Dan Brown Kitapları

Konusu 'Sanat ve Edebiyat' forumundadır ve Soul Fly tarafından 5 Aralık 2007 başlatılmıştır.

1. Soul Fly

Soul Fly Un Aigle

Aldığı Beğeni:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    DA VİNCİ ŞİFRESİ

"Dan Brown, ülkedeki birkaç usta yazardan biri. Da Vinci Şifresi üstün bir zeka tarafından kurgulanmış harika bir gerilim romanı."
    - Nelson DeMille-
    "Entrika ve tehlikenin iç içe geçtiği okuduğum en iyi gerilim romanı. Kelime oyunları, gizemler ve bulmacalarla örülmüş akıllara durgunluk veren bir öykü."
    - Clive Cussler-
    "Dan Brown'ı yeni keşfettim. Da Vinci Şifresi düşündürücü olduğu kadar aynı zamanda büyüleyici. Tarih meraklılarına, komplo çılgınlarına, bulmaca meraklılarına ve gerilim öyküsü severlerinin bir solukta okuyacakları olağanüstü bir roman. Ben bu kitaba bayıldım!"
    - Harlan Coben-
    "Böylesine bir gerilim romanı yazılabileceğini hayal dahi etmezdim. Ama size bir şey söyleyeyim mi? Bu kitabı elimden bırakamadım. Da Vinci Şifresi'nde Dan Brown büyüleyici ayrıntılarla zenginleştirdiği inanılmaz bir dünya kurmuş. Okumaya doyamadım. Bay Brown size hayranım."
    - Robert Crais-

DİJİTAL KALE
    Amerikan Ulusal Güvenlik Teşkilatı NSA'nın şifre çözücü süper bilgisayarı TRANSLTR'nin bile üstesinden gelemediği, çözülmesi imkansız görünen bir şifre... ABD'den ve NSA'dan intikam almak isteyen bir dahi... Dünyanın dört bir yanında ve sanal ortamda yaşanan nefes kesici bir kovalamaca... Cinayetler, casusluk oyunları ve müthiş bir macera!..
    "Zekice yazılmış macera romanlarının yeni ustasından."
    -People-
    "Bu inandırıcı ve yüksek tempolu romanında Brown, yurtseverleri de paranoyakları da çok memnun edecek şekilde iyi ile kötü arasındaki çizgiyi bulanıklaştırıyor."
    -Publishers Weekly-
    "Tom Clancy'ninkilerden bile daha çok istihbarat sırrı var bu kitapta... 'Dijital Kale', gerçeklere hepimizin hayal edebileceğinden bile daha yakın.
    - MacDonnell Ulsch,
    Ulusal Güvenlik Enstitüsü Genel Müdürü-
    "'Dijital Kale', zekice yazılmış ve müthiş bir macera filmi izler gibi hızla okunan bir roman."
    - Larry Lasker,
    "Savaş Oyunları" ve "Şifreciler" filmlerinin senaristi-
    "Teknolojik bir macera romanı, ancak gerçek olduğu ölçüde heyecan vericidir ve eğer Dan Brown'ın insanı sarsan bu romanı biraz daha gerçek olsaydı kurgusundaki dönemeçler sizi duvara fırlatabilirdi!"
    - David Pogue,
    Macworld Dergisi-

İHANET NOKTASI
    Da Vinci Şifresi yazarından soluk kesici bir macera.
    21 Nisan'da çıkacak olan "İhanet Noktası" yenisayfa'da %35 indirimli

NASA'ya bağlı bir uydu Kuzey Kutbu'nun derinliklerine gömülü nadir bulunan bir nesnenin varlığını belirler. Bir süredir bocalamakta olan NASA bunu bir zafer olarak niteler. Amerikan uzay politikasını ve yaklaşmakta olan başkanlık seçimini derinden etkileyecek bir zaferdir bu...
    Başkan, Beyaz Saray Gizli Haber Alma Analisti Rachel Sexton'ı Milne Buzul Katmanı'na gönderir. Karizmatik bilim adamı Michael Tolland başkanlığında uzmanlardan oluşan bir ekiple Kuzey Kutbu'na giden Rachel, bir süre sonra akla gelmedik bir oyunu ortaya çıkarır. Tüm dünyayı amansız bir düşmanlığa sürükleyecek bir bilim sahtekârlığı söz konusudur.
    Rachel, Başkan'la bağlantı kuramadan Michael ölümcül bir saldırıya uğrar. Gerçeğin ortaya çıkmasını istemeyen esrarengiz biri, katil-lerden oluşan bir ekiple herkesi ortadan kaldırmaktadır.
    Issız ve ölümcül bir çevrede bir avuç insanın tüm umudu bu korkunç sahtekârlığın arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılmasıdır. Öğrenecekleri gerçek ihanetin doruk noktasıdır.

MELEKLER VE ŞEYTANLAR

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon efsanevi gizli örgüt Illuminati'nin -Galileo zamanından beri Katolik Kilisesi'nin bağnaz inançlarını lanetleyerek bilimin yararlarını yücelten- hala faaliyette olup cinayetler işlediğini öğrenince şok geçirir. Parlak bir fizikçi olan Leonarda Vetra cinayete kurban gitmiştir. Tek gözü oyulmuş ve göğsü örgütün sembolüyle dağlanmıştır. Bilim adamının son buluşu güçlü ve çok tehlikeli enerji kaynağı karşımadde çalınmış ve yeni Papa seçiminin gerçekleşeceği gün Vatikan Şehri'nin altına saklanmıştır. Langdon, Vetra'nın meslektaşı ve aynı zamanda kızı olan Vittoria ile medeniyeti yok olmaktan kurtarmak amacıyla Roma sokaklarında, kiliselerde ve katakomplarda soluk soluğa koşuşturarak 400 yıllık izi sürerek Illuminati'nin izini bulmaya çalışırlar.

Brown bu romanda tıpkı bir hokkobaz gibi havaya yüzlerce top fırlatıp hiçbirini yere düşürmeden okuyucuyu inanılmaz bir gerileme sürüklüyor.​

2. memok

memok Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    157
    Ödül Puanları:
    63
    melekler ve seytanlar,diijital kale ve ihanetnoktasini okumustum iyi bir yazar

3. levante

levante Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    56
    Ödül Puanları:
    48
    ben sadece melekler ve seytanlar'i okudum, iyi yazar gercekten.

4. memok

memok Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    157
    Ödül Puanları:
    63
    zaten onu okuduktan sonra digerlerini okumak istedim

5. Misafir

Misafir Misafir

Cevap: Dan Brown Kitapları

Diğerlerinide okumalısın.mükemmel senaryolar...

6. rock'ın kızı

rock'ın kızı New Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    3

dijital kale, melekler ve şeytanlar, da vinci şifresi ni okudum.
    gerçekten iyi bir bilim kurgu yazarı
    ağzınızı açık bırakacak tipten

7. minik-papatya

minik-papatya Active Member

Aldığı Beğeni:
    97
    Ödül Puanları:
    43

Kayıp Sembol de güzel kitaptır.

8. esranur 1234

esranur 1234 New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Ben hepsini okudum hepsi de muhteşem kitaplar dan brown un üstüne yazar tanımam

9. izafet uye

izafet uye Misafir

bende sadece melekler ve şeytanları okudum fakat bir şey soracağım,bunlar seri değil değil mi?

10. izafet uye

izafet uye Misafir

evet bencede iyibir yazar bende meleklerve şeytanlar,davıncı şifresi,ihanet noktası en çokta melekler ve şeytanlar güzeldi...

11. izafet uye

izafet uye Misafir

İhanet noktasını okudum güzel kitap... Melekler ve Şeytanlar filmini izledim. O da sürükleyici... Geri kalanları da okumak istiyorum gerçekten başarılı...

12. izafet uye

izafet uye Misafir

kitapları gerçekten de mükemmel sadece melekler ve şeytanları okumuş olmama rağmen diğer kitaplarının da bunun kadar mükemmel olduğuna inanıyorum.Kitapları cidden sürükleyici.İnsanda bağımlılık yapıyor.Bi çırpıda bitirdim ve bu bitiş üzdü beni

13. izafet uye

izafet uye Misafir

Şuan Da Vinci Şifresi'ni okuyorum. Hekese tavsiye ederim. Gerçekten Çok sürükleyici .

14. izafet uye

izafet uye Misafir

ben adam gibi kitap yazan daha birisini bilmiyorum dijital kaleyi 2 günde bitirdim çok manyak bi kitap

15. izafet uye

izafet uye Misafir

baska kitabı var mı bilio musunuz bni bilgilendirebilir misiniz?

16. Misafir

Misafir Misafir

bende yeni bitrdim melekler ve şeytaanları çok sevdim gerçkten iyi bir yazar

17. Misafir

Misafir Misafir

Şu an ''DİJİTAL KALE''yi okuyorum ve adeta büyülendim.Zekice kurgulanmış,insanları düşünmeye sürükleyen muhteşem bir eser.Herkese tavsiye ederim.

18. Misafir

Misafir Misafir

da vinci şifresi melekler ve şeytanlar ve kayıp sembolü okudum şu anda diğer kitapları da okumak için çıldırıyorum çok iyi bir yazar...:)

19. günceKÜLLÜK

günceKÜLLÜK Misafir

hepsini okudum hepsi de mükemmel,elinizden bırakamıyorsunuz!kesinllikle tavsiye ederim!

20. Misafir

Misafir Misafir

melekler ve şeytanlar çok güzel

Sayfayı Paylaş