Chi Enerji Teknikleri

Konusu 'Metafizik - Bilimkurgu - Mitoloji' forumundadır ve cemil489 tarafından 14 Ekim 2009 başlatılmıştır.

 1. cemil489

  cemil489 ForumVeterineri

  Mesajlar:
  9.118
  Aldığı Beğeni:
  395
  Ödül Puanları:
  83
  Ki nedir?

  Ki tüm canlı, cansız varlıklarda olan bir enerjidir.Ki enerjisi hara yada tan tien denilen bir bölgede depo edilir.Hara göbek deliğinden iki inç içeride ve tıpkı bir girdap gibi dönen bir enerji bölgesidir.Ki enerjisi burada toplanır.Ki enerjisini başka yerde de depolayabiliriz.Bunun bir yolu da aurada depo etmektir.Ama şimdi konumuz bu değil.Bu enerji biz farketsek de etmesek de hergün alınır ve depolanır.Hiç bazen odaya biri girdiğinde etrafa ondan doğru bir enerji yayıldığını hissettiğiniz oldu mu?

  Meditasyon:

  Eğer ki enerjinizi kontrol etmek istiyorsanız tek yapmanız gereken nasıl meditasyon yapacağınızı bilmektir.Bunu elinizden geldiğince sıklıkla yapın hem rahatlamanızı hem de vücudunuzu daha iyi tanımanızı sağlar.

  Meditasyona başlarken:

  Ben yerde olmanızı öneririm(tabi her zaman yerde olmak zorunda değilsiniz.) Bağdaş kurar gibi oturun.Bir bacağınız diğerinin üzerinde olsun.Hangisinin üstte olduğu önemli değil.(Erkekler için sol bacak, kadınlar için sağ bacak üstte olsun denir bazı yerlerde)Eğer müzik dinliyorsanız müziğin dinlendirici ve yatıştırıcı olmasına dikkat edin.Metal dinleyerek pek başarılı olamayız değil mi?  Gerçi kişiden kişiye değişebilir ama en iyisi hiç müzik olmamasıdır.Dikkat edilecek bir diğer nokta da meditasyon sırasında dik oturmanızdır.Çakralarınız hizalanacaktır.
  Meditasyon sırasında vücudunuzdaki TÜM KASLARI olabildiğince gevşetin.Bazen aslında ne kadar gerilmiş olduğunuzu fark edip şaşırabilirsiniz.Şimdi zihninizi gereksiz düşüncelerden seslerden temizleyin.Bunu yapmak demek hiç bir şey düşünmemek demek değildir.Bunun ne kadar zor belki de imkansız olduğunu biliyorsunuzdur.Bu yüzden sadece sakinleşin rahatlamaya odaklanın, giderek daha da gevşeme hissine konsatre olun.Gevşemenizi arttırmaya yoğunlaşın.
  2.yol: Bunu başarmanın bir yolu da nefesinize yoğunlaşmaktır.Her nefes aldığınızda ondan geriye doğru bir basamak düşün.Sıfıra geldiğinizde gerginliğinizi biraz daha salıverin ve 10’a kadar tekrar her nefeste sayarak ilerleyin.Yine 10’a geldiğinizde aynı şeyi yapın.
  3. yol: Normal hayatta şimşek çaktığında ışıktan sonra gelen gök gürültüsünü duymak için bekleriz.O bekleme aşamasında hiçbirşey düşünmeyiz.Farkettiniz mi?Bu durumu yakalamaya çalışın.

  Hayal kurma:
  Derin bir bilinç seviyesindeyken hayal kurabilmek için meditasyonda ustalaşmalıyız bunun için önce yeterince çalışma yapmalıyız.Böylece hayal kurarken gevşemiş ve rahatlamış olarak kalabilmeyi öğrenmiş oluruz.Bu da çalışmaların etkisine olumlu yönde katkı sağlar.İstediğiniz herhangi bir etki hayal edebilirsiniz.İsterseniz kendi üzerinizde isterseniz başka bir şey üzerinde.Bir örnek yapalım.Önünüze dik duran bir cisim koyun.Meditasyon halindeyken cismin bizim etkimizle devrildiğini hayal edebilirsiniz.Önemli olan bunu yaparken meditatif durumdan tamamen ayrılmamayı sağlayabilmektir.

  -Not-

  Negatif enerji:

  İki çeşit negatif enerji vardır.Birincisi sahip olduğumuz ki enerjisini göndermektir. Böyle bir enerji zarar vermeye programlanmıştır.Kötü amaçlı insanlar için eşsiz bir olgudur.İkinci çeşit negatif enerji ise meditasyon yada bir çalışma yaparken vücutta yükselen ki enerjisidir.Yeni gelen bu enerji aslında saftır ama vücuda girdiğinde alışık olduğu için negatif enerjiye dönüşebilir.Bu yüzden çalışmalarınızdan önce ve sonra negatif enerjiyi olumlu yöne çevirip taze refah enerjiye dönüştürebilmek için. Ki soluması veya herhangi bir enerji işleme çalışması yapmanız uygun olur.  Ki Enerjisi Ve Kullanımı - 2


  Başlangıç teknikleri:

  Ki topu:

  1. yol:
  Ellerinizi birleştirin.Bilekleriniz birleşik parmaklarınız da kavis çizerek yukarıda birleşik şekilde tutun.Aslında bu tür zorunlu duruşlar pek gerekli değildir.Elleriniz hangi pozisyondayken bir psi ball oluşturmak uygun geliyorsa onu kullanın.

  Haranızda temiz masmavi bir enerji düşünün.Bu ki enerjisidir.Bunu yapmak için ister aşağıya o bölgeye bakabilirsiniz isterseniz de aklınızdan hayal edebilirsiniz.

  Şimdi haranızdaki Ki’nin şeklinin bozulduğunu(eğer şekli varsa) o bölgede akışkan bir şekilde uçup serbestçe dolaştığını hayal edin.

  Şimdi bu enerjinin göğsünüze yükseldiğini boynunuzda ikiye ayrılan bir nehir gibi bölündüğünü; her nehrin kollarınızdan ellerinize aktığını hayal edin.

  Şimdi de gelen enerjinin devam edip ellerinizin arasında saf mavi bir top oluşturduğunu hayal edin.Bu noktada ürperme, baskı, sıcaklık ve bunun gibi şeyler hissedebilirsiniz.

  Eğer ellerinizde hemen geçmeyen uzun süreli bir his duyuyorsanız büyük ihtimalle başardınız demektir.Eğer ellerinizden gelen his kısa süreli gelip geçiciyse çalışmaya devam edin.

  2.yol:
  Ellerinizi haranızın önünde koyun.Elleriniz birbirine değmesin.Her bir elinizin durduğu yer haranın sol ve sağ yanlarının başlangıç noktası olsun.

  Ellerinizin arasında mavi bir Ki topu düşünün.Bu yöntem kısmen daha kolaydır ve biraz çalışmadan sonra olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

  Ki ateşi:

  Haranızda mavi bir ki topu düşünün.Bu çalışmada daha büyük bir güç için oluşturduğunuz topu büyütün.Topun ortalama yarıçapı 10 cm’dir.

  Ellerinizi sıkıca kapatarak yumruk yapın ve havaya kaldırın.

  Şimdi dirseklerinizi hafifçe kavisli ama düz bir şekilde aşağıya indirmelisiniz.Sanki balfiks çeker gibi.Bu harekete güvenmelisiniz.Bunu yaparken oluşturduğunuz Ki topunun patladığını ve tüm vücudunuza etki ettiği düşünün.Kollarınızla yaptığınız bu harekete güvenip şartlanın.Bu tıpkı bir tetik gibi patlamayı başlatsın.Merak etmeyin patlama size bir zarar vermez.Kendi Ki enerjiniz sizi incitmez.

  Eğer görüşünüz biraz bulanmış, azalmışsa Ki ateşi çalışmış demektir.

  Canlanmak:

  Tüm vücudunuzun saf ve mavi Ki enerjiyse dolduğunu düşünün.Tıpkı bir şişenin suyla dolması gibi siz de dolun.Tamamen dolana kadar devam edin.

  Bu vücudunuzdaki enerji akışını arttıracaktır ve enerjinizi hareket ettirmenizi kolaylaştıracaktır.

  Kötü enerjiyi olumluya çevirmek:

  Önünüzde devasa kapkara Ki enerjisinden oluşan; saat yönünün tersine dönen bir Ki topu hayal edin.

  Bu siyah topun git gide yavaşladığını ve yavaşladıkça renginin beyaza döndüğünü düşünün.Tamamen beyaz olduğunda artık saat yönünde dönüyor olduğunu hayal edin.

  Şimdi bu beyaz topun patladığını ve beyaz zerreciklerin yavaşça yere doğru süzüldüğünü tüm odayı kaplayıp değiştirdiğini hayal edin.


  Ki Enerjisi Ve Kullanımı - 3

  Ki kalkanı:

  Haranızda bir ki topu hayal edin.

  Şimdi bu top gittikçe büyüsün büyüsün kocaman içi boş bir küre olsun.Sizi içine alsın.

  Bu devasa topu kendinizi daha da rahat hissetmek için kullanabilirsiniz.

  Başkalarının Ki enerji seviyesi:

  Haranızda akışkan Ki enerjisini hayal edin.

  Şimdi bu enerjinin çıkıp başka birinin harasına dokunduğunu hayal edin.Midenizde bir “gümbürtü/patırtı” duyacaksınız.Duyduğunuz patırtı ne kadar şiddetliyse karşıdaki insan o kadar güçlü demektir.

  Başka insanları sezinleme:

  Tamamen rahatlayın.

  Ki enerjinizin çıkıp tüm odayı kaplamasına izin verin.

  Odadaki diğer insanları hissedeceksinizdir.Bu teknik saklambaç gibi oyunlarda çok işe yarar.Siz de büyük ihtimalle bu tekniği ilk seferde uygulamanızda başarı sağlayacaksınızdır.Eğer olmazsa pratik yapmaya devam edin.
  Orta seviye teknikler:

  Kamehameha:

  Ayaklarınız omuz genişliğinde veya daha açık olacak şekilde durun.

  Ellerinizi bir Ki topu yapar gibi önünüzde uygun bir pozisyona getirin.

  Bu heceleri düşündüğünüz ve söylediğiniz zaman karşısında yazanı yapın.

  Ka:Haranızda saf mavi Ki enerjisini hayal edin.
  Me:Bu enerjiyi ellerinize hayal gücünüzü kullanarak aktarın
  Ha:Ki’nin akıp ellerinizin arasında bir top oluşturduğunu düşünün.
  Me:Ki topunun daha yoğun ve daha büyüdüğünü hayal edin.
  Ha!:Ellerinizi ileri doğru uzatın ve Ki topunun devasa bir ışık demeti oluşturarak hedefe doğru yaklaştığını hayal edin.

  Masenko:

  Ayaklarınız omuz genişliğinde veya daha açık olacak şekilde durun.

  Baskın olan elinizle diğerini kavrayın.Baskın elinizin parmakları diğer parmakların arasına girerek birleşsin.Bir elinizin avucu diğerinin üstüne gelecek.

  Her iki avucunuza da Ki enerjinizi yükleyin.

  Ellerinizi başınızın üzerine kaldırın.

  Ellerinizi aşağıya indirin.Bunu yaparken bir ışık demeti ile Ki enerjisinin öndeki avucunuzdan çıktığını hayal edin.Bu iki Ki enerjisini tek bir yerde birleştirdiği için daha büyük bir etki gösterecektir.Çünkü bir avucumuz diğerini destekliyor.

  Ki silahı:

  Bir sopa veya çubuk gibi bir şey alın.

  Ellerinizde düşey bir şekilde tutun.

  Ki enerjinizi haranızdan alıp sopaya gönderin.Onu enerji ile doldurun.

  Şimdi elimizdeki silahın Ki versiyonunu tutuyoruz.Normal bir silahla yaptığınız her şeyi yapabilirsiniz.Ancak her zaman sopadaki Ki enerjisine yoğunlaşmalısınız yoksa kaybolur.

  Beden kopya etmek:

  “Canlanma” tekniğindeki gibi vücudunuzu Ki ile doldurun.

  İki adım kenara çekilin.

  Yanınızda Ki enerjisinden bir beden hayal edin.Onu daha güçlü ve yoğun yapın.

  Artık bedeninizin Ki enerjisinden oluşmuş bir kopyasına sahipsiniz.Yaptığınız her şeyin aynısı yapacaktır.Ama ters olacaktır.Sizin sol kolunuz onun sağ koludur.

  Grup terapisi:

  Ayaklarınız omuz genişliğinde veya daha açık olacak şekilde durun.

  İyileşmek isteyen insanlar etrafınızda bir çember oluştursunlar.

  Kendinizi bir su kaynağı olarak hayal edin.Ama su yerine Ki enerjisi çıksın sizden.Çıkan bu bol Ki enerjisi su gibi aksın çevrenizdeki insanların vücudunu sarsın, haralarına girsin.

  Bu tekniğin başarılı şekilde uygulanmasından sonra çevrenizdeki insanlar ferahlamış ve rahatlamış hissedeceklerdir..

  Ejder ısırığı:

  Ki enerjinizi avucunuzda yoğunlaştırın.

  Çin stili bir ejderhanın avucunuzdan çıktığını ve karşınızdaki bir insanın belli bir yerini çok fena ısırdığını hayal edin.Bir etki oluşması için saldırının deriye yapılması gerekir.Bu saldırı en çok kol bileğine zarar verir.Eğer doğru yapılırsa karşınızdaki insan ısırılan yerinde oldukça güçlü bir şok hissedecektir.

  Alev topu:

  Kolunuzu uzatın avucunuz yukarıya baksın.

  Bir Ki topu oluşturun ama bu sefer mavi Ki enerjisinden değil ateşten oluşsun.

  İlk birkaç denemede büyük ihtimalle fazla değil birkaç küçük kırmızı ışık, belli belirsiz şekiller görebilirsiniz.Çalışmaları devam ettirirseniz dahasını da görürsünüz.

  Duruş için masenko tekniği de belki uygun olabilir.

  - alıntıdır -
   
 2. kesat

  kesat Member

  Mesajlar:
  83
  Aldığı Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  8
  Cevap: Chi Enerji Teknikleri

  emeğe saygı
   
 3. gaffur216

  gaffur216 New Member

  Mesajlar:
  4
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Cevap: Chi Enerji Teknikleri

  abicim ateş topu veya ki topu nasıl fırlatılıo bunuda anlatır mısın
   
 4. gaffur216

  gaffur216 New Member

  Mesajlar:
  4
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Cevap: Chi Enerji Teknikleri

  abicim peki ki topunu nasıl fırlatıyorz
   
 5. oğuzhan7

  oğuzhan7 New Member

  Mesajlar:
  2
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Cevap: Chi Enerji Teknikleri

  taş atar gibi atın.belki birinin kafasını yararsınız:D
   
 6. geryeon

  geryeon Member

  Mesajlar:
  31
  Aldığı Beğeni:
  2
  Ödül Puanları:
  8
  Cevap: Chi Enerji Teknikleri

  Daragon Ball animesini izleyerek biraz görsel olarak Ki enerjisiyle ilgili bilgiler de bulabilirsiniz.
   
 7. izafet uye

  izafet uye Misafir

  Cevap: Chi Enerji Teknikleri

  ya arkadaşlar tamam anladım da ben enerjiyi hissediyorum ama olmuyor:)
   
 8. izafet uye

  izafet uye Misafir

  Cevap: Chi Enerji Teknikleri

  Meditasyona devam et önce enerjiyi kontrol etmeyi ögrenmelisin zamanı gelince olur :)
   
 9. Misafir

  Misafir Misafir

  Cevap: Chi Enerji Teknikleri

  nası fırlatıldığı Kamehame tekniğinde anlatılıyor elinizde olusan topu hedefinize doğru atıyorsunuz
   
 10. Minato

  Minato New Member

  Mesajlar:
  1
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Peki bu chi topu zarar verirmiş?
   
 11. batuhanefe

  batuhanefe Member

  Mesajlar:
  44
  Aldığı Beğeni:
  5
  Ödül Puanları:
  8
  Teşekkürler. Kinezi gelişimi için neler yapmalıyız?
   

Sayfayı Paylaş