bebeklerde bıldırcın yumurtası kullanımı???

Konusu 'Soru - Cevap Bölümü' forumundadır ve Misafir tarafından 13 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Misafir

Misafir Misafir

merhabalar,
    henüz 9. ayına girmiş oğlum var. daha önce kızlarıma bıldırcın yumurtasını yedirmiştim ama, hangi aylarında başladığımı hatırlayamadım. 8-9 aylık bebeklerde bıldırcın yumurtasının zararı olur mu? ayrıca, bazı sitelerde bıldırcın yumurtasının beyazının çiğ olarak yedirilmesinin bazı zararlarından söz ediyor ama kullanım şeklini anlatırken de, bir adet yumurtayı bal ve bir bardak süt ile karıştırıp-içiniz diyorlar. bu tarifte de akını ayırmadan öneriyorlar, doğrusu nedir? çiğ olarak tüketilirken akını ayırmak gerekli midir?
    teşekkürlerimle...

2. Gyuli Çkimi

Gyuli Çkimi Tesisatçı

Aldığı Beğeni:
    64
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: bebeklerde bıldırcın yumurtası kullanımı???

Yumurtada Salmnella riski yüksek olduğu için çiğ şekilde yedirilmesi büyük risk taşır. Benim size bir gıda mühendisi adayı olarak tavsiyem pişirerek yedirmenizdir. Nedeni bebeklerin bağışıklık sisteminin çok daha düşük seviyede oluşu ve salmonellanın gıda zehirlenmesine neden olan ve tüm dünyada birinci sırada bulunan bir bakteri oluşudur. özellikle yumurtalarda çok sık rastlanır.

Sayfayı Paylaş