Çok satılan ve yeni çıkan kitaplar

Konusu 'Kitap Tanıtım Standı' forumundadır ve тне јіģѕαw tarafından 22 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

 1. тне јіģѕαw

  тне јіģѕαw 9 Million Sam

  • Platin Üye
  Mesajlar:
  59.684
  Aldığı Beğeni:
  634
  Ödül Puanları:
  113
  Türk kitap okurları geçtiğimiz hafta en çok hangi kitaplara para ödedi ve listeyi nasıl şekillendirdi? Yayınevleri okurlara son bir haftada hangi kitapları armağan etti. İşte listeler:  Haber 7 Kitap Dünyası servisi ve internetten kitap satış sitesi www.ilknokta.com sratejik işbirliği ile; kitap satış zinciri bulunan mağazalar ve dağıtım şirketlerinin verdiği verilere göre şekillenen ve tanıtım amacıyla sitemize gönderilen kitaplardan oluşan yeni çıkan kitaplar listesinde bu hafta şu kitaplar yer aldı:
  Çok Satanlar
  1- Aşk - Elif Şafak - Doğan Kitap
  2- Katre-i Matem - İskender Pala - Kapı Yayınları
  3- Mahkum Prenses - Philippa Gregory - Artemis Yayınları
  4- Şafak Vakti - Stephenie Meyer- Epsilon Yayınevi
  5- En Son Yürekler Ölür - Canan Tan - Altın Kitaplar
  6- Kuantum ve Kur'an - R. Şanal - Ladybirds
  7- Bitkisel Kürler Rehberi - İbrahim Adnan Saraçoğlu- Saraçoğlu Enj. Danışmanlık
  8- Yalancı Tanıklar Kahvesi - Vedat Türkali - Turkuvaz Kitaplığı
  9- Yeşil - Cemalettin Emeç, Murat Yıldırım - Timaş Yayınları
  10-Tek Şişman Beyniniz - Yasemin Soysal - Klan Yayınları
  11- Koralin Ve Gizli Dünya - Neil Gaiman - İthaki Yayınları
  12- Sadece Başbakan Okusun - Erdal Demirkıran - Kashna Kitap Ağacı
  13-Umut - Ayşe Kulin - Everest Yayınları
  14- Tutulma - Stephenie Meyer - Epsilon Yayınevi
  15- Ölüm Korkusunu Yenmek - Irvin D. Yalom - Kabalcı Yayınevi
  16- Şifalı Bitkiler - Ahmet Maranki - Mozaik Yayınları
  17- Gezi - Türkiye Tatil Rehberi 2009 - Kolektif - Ekin Yayın Grubu
  18- Kiralık Adam - Yazgülü Aldoğan - Alfa Yayınları
  19- Yolda - Buket Uzuner - Turkuvaz Kitaplığı
  20- Atatürk ile Allah Arasında - Sinan Meydan - İnkılap Kitabevi
  Yeni Çıkanlar
  Çivisi Çıkmış Dünya - Amin Maalouf - Yapı Kredi Yayınları
  Türk okurunun daha çok tarihsel romanlarıyla tanıdığı Maalouf, bu kez “medeniyetler çatışması” adı altında kuramsallaşıp yasallaşan ve dünyadaki bütün kültürler ve halklar için felakete yol açacak politikaları eleştiriyor.
  Tanrım Bizi Türklerden Koru - Leyla Coşan - Yeditepe Yayınevi
  "Tanrım yardımcı ol bize sözlerinle Papa'nın ve Türklerin cinayetini engelle Senin oğlun olan İsa'yı İsterler senin tahtından indirmeyi" Martin Luther'in Türklere Karşı Çocuk Duası
  Şifalı Bitkiler - Adil Asımgil - Timaş Yayınları
  • Bu kitap, uzman bir tıp doktoru olan Adil Asımgil tarafından titizlikle hazırlandı.
  • İçindeki bilgilere güvenilir ve kolayca uygulanabilir.
  • Bitkilerin hem hazırlanış biçimi hem de uygulama şekli anlatıldı.
  • A'dan Z'ye bitkilerin isimlerine göre kronolojik bir tasnif yapıldı.
  İmparatorluğun Sonu 1914 - Carl Mühlman - Timaş Yayınları
  Türk ordusunda görev alan yaklaşık 500 Alman Subayından biri olan Carl Mühlman, Prusya Süvari Üsteğmeni olarak Türkiye'ye geldi. 1914-1918 arasında, Türk Binbaşısı olarak, Askeri Heyet Başkanının emir subayı idi. Çanakkale Savaşları'nda 5. Tümen Kurmay Subayı olarak görev yaptı. Almanya'ya döndükten sonra tarih üzerine çalışmalar yaptı. Çanakkale ve Osmanlı-Alman ilişkileri üzerine kaleme aldığı kitaplar günümüzde tarihçiler tarafından kaynak eser olarak kabul edilmektedir.
  Kuşatma 1453 - Okay Tiryakioğlu - Timaş Yayınları
  Bir çağı kapayıp başka bir çağ açan İstanbul’un fethi, imparatorlukların ve insanların kaderinde farklı yankılar buldu. Zafer ve yenilgi kutuplarında birbirine zıt öyküler tarihin o unutulmaz anında buluştu. Kuşatma ve fetih, sadece siyasi manevralar, mezhep çatışmaları, askerî hazırlıklar ve çarpışma değil, aynı zamanda sultanların, imparatorların, paşaların ve askerlerin şahsî öyküsü anlamına geliyordu. Stratejik bir deha ve olağanüstü bir komutan olan, aynı zamanda yedi dil konuşup dönemin âlimlerinin terbiyesinden geçen, Avnî mahlasıyla şiirler yazan II. Mehmed, sultan ve fatih olmanın ötesinde iç hesaplaşmaları, tereddütleri, duygusallıkları olan yirmi bir yaşında bir gençti. “Kuşatma 1453” romanı, dünya tarihini değiştiren İstanbul’un fethinin ve fatihinin öyküsünü sürükleyici bir kurgu ve zengin tarihsel verilerle anlatıyor. ***
  Küçük Oteller Kitabı 2009 - Mutlu Tönbekici, Müjde Tönbekici - Boyut Yayınları
  1998'den beri her yıl yenilenen baskısı ile çok satanların en başında yer alan, Türkiye'de en çok satan tatil rehberi, gezginlerin vazgeçemediği Küçük Oteller Kitabı, yine beş yıldızlı tatillerden hoşlanmayanlar için güncellenmiş 2009 baskısı ile çok yakında piyasada. Beklemeyin, siparişinizi erkenden verin!

  Odada Yalnız - Mine Soysal - Günışığı Kitaplığı
  Gençlik edebiyatımızın cesur kalemi Mine Soysal’dan ülkemiz gençliğinin birbirinden uzak, birbirine yakın halleri...
  Duy Beni Sevgili Eşim - Gülay Atasoy - Nesil Yayınları
  "Sayın Gülay Atasoy`un evlilik üzerine yazdığı bu kitap, önemli bir ihtiyacı karşılıyor. Modernizmin getirdiği sorunlar aileyi kurban etti. Diğer taraftan geleneklerimizin sunduğu çözümler, yeni sorunlara cevap vermiyor. Yazarımız kültürümüzden aldığı motiflerle pratik çözümler sunuyor. Gelin, kayınvalide ilişkileri, elti ve görümce davranışları, ikinci evlilikler gibi konularda ustaca kalem oynatan yazarımızı kutlarım."
  -Prof. Dr. Nevzat Tahran-
  Sorularla Kaderin Şifreleri - Murat Sarıcık - Nesil Yayınları
  Kader değişir mi?
  Kaderimiz ne kadar elimizde?
  Kaderimde varsa neden sorumlu olacağım?
  Gelecekte olacaklar bilinebilir mi?
  Kalbin mühürlenmesi ne demek?
  Mahkum Prenses - Philippa Gregory - Artemis Yayınları
  Aragonlu Katherine, Katalonya'da doğdu. Anne ve babasının aileleri krallar ve savaşçılarla doluydu, Aragonlu Katherine İspanyol İnfanta'ydı. O, İspanyol Prenses'ti. Üç yaşındayken, İngiltere Kralı VII. Henry'nin varisi ve oğlu, Prens Arthur'la nişanlandı. Galler Prensesi olmak üzere yetiştirilen Katherine, o uzak, nemli ve soğuk ülkeyi yönetmenin kaderi olduğunun farkındaydı.
  Ot - Gökçen Adar - HayyKitap
  Güneşin altında istediği yerde biten, yağmurla sulanan, tohumunu rüzgâra teslim eden tertemiz otlarımız... En temiz gıdamız... Saymakla bitmeyecek kadar çok çeşidin içinden seçtiği pratik tariflerle Gökçen Adar, Anadolu ot kültürünün küçük bir özetini sunuyor.
  Sahabenin Ateşle İmtihanı - Abdullah Kara, Hilal Kara - Nesil Yayınları
  Allah Resûlü (a.s.m.) ve beraberindeki Müslümanlar Asr-ı Saadette müşriklere karşı amansız bir mücadele verdiler. Her gün ölümle burun buruna geldiler.
  Bozkır Çiçekleri - Selçuk Baran - Yapı Kredi Yayınları
  İşinde, bodrumdaki odasında, üzerinde yükselen bütün katların ağırlığını duyuyor, boğulacağını sanıyordu. Üst katlarda odası olmayacaktı hiçbir zaman. Hayri Bey emekliye ayrıldıktan sonra onun yerine geçebilirdi, o kadar. Belki de ömrü boyunca bodrum katından çıkamayacaktı. (...) Küçük insan olarak yakaladığı ve seve seve yetinebileceği küçük yaşama sevinçlerini, Hayri Bey gibiler kirletecek; üst derecedekiler de, aslında gereksindikleri, benimsemeye, hiç değilse varlığını duymaya can attıkları olağan duyarlılıkları –ayrıcalıklarını küçümsemeyle pekiştirebildikleri için– horlayacaklardı. Kimseler sevinmesine izin vermeyecekti.

  Allah İçin Vermek - Faruk Çetin - Rehber Basın Yayın Dağıtım
  "Bu din Zatım için seçip razı olduğum dindir. Ona ancak cömertlik ve güzel ahlâk yakışır. Müslüman olarak yaşadığınız müddetçe onu, bu iki hasletle yüceltiniz."
  Hz. Muhammed (S.A.V)

  Namaz Aşıkları - Ali Balkan - Işık Yayınları
  Namaz Cennet'ten yeryüzüne gönderilen ve Ademoğlunu tekrar semaya çıkaran bir miraçtır.Namaz, dünyevi uğraşlar içinde boğulan insana, gökler ötesinden yapılan bir çağrı, bir arınma kurnası, bir yükselme rampasıdır aynı zamanda. İnsan günde en az beş defa sonsuz kudret sahibi ve her şeye hükmünü kabul ettiren Yüce Allah'ın huzuruna onunla yükselir. Manevi yolculuğunda insana en çok mesafe kat ettiren ibadetlerin başında gelen namaz, dünya ve ahirette insanı koruyup ona sahip çıkan bir dost gibidir. Namazı en güzel şekilde eda etmek ve namazla kanatlanmak salih bir dairenin kilidini açan sırlı bir anahtar gibidir ve bu yolda en büyük rehberimiz, her sözü, dur
  Kuşlar ve Fırsatlar - Ali İnselel - Ares Kitap
  Garip ama gerçek ; geçmişle iç içe yaşamayı çok seviyoruz.
  Yaşananları çok iyi bilsek de ; ona takılıp nerede yanlış yaptım ? Neden ? Niçin ? sorularını tekrar tekrar kendimize sormadan yapamıyoruz…
  Oysa hayat bunlarla zaman yitirilmeyecek kadar kısa. Bunu daha iyi anlayabilmemiz için daha kaç dostu sonsuzluğa uğurlamamız gerekiyor. Bilemiyorum.
  Yaşamak güzel; İnsanları sevmek daha da güzel değil mi? Zamanın her an bizden bir şeyler alıp götürmesine seyirci kalmak zorunda mıyız ?

  İstasyondaki Sofiler - Dergah Yolcuları - Gülhan Eser - Ares Kitap
  Ülkelerindeki farklı Coğrafî Bölgelerin şehir merkezlerinden gelen üniversite bitirmiş, kamuda çalışan üç genç kızın yolu; hayat serüvenlerindeki istasyonların birinde kesişir. Ortak noktaları sâfiyet ve sûfîce bir hayat yaşamak olan kızlar bir yandan günlük işlerini yaparak yaşayıp giderken, diğer yandan da duyup-okuyarak benimsedikleri gerçek sûfî'lerin hayatını yerinde öğrenerek feyz almaya karar verirler. Heyecanla çıktıkları bu yolculukta acaba aradıklarını bulabilecekler midir?

  Muazzez İlmiye Çığ'a Armağan Kitap - Kolektif - Kaynak Kitaplığı
  Elinizdeki kitap. Muazzez İlmiye Çığ'ın 70 yıllık meslek hayatına bir saygının ifadesidir.
  Kitap, Türkiye'nin seçkin şahsiyetlerinin mektuplarından, yazılarından ve makalelerinden oluşmaktadır. Yazarlar, siyasetçiler, bilim adamları, basın mensupları, öğrenciler ve meslektaşlar... Ayrıca kendisiyle yapılan söyleşiler de kitapta yer almaktadır.
  Sakıncalı Gazeteci - Emin Çölaşan - Bilgi Yayınevi
  Türk medyası ne durumda? Yüz kızartıcı olaylar, korkaklıklar, kalleşlikler...
  Pamuk Prenses - Donald Barthelme - Siren Yayınları
  Masalı biliyorsunuz… Gerçekleri öğrenmek için yeterince büyüdünüz!
  Pamuk Prenses, deneysel yazının devi Donald Barthelme'den inandığımız masallara, uçsuz bucaksız çöp yığınlarımıza, kurtarıcılarını boşu boşuna bekleyen kadınlara, çevrelerindeki kadınları tüketmekten bıkıp usanmayan erkeklere, söylediğimiz yalanlara ve ayak uydurduğumuz tüm çarpıklıklara rağmen vazgeçmediğimiz kahramanlık sanrılarına dair sarsıcı, düşündürücü, eğlenceli, başıbozuk ve kolay kolay hazmedilemeyecek, tuhaf, sıradışı ve aykırı bir roman.

  Taş Bina ve Diğerleri - Aslı Erdoğan - Everest Yayınları
  Dünya okurları tarafından geleceğe kalacak 50 yazar arasına seçilen tek Türk yazarı: Aslı Erdoğan ve 10 yıl aradan sonra ilk öykü kitabı Taş Bina ve Diğerleri… Listelerden düşmeyecek. Derin edebiyatı özleyenler için kaçırılmaz bir fırsat.
  (Haber 7).
   

Sayfayı Paylaş