Babadan Oğluna Mektup(söze gerek yok)

Konusu 'Beşiktaşımıza Yazılmış YazıLar ve Şiirler' forumundadır ve mkoca12 tarafından 3 Haziran 2006 başlatılmıştır.

 1. mkoca12

  mkoca12 Member

  Mesajlar:
  227
  Aldığı Beğeni:
  11
  Ödül Puanları:
  18
  Oğlum,
  1 yaşını yeni bitirdin. Yıllar eklenecek yaşlarına. Babacığının saçlarına düşmeye başlayan aklar çoğalacak. Siyah beyaz saçları azalsa da düzeltmeden önce senin üzerindeki Beşiktaş formasını atkısını düzeltecek baban. Ve o sırada geçmişe doğru bir yolculuk da başlayacak. Baban, kardeşiyle beraber kendi babasının elinden tutarak İnönü Stadı'na ilk gittiği zamanı hatırlayacak (1979 yılı), kiminle maç yaptığını hatırlayamasa da...

  Memur babanın zorlanarak (ekonomi!) götürdüğü ilk ve tek (yani son!) Beşiktaş maçı ile başlayan, mahalleye yeni taşınan her çocuğun Beşiktaşlı olması için dua ettiğin, değilse Beşiktaşlı yapmaya çalışma sebebin olan tutku gelecek aklına..

  Maçtan önce alınan 2 simit gelecek aklına. 3 kişiydiniz oysa simit 2 taneydi. Babacığının babacığı yememişti o simitlerden. Toktu herhalde karnı diye düşünmüştü baban..

  Maçın sonucunu hatırlamasa da Beşiktaş'ın attığı gole verilen tepki şaşırtmıştı babanı.. Ve babasının sevincini, iki oğlunu kucağına alıp oynamasını öpmesini unutmamıştı baban..

  Maç sonrası eve gidilmişti.. Ve babacığının babasının ilk yaptığı ekmek yemek olmuştu. Acıkmıştı tabii ki adam. O akşam evdeki konu Beşiktaş idi. Yenmiş miydik, yenilmiş miydik önemli değildi, önemli olan Beşiktaş'ın yerinde görülmesi, Beşiktaşlılığın hiç azalmamacasına kalplere yazılması idi..

  Büyüyünce, aklı başına gelince anladı babacığın 1 baba 2 oğula alınan 2 simitin ne anlama geldiğini.. Halkın takımı Beşiktaş'ın niçin öyle olduğunu.. Beşiktaş da işte bu aile gibidir kuzucuğum.

  3 kişi 2 simit alır, en küçük 2 kişi yer, en büyük, en kuvvetli olan fedakarlık yapar.. 3'ü paylaşsa daha adil olur belki ama ondan daha önemli olan fedakarlık gölgede kalır. Simiti yiyen 2 küçük kendi çıkarını düşünür doğanın kanunu gereği. ama büyük olan 3. kişi büyüklüğü kadar kuvvetlidir de ve de fedakar.

  İşte renklerinde sarı bulunan iki takımın taraftarı bu 2 küçük gibidir. Senin de içinde bulunacağın Beşiktaş taraftarı ise 3. kişi gibidir, fedakardır, vefalıdır, dürüsttür. 2 küçüğü suçlamamak gerekir çünkü tabiatlarının gereğini yapmışlardır, yapıyorlardır ve yapacaklardır..

  Sen büyük olan 3. kişi olacaksın oğlum.. Günübirlik olmayacak düşüncen, ufkun..

  Sen Beşiktaşlı doğdun oğlum, öyle kalacaksın..
   
 2. ChUcKy

  ChUcKy BEŞİKTAŞ ULANNN !!!

  • Administrator
  Mesajlar:
  7.950
  Aldığı Beğeni:
  388
  Ödül Puanları:
  83
  tüylerim diken diken oldu ne mektup beaaahhh saol paylaştığın için...
   
 3. dark_angel

  dark_angel Misafir

  güselmiş:p:p
   
 4. YUSSUF

  YUSSUF Member

  Mesajlar:
  309
  Aldığı Beğeni:
  19
  Ödül Puanları:
  18
  güzelmiş sağolالله الله الله
   
 5. kleberson.15

  kleberson.15 Active Member

  Mesajlar:
  531
  Aldığı Beğeni:
  49
  Ödül Puanları:
  28
  takimdakilere de okutsa biri sunu da biraz ruh kazansalar
   
 6. ciko458

  ciko458 New Member

  Mesajlar:
  6
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  güzel olmuş tşk
   
 7. İLKNUR_1903

  İLKNUR_1903 Misafir

  İşte renklerinde sarı bulunan iki takımın taraftarı bu 2 küçük gibidir. Senin de içinde bulunacağın Beşiktaş taraftarı ise 3. kişi gibidir, fedakardır, vefalıdır, dürüsttür. 2 küçüğü suçlamamak gerekir çünkü tabiatlarının gereğini yapmışlardır, yapıyorlardır ve yapacaklardır

  işte gerçek beşiktas taraftarı budur....çok teşekkürler...
   

Sayfayı Paylaş