Bebeklerde Faranjit Neden Olur

Konusu 'Hamilelik Dönemi, Anne ve Çocuk' forumundadır ve teko tarafından 25 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. teko

  teko Active Member

  Mesajlar:
  2.357
  Aldığı Beğeni:
  26
  Ödül Puanları:
  38
  Bebekler Neden Faranjit Olur


  Tüm annelerin korkulu rüyasıdır bebeklerinin hasta olması ciddi hastalıklar olmadığı sürece soğuk kanlı davranıp bir an önce bebeğinizin gerekli olan tedavisini yaptırıp yine sağlığına kavuşmasında yardımcı olmalısınız. Bir anne için gerçekten zor bir durum bebeğin hasta olması çok iyi biliyorum.Faranjit bebeklerde çok ciddi şikayetlerle beliriyor.Bu ciddi hastalık bebeklerde yüksek ateş ve huzurlukla kendini belli ediyor.

  Çok önemli bir rahatsılık olan Faranjit Bebeklerde bir an önce önlem alınmassa daha ciddi kronik bazı hastalıklara neden olabiliyor Faranjit iltihaplı bir hastalıktır.Faranjit Ateş vücut ısısının normal sınırların üzerine çıkması olarak açıklanabilir bir bakıma vücudun bir savunma mekanizması olarak görülür.

  Faranjit Bebeklerde çoğu zaman enfeksiyonlara bağlı olarak ortaya çıkar, fakat daha seyrek olarak başka nedenlere de bağlı olabilir. Ateş ölçümünün yapıldığı vücut bölgesine göre normal ısı değerlerinden oldukça farklılıklar görülür.Özenli bir tedavi ile Faranjit bebeklerde ciddi hastalıklara neden olmadan geçiştirilebilir..
   

Sayfayı Paylaş