worden’de işitti. Aslında hiç kimse tatmin olmamıştı. Belki UFO, belki başka birileri ama Ay’da bir mesaj vardı. Armstrong hiç mi hiç tatmin olmuyordu. Bu sırada astronotlar dünyayı geziyorlardı. Gittikleri her yerde büyük bir ilgi ile karşılanan astronotlardan Armstrong’un yolu Mısır’ın başkenti Kahire’ye düşmüştü. Armstong kendisine gösterilen rağbetten memnundu. Bu sırada olan oldu. Armstrong irkildi ’Hey, bu müzik sesi ne?’ Mısırlılar gülmemek için kendilerini biraz tuttular. Sonra da cevap verdiler ’O müzik değil, Ezan.. Kilise çanları neyse, Cami’nin de ezanı odur.’ Armstrong, ’Ben bunu daha önce de işittim.’ Elbette işiteceksiniz, dünyada bir milyara yakın Müslüman var. Hangi ülkeye gitseniz mutlaka ezan okunur. ’Ben, dünyayı kastetmiyorum, bu sesi Ay’da duydum.’ Armstrong’un yüzü kireç gibiydi: ’Aman Allah! ’ım, Seni şurada yanıbaşımda değil, ta Ay’da buldum. Uzun bir süre Armstrong’dan ses seda çıkmadı. Sonunda bir açıklamada bulundu: ’Ay’a Besmelesiz ayak basmışım. Besmeleyi şimdi çekiyorum Artık ben de müslümanlardanım..’
   
 2. erfer

  erfer Member

  Mesajlar:
  65
  Aldığı Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  8
  teşekkürler
   
 3. white_7_tower

  white_7_tower Well-Known Member

  • Platin Üye
  Mesajlar:
  2.070
  Aldığı Beğeni:
  112
  Ödül Puanları:
  63
  hımmm

  wayyyy ilginçççççççççççç eline saglıkkkkkk
   
 4. rasmuss

  rasmuss New Member

  Mesajlar:
  287
  Aldığı Beğeni:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  ilginç ama gerçek
   
 5. izafet uye

  izafet uye Misafir

  Cevap: Aya Ayak Basan ilk adam Anlatıyor

  béN ınanmıyorm bu benm dusuncem ama ılgınc gelıyor
   
 6. Misafir

  Misafir Misafir

  Cevap: Aya Ayak Basan ilk adam Anlatıyor

  neil amstrong yine geçte olsa fark etmiş te sen müslüman bir ülkede hala bazı şeyleri anlayamamaışsın yazık sana
   
 7. izafet uye

  izafet uye Misafir

  Cevap: Aya Ayak Basan ilk adam Anlatıyor

  tövbe estağfirullah.allahın hikmetini görüyosunuz dimi.
   
 8. izafet uye

  izafet uye Misafir

  Cevap: Aya Ayak Basan ilk adam Anlatıyor

  yalan bunu armstron yazılı belgeyle yayınladı ..bundan bahseden kimse yok ..vede müslüman olmadı..bilgilerinize ..hurafeler insanın kendisini ateist yapar zaman gelir herşeyi yapabilecek zannına vardırır ,,,arkasını kurtaramıyacagı zaman allah herşeye kadirdir der ,suçu allaha atar ,kuran okursanız anlarsınız,,bizşimdiki milletlerden daha gelişmiş milletlerin varoldugunu,fakat asiliklerinden ötürü yok edildiklerini ögrenebilirsinizbiraz kuran okumak ,anlamanızı kolaylaştırır,,ben müslümanım demekle müslüman olunmuyor.ömründe bir rekat namaz kılmayan biride ben müslğmanım diyor..sorsanız peygamberin kim diye muhammed der .başka birşey bilmez..arkamız sıkıştıgındada suçu annemize babamıza ve çevremize atmaktan geri kalmayız ..çünkü biz sütten çıkmış ak kaşıgız
   
 9. Kader Katibi

  Kader Katibi GöNüL DoSTu

  Mesajlar:
  12.464
  Aldığı Beğeni:
  3.068
  Ödül Puanları:
  613
  Cevap: Aya Ayak Basan ilk adam Anlatıyor

  Her şey aleni ortadayken müslüman olmayanlara nasip olmuyor demek.
   
 10. fırsat

  fırsat Banlandı

  Mesajlar:
  436
  Aldığı Beğeni:
  6
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Aya Ayak Basan ilk adam Anlatıyor

  ama HİKAYENİN sonunda garip bir kısım var.armstrong ayda dinlediğinin ne olduğunu dünyaya gelince öğrenmiş olmalı.mısıra gidince değil!!!
   
 11. Misafir

  Misafir Misafir

  Cevap: Aya Ayak Basan ilk adam Anlatıyor

  Neil Armstrong Ay'a ilk defa ayak basan insan. ABD’nin Ohio eyaletinin Wapakonata kentinde 5 Ağustos 1930’da doğdu. Purdue Üniversitesini bitirdi. 1949-1952 yıllarında uçak gemilerinde pilot olarak görev yaptı. Kore savaşlarına katıldı. Milli Uzay ve Havacılık Teşkilatına 1955’te girerek deneme pilotu oldu. Feza ile ilgili çalışmalara katıldı. 1962 yılında astronot görevi verildi. Apollo 5, 8, 11 projelerinde görev aldı.

  16 Temmuz 1969 saat 09.32’de, arkadaşları Aldrin Edwin, Collius Mike ile birlikte Apollo-11 içinde Ay yolculuğuna çıktı. Apollo’nun fezaya atılışını Florida’da 55 ülkeden 3493 muhabir ve bir milyona yakın insan takib etti. Apollo-11 kalkışından 102 saat 47 dakika sonra Ay’a iniş yaptı. Ay’da gerekli incelemeleri yaptıktan sonra başarı ile dünyaya döndü.

  Neil Armstrong 1971 yılında Cincinati Üniversitesinde mühendislik bilimleri profesörü olarak ders vermeye başladı.

  Ay’a inişten tam 14 yıl sonra Şubat 1983’te Armstrong, bir konferans vermek için Mısır’a gitti. Konferansın sonuna doğru dışarıdan gelen bir sesi duyan Armstrong, büyülenmiş gibi yerinde dura kaldı. Bütün dikkatiyle daha önce işittiğini tahmin ettiği bu sesi dinledi. Duyduğunun ne olduğunu sorduğunda, “Ezan sesi” olduğunu söylediler. Armstrong ise; “Bu ses, Ay’a ilk ayak bastığımda duyduğum, ürperdiğim sestir. Önceleri kulaklarımın uğuldadığını zannetmiş, fakat bu sesi daha sonra tekrar duyarak titremiştim!” diye cevab verdi. Bazı kaynaklarda kendisinin Müslüman olduğu bildirilmektedir.
   

Sayfayı Paylaş