Çin neden Türk Piramitleri'ni saklıyor?

Konusu 'Beyin Fırtınası' forumundadır ve Chance tarafından 4 Ocak 2009 başlatılmıştır.

 1. Chance

  Chance Well-Known Member

  Mesajlar:
  4.332
  Aldığı Beğeni:
  185
  Ödül Puanları:
  63
  Cin Komunist partisinin hala gizledigi ve bölgeyi yabancilar icin yasak ilan etigi yerde bulunan Türk Atalarimizdan insaa edildigi öne sürülen BEYAZ PIRAMIDLER.

  Tamami beyaz Tastan insaa edilen bu 100den fazla piramit Türk atalarimiz tarafindan ayni misirdaki mumyalama teknigi ile Ölen Önemli Kisiler icin Mezar olarak insaa edildigi öne sürülüyor.

  Üstleri yüzyillarin etkisi ile tamamen toprak ve cayir ile dolmus olan bu piramitler hala cin hükümeti tarafindan yalanlanip dünya archeloklarina gezilmesine ve piramitlerin kac yasinda olduguna tespit etme icin izin verilmediginden hala Türk Atalarimizdan daha cok Bilgilere ulasamiyoruz!

  Çindeki Türk Piramitleri 30/12/2007 ·

  İlk insan mumyalama tekniğini mükemmel bir şekilde uygulayanlar Altay Türkleridir.(Mısır medeniyetinden yüzyıllarca önce) Uygur bölgesinde bulunan,Mısır piramitlerinden yüzyıllarca önce yapılan ve Mısır piramitlerinden daha yüksek/büyük olan piramitleri yapan Türklerdir.Çin hükümeti buraya girişi tamamı ile yasaklamıştır.Çünkü bu piramitlerin içinde proto-Türk yazılar mevcut.Arkeologların dahi girişine kati surette izin verilmiyor.Çünkü dünya tarihinin tekrar yazılması gerekebilir.

  ORTA ASYADAKİ TÜRK PİRAMİTLERİ

  Bugün çin sınırları içerisinde yer alan, xian şehrine 100 km uzaklıkta qin ling shan dağlarında Ön-Türk uygarlıklarından birisi tarafından inşa edilmiş, etrafında irili ufaklı 100 adet piramitle beraber, 300 metre yüksekliğinde bir piramit bulunmaktadır; BEYAZ PİRAMİT
  Beyaz Piramit’in ikinci dünya savaşı sırasında çin’e yardım malzemesi götüren bir C-54 uçağından çekilen fotoğrafı 1957 yılında ilk kez life dergisinde yayınlanmıştır.
  Bu piramitleri araştırmak üzere 1994 yılında şensi bölgesinde bir araştırma gezisi yapan alman bilim adamı hartwig hausdof kendi koleksiyonundan birkaç resmin halka açılmasına izin vermiştir. hausdorf’a göre piramitlerin yapım tarihi en az M.Ö. 2500’ler civarındadır.
  Bölge çin tarafından yasak bölge ilan edilmiş olduğundan dolayı piramitler içerisinde bulunan mısır medeniyetinden çok ileri bir teknikle mumyalanmış olan cesetler ve Ön-Türkçe yazıtlar üzerinde araştırma yapılamamaktadır.

  Piramitlerin ebat,orijinal şekil ve büyüklükleri ,dikkat çekmemesi açısından çin hükümeti tarafından maksatlı olarak tahrip ve kamufle edilmiştir.Piramitlerin üst tarafları kesilmiş ve üstleri toprakla doldurulup, kamuflaj amacıyla ağaçlandırılmıştır .

  Çin’deki Türk Mumyaları

  Ceviz Kabuğu Progamın’a katılan (İzleyici telefonu) Halil Şıvgın (Eski “Sağlık Bakanı” demiş ki:

  “1984 yılında ben Çin’i ziyaret ettim, Çin’i ziyaretim sırasında Turfan’a götürdüler. İlk defa Turfan’a giden Türk heyetinin mensubu olmakla da gerçekten gurur duyuyorum. Orada bizi gezdirirken mumya bulduklarını söylediler ve biz mumyaları gördük. O gördüğümüz mumyaların Mısır’daki mumyalardan çok farklı olduğunu ifade ettiler, yani teknoloji olarak, yapımı olarak Mısır’daki mumyaların önünde olduğunu.

  Daha sonra aradan yıllar geçti, bir televizyon kanalında bu konun tartışılmakta olduğunu gördüm. Gerçekten bilimsel olarak, gidilmiş, Mısır mumyalarıyla Turfan’daki mumyalar arasında bir kıyaslama yapılıyor. Bu kıyaslamada, Turfan mumyalarının… …Ben orada kadın mumyaları gördüm, çocuk mumyaları gördüm, erkek mumyaları gördükm, fakrlı şeylerden. Ve o sırada, hatta bir tanesinde yeterince koruma yapılmamış, bozulmaya başlamılştı müzede gördük onları.

  Bu mumyalardaki üstünlüğü bilim adamları ortaya koymaya başladılar. Bilim adamlarının ortaya koydukları bir gerçek var ki, ilk defa mumya kültürünün Türkler’den geliştiği ortaya çıkıyor. Bundan dolayı da ben şimdi iştirak ediyorum. Yani ben bilim adamı değilim, ama bizim bilim adamlarımınızın bu olayın üzerine ciddiyetle eğilmeleri gerekiyor. Eğer Mısır’daki mumya kültürü olduysa, var idiyse geçmişte, onun etrafında da bir kültürün olması lazım. Mısır’ın etrafında mumya kültürüyle ilgili herhangi bir şey yok. Afrika öbür taraf, bu tarafta da yine böyle bir kültür yok. Dolayısıyla, Orta Asya’dan o bölgeye giden Türkler’in varlığı söz konusu olabilir…”

  Ben bir katkıda bulunmak istiyorum bu mumyalar konusunda Urumçi mumyalarını söz konusu etmiştir, tabii ki çok önemli. Bakın, buradaki Urumçi’de teşhir edilen mumyalardan ilk birincisi 44 yaşında ve Milattan önce 1000, yani günümüzden 3000 yıllık. Bir başkası gene 1600, en yaşlı olarak da işte bu “Lolan” denilen bayan mumyası var, Doğum’dan önce 2000 bu, yani 4000. Şimdi en büyük özellii iç organlarının çıkartılmamış olması. Başka ?.. Şu andaki mumyaların durumu Mısır mumyalarına nazaran çok daha iyi olması… İleri teknolojide bir mumyalama sistemi öyledir, uygulanmıştır. Dahası, bir mumyanın üzerinde ameliyat izi var, at kılıyla dikilmiş. Amerika doktorların tespiti, dünyada ilk ameliyat veya operasyonlardan bir tanesi olarak kabul ediliyor. Dahası var; burada kumaş ekose ve boyalı ve Doğum’dan önce 2000′i konuşuyoruz, günüzmüden 4000 sene öncesini konuşuyoruz.

  Türk Bilim adamı Kazım MİRŞAN yaptığı araştırmalarda Ön-Türk uygarlıkları tarafından OT-OĞ olarak isimlendirilen Ön-Mısır’a M.Ö 3000 Yıllarında Doğu Anadolu’dan Isub-Ög yazısının gittiğini tespit etmiştir. Kazım MİRŞAN’ın bugüne kadar anlamı çözülemeyen 184 adet mısır hiyeroglifini Ön-Türkçe olarak okumuş olduğu ve mumyalama tekniklerinin yine M.Ö. 3000′li yıllarda Altaylarda geliştirildiği düşünülürse Piramit inşa teknolojisinin Eski Mısır’a Ön-Türk Uygarlıkları tarafından öğretildiği sonucuna ulaşılmaktadır.
  Tüm İnsanlık tarihini değiştirerek; MEDENİYETİN ASIL YARATICISININ TÜRKLER OLDUĞU SONUCUNU DOĞURAN bu olağanüstü keşif batılı bilim adamları(!) tarafından ısrarla görmezlikten gelinmekte ve insanlığın bilgisinden daha uzun süre saklanması mümkün olmayan bu piramitleri başka bir uygarlığa mal etmeyi amaçlayan maksatlı çalışmalar yapılmaktadır.
  alıntıdır

  EK BİLGİ: ASYA KURGAN GELENEĞİ

  Resim:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]  şimdi tartışma konusu: Elbetteki Çin'in kendi toprakları üzerindeki bölgeleri istediğine açıp kapatma yetkisi var, ama bunu niye yapıyor. Yazıda denildiği gibi tarihin yeniden yazılacağı için oalcağına sanmıyorum, çünkü tarihi Sümerler başlatmış olsun ya da Türkler, Çin için bir farkı olmayacaktır. Bence asıl önemli konu o piramitlerden elde edilen yüksek teknolojinin gelecek bir 3. dünya savaşı'nda kullanılmasının planlanması olabilir. Yoruma açık....
   
 2. koyumavi

  koyumavi Active Member

  Mesajlar:
  548
  Aldığı Beğeni:
  40
  Ödül Puanları:
  28
  Cevap: Çin neden Türk Piramitleri'ni saklıyor?

  piramitlerin oldugu bolge suan acık bildigim kadarıyla müzeler filan var hem kocaman piramitleri nasıl saklasınlar.konar-gocer türk toplumu için ilginc bi yapı bu piramitler diyelim ki yapmıs olsunlar ve yuksek teknoloji barındırıyo olsun bu bana biraz hayalcililk gibi geldi:)madem yüksek teknoloji var çin niye bundan yararlanmıyor
   
 3. Chance

  Chance Well-Known Member

  Mesajlar:
  4.332
  Aldığı Beğeni:
  185
  Ödül Puanları:
  63
  Cevap: Çin neden Türk Piramitleri'ni saklıyor?

  Biyolojik teknoloji'den normal sivilerin haberi olmaz. Kaldıki Alman Nazi teknolojisinin vardığı noktalar ancak 2. Dünya Savaşı'ndan sonra öğrenilebildi.
  Diğer konu ise o bölgeye sivil geçişi yasak.
  Bu arada yabancı kaynak buldum buyrun;
  Pyramids in China - Crystalinks
   
 4. koyumavi

  koyumavi Active Member

  Mesajlar:
  548
  Aldığı Beğeni:
  40
  Ödül Puanları:
  28
  Cevap: Çin neden Türk Piramitleri'ni saklıyor?

  benim anlamadıgım sivil gecisin yasak oldugu bolgede nasıl bu fotografları cekmişler bu arastırmaları yapmıslar.eskiden yasak olmus olabilir ama suan sivillere acık bir bolge xian denen yer. piramitlerde ki mumyaların mısır piramitlerinde ki mumylaradan bile daha iyi oldugu soleniyor dogrudur .biyolojik teknoloji diyorsun biyolojik silah yapmak cok zor degil zaten gunumuzde.yeni teknikler gelistirirler mi orasını bilmem çin malı bişey yapabilir ler belki
   
 5. Chance

  Chance Well-Known Member

  Mesajlar:
  4.332
  Aldığı Beğeni:
  185
  Ödül Puanları:
  63
  Cevap: Çin neden Türk Piramitleri'ni saklıyor?

  yazının tamamını okumamışsınız galiba, fotografların nasıl çekildiği AÇIK bir şekilde belirtilmiş. Ayrıca burda biyolojik silah yapmak zor diyen olmadı, dediğimiz gelişmiş teknoloji kullanılarak biyolojik icatlar gerçekleştirmek.
   
 6. koyumavi

  koyumavi Active Member

  Mesajlar:
  548
  Aldığı Beğeni:
  40
  Ödül Puanları:
  28
  Cevap: Çin neden Türk Piramitleri'ni saklıyor?

  siz 3 dünya savasının cıkmasından bahsederseniz tabiki bende biyolojik silahlardan sozederim.
  bana inandırıcı gelmeyen bu piramitlerin türklere aiit olup olmamısı degil çin in bu piramitleri saklama nedenini piramitlerden elde edilecek teknolojiyle 3 dünya savasında kullanılbilir demeniz.komplo teorisi gibi yani
  çin zaten bu bolgede yasayan türk nüfusuna yıllardır zulüm uyguluyor türkler onlar için yuzyılardır düsman bu piramitleri ve onlara ait bilgileride saklaması yoksayması çin için normal bişey. kaldı ki türkller le ilgili ilk bilgileri hep çin kaynaklarından elde etmişizdir
   
 7. aklkn41

  aklkn41 New Member

  Mesajlar:
  1.086
  Aldığı Beğeni:
  50
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Çin neden Türk Piramitleri'ni saklıyor?

  Nüfusun fazlalığından dolayı, konut sıkıntısını bir nebze olsun azaltmak için, belki piramitleri konut olarak kullanıyor ve bunun da duyulmasını istemiyor olabilirler..:)

  Saçmaladım..
   
 8. karaböcek

  karaböcek Active Member

  Mesajlar:
  981
  Aldığı Beğeni:
  34
  Ödül Puanları:
  28
  Cevap: Çin neden Türk Piramitleri'ni saklıyor?

  Türkler geçmişten beri diğer arkadaşın dediği gibi, konar göçer, istilacı ve barbar bir toplum olarak tanınmıştır.
  Sadece bu pirmaitler değil ki, ben de piramitlere girişin yasak olduğunu ve fotoğraflarının çekilmesine de izin verilmediğini biliyorum. Agarta'dan Ergenekon'a Büyük Türk Bilgeliği diye bir kitapta bazı bilgileri bir araya toplamışlar. Mısır'daki mumyalama tekniklerinden daha ileri mumyalama tekniklerini Türklerin gerçekleştirebildiği, hatta bulunan mumyalarda ameliyat izleri olduğu ve ameliyat da yapabildiklerinden bahsediliyor ki bu da çok ileri bir medeniyet olduğunun kanıtı olabilir.
   
 9. Kader Katibi

  Kader Katibi GöNüL DoSTu

  Mesajlar:
  12.737
  Aldığı Beğeni:
  3.193
  Ödül Puanları:
  613
  Cevap: Çin neden Türk Piramitleri'ni saklıyor?

  Umarım kısa zamanda bu piramitler dünyaya tanıtılır.Bu adamlar
  atalarımızdan korunmak için koskocaman çin seddini yaptılar
  şimdide bu bahsettiğiniz tarihi önemi olan eserleri saklayarak
  bir nevi intikam alıyorlar kendilerince.
   
 10. dayi01

  dayi01 Member

  Mesajlar:
  36
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  6
  Cevap: Çin neden Türk Piramitleri'ni saklıyor?

  ilk defa burda duyuyorum gerçek mi acaba
   
 11. ademhanci

  ademhanci Bordo&Mavi

  Mesajlar:
  56
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  6
  Cevap: Çin neden Türk Piramitleri'ni saklıyor?

  tşkler ardaşım bilgilendirmen için
   
 12. onaga

  onaga Member

  Mesajlar:
  33
  Aldığı Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  8
  Cevap: Çin neden Türk Piramitleri'ni saklıyor?

  bu okuduklarım gerçekmi aceb ?
   
 13. eqolayzer

  eqolayzer New Member

  Mesajlar:
  3
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Cevap: Çin neden Türk Piramitleri'ni saklıyor?

  :D Bunu kim bilebilirdi ki ?? :(=)
   
 14. DoodLee

  DoodLee Member

  Mesajlar:
  152
  Aldığı Beğeni:
  10
  Ödül Puanları:
  18
  Cevap: Çin neden Türk Piramitleri'ni saklıyor?

  bana kalırsa gecmıste sıkca oldugu gıbı yenıden akıma ugrayıp benlıklerını kaybetmekten korkuyor. sonucta tarıhte cogu kez ıstılaya ugradı ve cınlıler benlıklerını kaybetme tehlıkesı ıle karsı karsıya geldıler .
   
 15. Geven

  Geven Member

  Mesajlar:
  98
  Aldığı Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  18
  Cevap: Çin neden Türk Piramitleri'ni saklıyor?

  Neden Saklıyorlar Acaba
   
 16. Bir-Osmanlı

  Bir-Osmanlı Member

  Mesajlar:
  49
  Aldığı Beğeni:
  3
  Ödül Puanları:
  8
  Cevap: Çin neden Türk Piramitleri'ni saklıyor?

  Daha önce biliyordum bu piramitleri.
  Sakladıklarına göre, önemli birşey olsa gerek.
   

Sayfayı Paylaş