Bıldırcınlar Hakkında

Konusu 'Kuş Türleri' forumundadır ve McClane tarafından 5 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1. McClane

McClane Well-Known Member

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    291
    Ödül Puanları:
    83
    Başı koyu kahverengi ve gözlerinin çevresi beyaz halkalıdır. Otlar, tahıl tarlaları ve bodur ağaçlıklı alanlarda gezinerek tohum, kurtçuk ve böceklerle beslenir. Yuvasını çalılıklar altında eştiği bir çukurda yapar. Sarı kahverengi benekli 7-15 yumurta yumurtlar. Yılda 2-3 defa kuluçkaya yattığı olur. Üç haftada yumurtadan çıkan yavrular, hemen analarının peşlerine takılarak kurtçuk ve böcek yemeye başlarlar.
  2. izafet uye

izafet uye Misafir

Cevap: Bıldırcınlar Hakkında

benim 3 tane evcil bıldırcınım var bunlara yumurta yemi veriyorumm ama yumurtlamıyorla ve evimizin tarasın das bakıyorum ve durdukları yede biraz soğuk neden yumurtlamıyorlarr
  3. Dalt0nlard4n

Dalt0nlard4n New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

TeşeküürlerTeşeküürlerTeşeküürlerTeşeküürlerTeşeküürlerTeşeküürler
  4. izafet uye

izafet uye Misafir

bizim 4 bıldrcılarımız var ama yumurtlamıyorlar yumurtlama yemi aldık hala br sonuç yok :( evde besliyoruz kutunun ,içinde ne yapabiliriz ?
  5. Misafir

Misafir Misafir

valla cevaplamak isterdim ama benim de 3 bıldırcın 1i erkek 2si dişi arkadaşımın 7bıldırcını 3ü erkek 4ü dişi onlar bahçede ben balkonda bakıyoruz onlarda yumurtlamıyor bende civciv yemi yumurta yemi ve besi yemi ile besliyorum ama yumurtlamıyor daha yeni 2 aylık falan oldular.inş.1 aya kalmaz yumurtlatacagız olmadı kızartacağız.
  6. TURKOLOGG

TURKOLOGG New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

teşekkürler bilgi için..
  7. Misafir

Misafir Misafir

beyler benim de3 bıldırcınım var geçen yıl 7 buyıl ise dahayeni2 yumurta yaptılar size tavsiye ederim yumurta yapması için öyle yemlere gerek yok doğrusu bıldırcınların yelerinin oldugu yere saman veya toprak serpin bıldırcının yaşadıgı yere birde kutu koydugunuz zaman ve onlarla iyi geçinip sıcakyerde en önemlisi bıldırcınınız ne yerse ondan verin ve sonunda bıldırcınınız işallah yumurtlar
    hekeze kolay gelsin
  8. zαƒєя

zαƒєя Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    6

Teşekkürler...
  9. karamanlı

karamanlı Misafir

Cevap: bendede 5 bıldırcın var 3 üdişi ikisi erkek civcivken aldım radan 1sene geçti

Cevap: bendede 5 bıldırcın var 3 üdişi ikisi erkek civcivken aldım aradan 1sene geçti daha bir tane yumurta aldım ne yem olarak bugday kullanıyorum ve yerlerini birkaç defa degiştirdim yapmalıyım yardımcı olursanız sewinirim?????
  10. Misafir

Misafir Misafir

ben bıldırcın alcan nasıl yumurtlatcamm ?????

Sayfayı Paylaş