Cübbeli Ahmed Hoca İbretlik Kıssalar

Konusu 'Dini sohbetler' forumundadır ve vertyucek tarafından 10 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

1. vertyucek

vertyucek Member

Aldığı Beğeni:
    40
    Ödül Puanları:
    18
    Cübbeli Ahmet Hoca müthiş ibretli kıssalar

2. Zeynepsu

Zeynepsu Well-Known Member

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    2.082
    Ödül Puanları:
    113
    Cübbeli kimdir? Dini şekilciliğe indirgeyip içini boşaltan zalim.Her fırsatta Atatürk e hakaret eden yobaz müşrik. Aslımıza dönmek isteyen ama aslını Arap geleneği zanneden kılcı, tüycü; Allah, Peygamber düşmanı.Sünnet dini çıkartıp, İslamın içini boşaltan yobaz. Siyasi iktidarlara göre şekil alan şarlatan bir zat.

3. vertyucek

vertyucek Member

Aldığı Beğeni:
    40
    Ödül Puanları:
    18
    Söylediklerinizin hepsi çirkin ve yanlış şeylerdir bu sözlerinizden ötürü sizi kınıyorum CÜBBELİ AHMED HOCAMIZI'DA iftiralarınızdan tenzih ediyorum.CÜBBELİ HOCAMIZ Türkiyenin en iyi alimlerindendir,en güzel MÜSLÜMANLARINDANDIR!.Ayrıca şunuda söyleyeyim bir lkimseyi müşrik ilan etmek pekte kolay bir şey değildir.Tekfir yani din dışı,kafir ilan etmek dinde yalnız ve yalnız CENAB'I ALLAH CELLE CELALÜH'ÜN ve PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM'İN elinde olan bir şeydir bunun dışında eğer siz birini kafirlikle suçluyorsanız ve o kişi kafir değilse siz kafir olursunuz!bu yüzden tevbe etmeli ve iman tazelemelisiniz sizi uyarıyorum!PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM'in bu konudaki hadisi ve kafir ilan etmekle ilgili konu:

Rasulullah (asm) buyurdular:

"Herhangi bir kimse, din kardeşine "Ey kafir!" derse, bu tekfir sebebiyle ikisinden biri muhakkak küfre döner. Eğer o kimse dediği gibi ise ne ala. Aksi takdirde sözü kendi aleyhine döner." (Müslim, 1/319)

Bir Müslümana, gayri müslime veya kafire, "kafir" diye hitap etmenin hükmü nedir? | Sorularla İslamiyet

Last edited: 12 Temmuz 2017
  4. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    3.021
    Ödül Puanları:
    613
    Eleştirinin ölçüsünü kaçırmayalım!

vertyucek bunu beğendi.
  5. Zeynepsu

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    2.082
    Ödül Puanları:
    113
    Kimseye kafir demedim gayet açık bir şekilde müşrik dedim.Sözlerimin arkasındayım.Kur'anın uyardığı zalimlerden biri.Sizin saygı duymanız sizi ilgilendirir, kimseyi de ilgilendirmez.Ben cübbeli deyince ne anlıyorum onu dile getirdim.Kendisi benim değerlerime hakaret etmeyi kendine bir vazife olarak görüyorsa bende kendisini tabiki eleştiririm.Hele ki bu din istismarlığıysa.Bu bir Müslüman olarak en tabii hakkım. Bu benim fikrim ve tümününde arkasındayım.Benim efendim Yalnız ve Yalnız Allah tır kula kul olan zihniyete elbet bir çift lafım hep olacak.Allah a ortak koştukları sürece müşrik olma sıfatından da asla geri kalmayacaklar.

fsm bunu beğendi.
  6. vertyucek

vertyucek Member

Aldığı Beğeni:
    40
    Ödül Puanları:
    18

Müşriklik CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH’E İLAHLIKTA ortak koşmaktır,CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH’TEN başkasını ilah ilan etmektir.Ben kafir demiyorum müşrik diyorum diyorsun ama bak HAZRETİ KUR’AN AYETİ ne buyuruyor:

Bismillâhirrahmânirrahîym

"Şüphesiz, Meryemoğlu Mesih (İsâ), Allah'ın kendisidir." diyenler kâfir olmuşlardır. Halbuki bizzat Mesih şöyle demiştir: "Ey İsrailoğulları, benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah'a kulluk edin. Çünkü kim Allah'a eş koşarsa, şüphesiz Allah ona cenneti haram kılar."

"Allah, şüphesiz üçün (üç Tanrının) biridir." diyenler kafir olmuştur. Halbuki bir tek ilâhtan başka hiç bir ilâh yoktur."(Mâide, 5/72, 73).1

Daha müşrikliğin kafirlik olduğunu bile bilmediğiniz halde ömrünü İSLAM ilmine adamış birine müşrik diyorsunuz!birini müşrik veya kafir ilan etmek DİNDE yalnız ve yalnız CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH’ÜN ve PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM’İN yetkisinde olan bir şeydir.bunun dışında LAİLAHE İLLALLAH MUHAMMEDUN RASULULLAH diyene kafir yada müşrik demek kendi kendini kafir etmek veya çooook büyük tehlikeye atmak değildir de nedir!?bilgisizliğiniz aşikardır kendiniz ve sizi dinleyenlere için tehlikelidir bu yüzden sözlerinizin hiçbir geçerliliği yoktur!

1.Ehl-i kitap olanlara (Yahudi ve Hristiyanlara) kafir denir mi? Kafir kimlerdir? | Sorularla İslamiyet

ALLAH-U ALEM(CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH en doğrusunu bilir) selam ve dua ile

7. Zeynepsu

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    2.082
    Ödül Puanları:
    113
    Cübbeli önüne gelene Müşrik önüne gelene Mürted demeyi kendine lüks edinmiş.Kardeş bu yazıyı arada onun gibilerinede gönder. Aracısız Allah'a ulaşamayacağını zannedenler ve onların sevgili Gavsları neye hizmet ettiklerini ap açık göstermekte.Cübbeli cahiline alim demek bence ilmi şiar edenlere büyük bir hakaret.Kitap yüklü merkepler, diyerek Kur'an bunlar için en güzel sıfatı layık görmüş.Uyduruk hadislerle Kur'an la çatışan bu zalimler için zaman elbet gelecek.

Kısacası şu:

Kendilerine Tevrat’la amel teklif edildikten sonra, onunla amel etmiyenlerin hali, cildlerle kitab taşıyan eşeğin haline benzer. Allah’ın ayetlerini inkâr eden kavmin hali ne çirkin!... Allah, zalimler topluluğunu hidayete erdirmez.

8. Zeynepsu

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    2.082
    Ödül Puanları:
    113
    Kardeş yazımın hedefi belli üzerinize alınmayın.

Sayfayı Paylaş