''Bana Ne Amerika'dan;Bana Ne Amerika'dan!!''

Konusu 'Komplo Teorileri' forumundadır ve YonCAL tarafından 3 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. YonCAL

YonCAL New Member

Aldığı Beğeni:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Bazı arkadaşlar ''Biz biliyoruz O'nun amerika diyerek halkı kandırdığını'' diye iddia ediyorlar..İşte;

VİDEOBURDA

2. McClane

McClane Well-Known Member

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    292
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: ''Bana Ne Amerika'dan;Bana Ne Amerika'dan!!''

şimdi ben eğer adil bir insansam bunu alkışlarım altında bişey aramam..ama adil bir insan değilde taraflı bi insansam bakınnasıl yorum yaparım :

1-erbakan o dönem muhalefettedir , her muhalefetin yaptığı gibi oda hükümeti eleştirmek için amerika üzerinden siyaset yapıyor..
    2-erbakan aslında amerikan uşağıdır ama halka şirin gözükmek için erbakan numara yapıyor..
    3-erbakan , hükümeti amerikan uşağı göstermek için politika uyguluyor..

dahada çok gider burakamlar :) nekadar adilsinizi ??

ccevapları okuyalım..

3. YonCAL

YonCAL New Member

Aldığı Beğeni:
    8
    Ödül Puanları:
    0

Herkes Erbakan'ın dediği gibi ''Bana ne amerika'dan;bana ne yaa!!'' diyor.Konu ilgisiz kalmış.Ama bu 'bananecilik' güzel bir haslet değildir bence.

Last edited: 11 Ağustos 2009
  4. Bağımlı Bağımsız

Bağımlı Bağımsız çaylak

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    245
    Ödül Puanları:
    63

konuşma iyi icraat belli

5. italoma

italoma Atatürkçü

Aldığı Beğeni:
    18
    Ödül Puanları:
    38

rakiplerinizin ne yapığını bilmek önemli ama şuanki gibi her dakka kuyruğu sıkıştığında amerikayı gösterirse olmaz.

neymiş amerikanın bankaları batmış biz ayaktaymışız

şimdide:RTE diyorki memurlara

gidin ne haliniz varsa görün grevinizi yapın diyor.

6. YonCAL

YonCAL New Member

Aldığı Beğeni:
    8
    Ödül Puanları:
    0

Erbakan Hoca'nın antiamerikancılığı ve antisiyonistliği su götürmez bir gerçektir.

7. redterror22

redterror22 New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkürler.

8. amigo35

amigo35 Member

Aldığı Beğeni:
    2
    Ödül Puanları:
    8

bence rte haklı devlet memuru sabah 8:30 akşam 6 milletin işini yapmadan mesai doldursun halk yoksulluktan kırılırken onlar milyarları biryerlerini büyüterek alsın ondan sonra biz greve gidiyoruz nereye istiyorsanız oraya gidin kardeşim ben memur değilim yada memur çocuğu değilim ben işçi çocuğuyum ben nasıl ay boyunca çalışıp anlımın terinin ıslaklığıyla evime zorla ekmek götürüyorsam onlarda öyle olsun neymiş açlık sınırı 800 tl mıs alsın bakalım herkes 800 tl maaşta ozaman açlık sınırı iniyomu 500 e

9. seckince

seckince New Member

Aldığı Beğeni:
    13
    Ödül Puanları:
    0

Şu anda egemen amerikan uşaklığı gidişatı yüzünden pek işlerine gelmez Erbakan Hoca'nın antiamerikan ve MiLLî yapısı.:)

10. plane

plane Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8

kimse bana ne Amerikadan diyemez.

Amerika bizim büyük patron, büyük baba, dede, baba, ne derseniz artık.

11. çöl çiçeği

çöl çiçeği Member

Aldığı Beğeni:
    6
    Ödül Puanları:
    18

Konu açılışına ve yorumlara bakınca tek gerçeğin cesurca -plane- den gelmiş olduğu görülüyor. Amerika Anadolu'daki Likya medeniyetini örnek almış ve bu örnek sayesinde siyasi ve idari yapılanmasını tamamlayarak dünyada eşi benzeri olmayan, özgün bir yönetim sistemi kurmuştur. hemen sonrasında emperyal faaliyetlerine başladı. Başlangıçta bireyi hedef alan bir doktrin ile kurulmuş olsa da, sonraları Finans Kapital üstünlüğü ele geçirdi. Politik yapı ve yönetimi bu noktadan sonra daima bu güçler belirledi. Amerika'nın bu emperyal faaliyetlerinde ilk el attığı ülke ise dünya devi Japonya'dır. 2. Dünya Savaşı sonrası Uzak Doğu ve Orta Doğu kaynaklarının Avrupa'nın kontrolünde kalmasını sağlayarak Sovyetlerle çekişme içine girdi. İşte Türkiye için Amerikan senaryoları bu andan itibaren yazılmaya başlandı. Öncelikle yapılan anlaşmalarla eğitimden,ekonomiden, tarımdan, güvenliğe kadar tam anlamıyla ABD hegemonyasına girdik. E hal böyleyken ve tarih böyle derken Erbakan veya A/B şahıs kim olursa olsun bu tür söylemler elbette ki muhalefet söylemleridir. İktidarda iken hiçbir lider Amerika'ya hött diyemez. Çünkü anlattığım gibi, Amerika'ya yuları taa 2. Dünya Savaşı sonrası kaptırmışız zaten. Hükümetler seçimle işbaşına geliyor gibi görünse de bu ülkede maalesef Amerika'nın izin verdiği kişiler hükümet kurabilir.

12. darmadağın

darmadağın ARAF'TAYIM

Aldığı Beğeni:
    72
    Ödül Puanları:
    48

Hocayı dinlemek keyifli paylaşan arkadaşın ellerine sağlık
    yular ımız amerikanın elin dede olsa bana ne amerikadan diyebilmeliyiz.

13. kaan4

kaan4 kimse.

Aldığı Beğeni:
    477
    Ödül Puanları:
    83

BUkonuda size katılıyorum gecmişten 1945 de ingiliz soylu conı marşal yardımı adı altında yardımları babası hayırına yapmadı o yıllardan itibaren amarıka güdümlü hükümetlerle yönetılıyoruz .. bir istisna harıç rahmetlı ecevıt biraz amırkanın isteklerını ismet paşanın duymadım kulağım ağır işitiyor siyasetını yaparak ertelıyordu onunda siyası ve ekonomık kırızler yaratarak ömrünü kısa tutuyorlardı kısacası 2 dunya savaşına da katılmadık ama sovyetlerin önüde kalkan olarak tutulduk ve bu pılanların tümü amaclı olarak ....enperyelıst ve güdümlü bir devlet yapıldık ..şimdi ise topraklarınız fazla demeğe sıra gelecek etnık şovanist duygulerı geliştirerek ayrıştırma yöntemı uygulayacaklar kalan kısmında ise yüzümüde sakal sırtımızda tekke ,şalvar, cubbe, dılımızde şükürler olsunlar azıcık ekmeğe boyun bukan zavalı bir halk...
    sonrada
    vıllım corcıl dirilecek M.KAMALI o yıllar yenemedım ama bak halkını torunlarım ne hale getırdım diyecek...

genc nesıl şimdi bu yazı yı egoist cıkarlarına gelmedıği için ya hiç okumuyacak yada dalga gececek..
    yıne diyorum bu ülkeye yazık ..birileri sureklı dini duyguları ponpalayarak neslı mıllı duygulardan uzaklaştıryor...
    Böyle siyaset yaparak iktidar oluyorlar.....

Last edited: 14 Ocak 2012
  14. çöl çiçeği

çöl çiçeği Member

Aldığı Beğeni:
    6
    Ödül Puanları:
    18

Churchill'in o sözünü hatırlatman iyi oldu:)Çanakkale'de yenemedikleri Türkleri küresel emperyalizm taktikleri ile yendiler. Savaşla, işgalle ele geçiremedikleri Türk topraklarının bağımsızlığını ve ulusal onurunu, taktiklerle ele geçirdiler. Neydi Kemalizm, son yıllarda herkesin ve her işin hedefi haline gelen Atatürkçülük neydi? İşte buydu ! Ulusal bağımsızlığına ve onuruna sahip çıkmak...

15. brk.trk

brk.trk Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    74
    Ödül Puanları:
    48

ne zaman insanlar gerçekten dürüst ve yararlı oldularsa Türkiye Cumhuriyeti için o zaman o insanlar Amerikacı oluverdi... Örneklerini mi istiyorsunuz?
    Adnan Menderes, ne yaptınız? Adam asıldı.. Kim yaptı? Amerikanın afedersiniz "köpekleri"...
    Süleyman Demirel 1980 darbesi... Amerika'nın ortadoğu projelerini yapmalarındaki en büyük engeldi yıllardan beridir.. indirdiniz...
    Turgut Özal, Birleşik bir Türki Cumhuriyet devletleri sistemi kurmaya çalıştı... Şu anda da başarılı oldu gayri resmi olarak, adama suikastler düzenlediniz, yine milyon kere arkasından konuştunuz amerikacı, şöyleci böyleci diye.. ne oldu? Gitti, şimdi herkes onu arıyor...
    Şimdi de Recep Tayyip Erdoğan.. Aynı şekilde Amerikacı oluverdi neden? bir sürü yol yaptı, Türkiye'yi adam etti diye...

Ama kimse bakmıyor, CHP'nin Komunizm yada Sosyalizm tarafından desteklendiğine... MHP'nin Türk Milliyetçiliği adı altında ırkçılık yapmasına... Kimse bunları konuşmuyor.. Neden???

ÇÜNKÜ ONLAR HİÇ BİR ŞEY YAPAMAZ YAPAMAYACAK VE YAPMAYACAK BUNU EN İYİ SİZ BİLİYORSUNUZ BU YÜZDEN DE MEYVE VEREN AĞACI TAŞLIYORSUNUZ. SİZİN (BİZİM) İŞİNİZ (İŞİMİZ) BU!

16. kaan4

kaan4 kimse.

Aldığı Beğeni:
    477
    Ödül Puanları:
    83

bakınız beyler gözünüz güzel böyanıyor siz böyle sokak ve kahve kulturuyle her olaya baktığınız için önünüzde cennetlık vadılerdeki çiçeklerı görerek gözünüz körletılmış , onlar yapmacık sanal şeylerdir çok harıka yanıltılarak düşünceniz oluşmuş..... işte yazık bu ülkye bu nedenlerle diyoruz hep...kolay yoldan ihtişamlı geçinme altatmacısı..
    kaz gelcek yerden tavuk esırgemez enperyalist ülkeler...

adnan menderes zaten amarıkanın yardımlarını alan 1946 hükümeti .. eğer başka bir amarıka enperyalısyt soyguncu
    amarkalı varsa onuda siz söyleyın BÖYLE ALDATILIYORSUNUZ İŞTE ..

yol yapmışlar yuh be satılanlari hiç görmüyorsunuz satılmayan kıcınızdakı donlarınız kaldı ..... ne cabuk unutunuz...
    el alem ay a bir dünya daha kurdular sizin gibi dangalakları sömürerek ,siz duble yoldan pılastık fabrıkalarından asgarı üçretle karnı tokmuş gibi salılarını gördükce övünüyorsunuz bın kere yuh derım size..
    işte böyle yok koministler sosyalıstler desteklıyor filan ... yok Irkcı mıllıyertcılermış filan yaa ne dar düşencelı insanlarsınız
    kominizimi kaldı dünyada neden korkutulyorsunuz yada ırkcılık ne bilginiz varmı acaba bilmem.. pekı kendi vatandaşlarını sen kürtsun hakkını verelım sen alevısını sen cıngenesın vs vs gibi argumanları kullanarak siyaset yapanlar bu ülkede ırkclık yapmıyormu acaba

1946 dan sonra amarıka cocuklara bol bol süt tozu gönderdı ve peşıne de koruycu aşılar sattı aşı yaptıranlar pacayı yırrtı ...yapırmayanlar için 2000 den sonra akp yı kurdu hayran kalmaları için :))))

Last edited: 17 Ocak 2012
  17. darmadağın

darmadağın ARAF'TAYIM

Aldığı Beğeni:
    72
    Ödül Puanları:
    48

Sürgit böylemi olacak yani birilerinin gelip bu boyunduruktan ülkeyi kurtarması gerekiyor.
    Ama bunun ülkeyi boyunduruk altına sokan sağ iktidarların olamayacağı kesin.

18. brk.trk

brk.trk Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    74
    Ödül Puanları:
    48

yane şimdi evet 1946 yılındaki Marshall Planı ile doğu illerimizin cahilleştirilmesi durumunu da Adnan Menderes gibileri yapmıştır kesinlikle :) aaah ah, tamam bizim gözümüz kör diyelim ama senin bariz belli gözünün körlüğü yanında kulaklarında sağır... bilip bilmeden konuşuyorsunuz.. Marshall Planını Türkiye'ye kimler getirmiş bir bakalım, süt tozu müt tozunu geçtim, ordaki aşiretleri kimler beslemiş bir bakalım? Her indirilmeye çalışılan hükümet oradaki ağalıkları beylikleri aşiretleri eğitmek için uğraşan hükümetler, e tabi hem gözü kör hemde kulağı sağır olan insanlardan bunları anlamasını beklemek çok büyük bir yanlış olur.. Bence birazcık tarihimizi okuyun.. Siyasi tarihimizi, cumhuriyet öncesini değil, cumhuriyetten sonraki Türkiye'nin siyasi değişimini... Bu gidişle daha çooooooook beyniniz (beynimiz) yıkanır... devam edin devam...

Soranınız yok, neden kitaplarda cumhuriyet kurulana kadarki tarihimizden başkasının detayları yok? Buradan kaç kişi vikipediye bakmadan bana Türkiye'nin başına gelmiş Başbakan ve Cumhurbaşkanlarını sayabilecek? 100 kişiden 2 kişi en fazla, bunda idda ediyorum ve konuşan arkadaşlar, bence bu 2 kişi içinde siz kesinlikle yoksunuz olamazsınızda...

19. darmadağın

darmadağın ARAF'TAYIM

Aldığı Beğeni:
    72
    Ödül Puanları:
    48

BEN size çok şey bilmediğimi söylemedimmi şimdi bildiklerim vikipediye bakmadım ata inenü celal ba demirel kenan sezer gül
    şu an aklıma gelenler birde özalmı vardı ne sonra bakıp eksiklerimi tamam larım kim borç almaya başladı oradan başlayalımmı

20. darmadağın

darmadağın ARAF'TAYIM

Aldığı Beğeni:
    72
    Ödül Puanları:
    48

bak cemal gürsel aklma gelmedi baktım vikipediye çoğunu bilmişim yine bu bana nasıl bir artı getirecek şimdi sokakta bir sürü insan var meclis başkanını yada bu gününün cumhurbaşkanını bilmeyen geçmiştekileri bilsem ne olacak
    ben 15 sene aktif siyaset yaptım git herhangi bir millet vekiline sor aynı soruyu belki benim kadarını bile hatırlayamaz ne var bunda
    bana süt tozundan bahsetme o süt tozunu ben içtim hatta evde kavalarca taze süt varken hemde

Sayfayı Paylaş