beyin eşyaları hareket ettirebilir mi?

Konusu 'Metafizik - Bilimkurgu - Mitoloji' forumundadır ve Bağımlı Bağımsız tarafından 24 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

1. Bağımlı Bağımsız

Bağımlı Bağımsız çaylak

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    226
    Ödül Puanları:
    63
    bence evet çünkü herşeyin bi mucize olduğuna inanıyorum ve beynimizi tamamen kullanmadığımıza inanıyorum çok önceden bi yerde duymuştum eğer beynin tamamı kullanılabilseydi eşyalar değiştirilebilir diye Metin Kira'ın bu konuyla ilgili videosunu ekliyorum.

yukarıdaki benim düşüncem gerçektir demiyorum,doğru görecelidir ev herkese göre değişir.

Eşyaları düşünce gücüyle yerinden oynatmak mümkün mü? - UZMAN TV

ve süper insanlar

Gözü yok ama görüyor
    Ben Underwood isimli bu adamın gözleri üç yaşındayken alınmış. Kanser teşhisi konan genç adam gözleri olmadığı halde aynı yunus balıkları gibi kendi kendine geliştirdiği özel bir yetenekle görmeyi başardı. Sese dayalı görme duyusu geliştiren bu adam en mucizevi insanlar listesinin ilk sırasında yer alıyor.

çoğu kişi bilir insan aslında gözüyle görmez.

Beyni ultra hızlı bir güce sahip
    Daniel Tammet aslında otistik fakat en zor matematiksel işlemleri ışık hızıyla yapabiliyor. 10 bine kadar olan sayıları özel bir algılama kabiliyetiyle algılayan bu bionik adam ilginç bir işlem yeteneğine sahip. Aynı zamanda dil yetenekleri de bulunan Daniel Tammet, çok hızlı bir biçimde ve hiç zorlanmadan lisan öğrenebiliyor.

Unutmayan kadın
    Nörobiyoloji uzmanı Jim McGaugh altı yıl önce ilginç bir vakayla karşılaştı. 40 yaşında evli bir kadın 'yaşadığım hiçbir şeyi unutmuyorum' iddiasıyla uzmana başvurdu. Yapılan araştırmalar sonunda kadının gerçekten hiçbirşeyi unutmadığı ortaya çıktı. Kadının son 25 yılı üzerinde araştırma yürüten doktorlar kadının en ince detayları bile hatırladığını ortaya çıkardılar. AJ kod adı verilen kadın 25 yıl önce bugün havanın nasıl olduğunu bile hatırlıyor.

Beyin gücüyle eşyaları yerinden oynatıyor
    Şimdi kendinizi Matrix filminde gibi hissedbilirsiniz. Çünkü Miroslaw Magola isimli bu adam manyetik bir enerjiye sahip. Her türlü objeyi beyin gücüyle havaya kaldıran ve yerini değiştirebilen bu adam kinetik güçleri gelişmiş bir yaratık.

kaynak:bilinmeyenler
    1 person likes this.
  2. zuisadra

zuisadra Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    32
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: beyin eşyaları hareket ettirebilir mi?

Bilemiyorum,birtakım güçleri olan insanlar olabilirde,beyin gücü ile eşya haraket etirmek...............tahmin etmiyorum,kas gücüyle hareket ettirenleri duymuştum:D
  3. 1ömürlkmisafir

1ömürlkmisafir Fani

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    274
    Ödül Puanları:
    83

Beyindeki Elektrikle Oyuncakların Çalıştırıldıgını Biliyorum.Bana Kalırsa Mümkün Bir Şey .
  4. eMiyakOta

eMiyakOta Member

Aldığı Beğeni:
    5
    Ödül Puanları:
    8

bende boyre bir sey duymustum
    dogdugumuzda beynimizin tamamini kurranabiriyormusuz ama bebekken boyre konurara odakranmadigimiz icin bunrar fark edirmiyormus[esyarari hareket ettir ve benzeri] ve buudukce beynimizi sadece berri seyrer uzerinde kurrandigimiz icin[hatirrarma,hesaprama,konusma,dusunme gibi] beyinimizin tamamini caristirma isrevi koreriyormus. Ama bazi insanrar az da orsa bunu koruyorrarmis ve esyarari harekket ettirme ve benzeri orayrari gercekrestirebiriyorrarmis. Ama tabi insan beyninin gercekte kacta kacinin tamamiyra kurranirdigi birinmiyor. Bunun hakkinda kesin kaynakrar yok.
  5. zuisadra

Aldığı Beğeni:
    32
    Ödül Puanları:
    48

Bende buna benzer psişik olaylar duymuş ve okumuştum ancak yinede,gözümle görmek isterim inanmak için;..............bakın altıncı his gibi şeylere,beyin enerjisine,yaydığı elektriğe inanıyorum.................cisimleri hareket ettirmek?.........ıııııııııııııhhh:eek:...................ilüzyon bunlar,ilüzyon ganmayın:D..............nerde o gadar akıllı ınsaaann:D
  6. tolgatoto

tolgatoto Member

Aldığı Beğeni:
    5
    Ödül Puanları:
    8

mantık olarak mümkün deil ama bence mümkün eğer beyinle sadece o şeye odaklanırsan böyle bişiy yapabilirsin ama bu çok zordur bunu japon lar yapabiliyor ve buşeye yoga adını veriyorlar eğer hiç bişi düşünmeden durabilirseniz çok rahatlıomuşsunuz gelelim konuya eğer bütün beyninizi o eşyaya verirseniz blki böle bişi olabilir
  7. zuisadra

Aldığı Beğeni:
    32
    Ödül Puanları:
    48

mu & atlantis medeniyeti yaşıyanlarının beyinlerini çok yönlü kullanabildiklerini okumuştum:)ancak yinede bana imkansız gibi geliyor:)
  8. küLpiSisi

küLpiSisi şizofrєη

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    321
    Ödül Puanları:
    83

uvv ßende yaPcaamm :D
  9. RAPunzeL a.k.a

RAPunzeL a.k.a Misafir

Yapmak istediğinde ve odaklandığında olur neden olmasın?
  10. zuisadra

Aldığı Beğeni:
    32
    Ödül Puanları:
    48

ben yapabiliyom mesela:eek:.................kas gücünlen:D
  11. zuisadra

Aldığı Beğeni:
    32
    Ödül Puanları:
    48

kesinlikle gatılıyom sana:eek:............bir ay badi'ye gitmeye bakıyoo:D
  12. tolgatoto

tolgatoto Member

Aldığı Beğeni:
    5
    Ödül Puanları:
    8

yapcam deince olmass çook çalışman lazım hiç bişi düşünmeden durabilrmisin hayır en ufakta olsa deneme yaparken hiçbişi düşünmiceni düşünürsün ama hiç bişi düşünmemelisin
  13. Bağımlı Bağımsız

Bağımlı Bağımsız çaylak

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    226
    Ödül Puanları:
    63

pozitif düşünmekte lazım,inanmak başarmanın yarısıdır.
    hayatta imkansız diye bişey yoktur,gerçekten isteyince olur herşey.
  14. casesrole

casesrole New Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    3

ben inanmam böle şylere bence alayı hile. akıl gücüyle yaptıkları tek şey insanları kandırmak çünkü bu bi kaşığı bükmekten dha kolay.
    artı hayatta imkansız diye bişey yoktur.çünkü imkansız imkan bulununca yaplan şeydir isteyince deil.
  15. monnarosa

monnarosa Member

Aldığı Beğeni:
    19
    Ödül Puanları:
    18

"Gökleri ve yeri (bir örnek edinmeksizin) yaratandır. O, bir işin olmasına karar verirse, ona yalnızca "Ol" der, o da hemen oluverir." (Bakara Suresi, 117)

neticede,kapasitesinin altında kullandığımız,muhteşem organ,beyni bize bahşeden de "O"dur..olaya bu açıdan bakmak da fayda olduğu kanaatindeyim..
    1 person likes this.
  16. Misafir

Misafir Misafir

Evet mümkün arkadaşım. Ben daha önce hiç çalışmayan vantiratörü çok sinirlenerek bütün enerjimle çalıştırmayı başardım ama 2 yada 3 gün yerimden kalkamadım

Sayfayı Paylaş