De ki büyük ikramiye sana çıktı

Konusu 'Siyaset Gündemi ve Güncel Konular' forumundadır ve balamnaz tarafından 2 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. balamnaz

balamnaz şşşşşşştttt:)

• Bölüm Sorumlusu
    Medya:
    3
    Aldığı Beğeni:
    667
    Ödül Puanları:
    113
    Bu yazıyı okuyanların belki de tamamı şu anda biletine büyük ikramiyenin vurup vurmadığını biliyordur. Ama kimbilir belki de aranızdan biri (ikisi, dördü de olabilir) şu anda içi içine sığmaz biçimde yarın olmasını ve Ankara’ya koşacağı anı bekliyordur. Ne güzel olurdu değil mi?

10 ya da 20 milyon lira da çok büyük para ama, eğer bu yıl 40 milyon tam bilete vurup da bir kişiyi zengin ederse tavsiyelerim olacak.

Aslında eğer büyük ikramiye bana çıkarsa (Aaaah keşke) bu öneriler kendime.

Bir numaralı kural; büyük ikramiyenin çıktığını gördüğün an hemen bir sakinleştirici al.

Bu, bağırıp çağırmanı, ikramiye kazandığını cümle aleme ilan etmeni önlleyebilir.

Ne yap ne et, sakın kimseye söyleme, en yakınına bile.

Bunun için bir bahane bul ve etrafında kim varsa onlardan hemen uzaklaşmaya çalış.

Çünkü istediğin kadar söylemesen de, yüzünde beliren iğrenç sevinç maskesi ve ağzından akan suyu saklaman mümkün olmaz.

Biletini iyi sakla. Yerini senden başka kimse bilmesin. Ama saklarken de sakın abartma, ki sonra nereye koyduğunu unutma.

Parayı almak için pazartesi günü fırlayıp Ankara’ya gitme. O işi salı ya da çarşambaya sakla.

Pazartesi günü varsa tanıdığın bir banka müdürüne git. “Bir arkadaşıma çıktı 40 milyon lira, size getirse ne kadar faiz verirsiniz?” diye sor. Hatta renk vermemek için “Eğer onu size getirirsem benim de bir avantam olur mu?” diye sor.

Bir kerede 40 milyon getiren her müşteri dğerlidir. Hatta fıkrası bile vardır, Yıldırım Tuna alınmazsa anlatayım.

Adamın biri bankaya girmiş. Müşteri ilişkilerine bakan genç kadının yanına sokulup “Bu ağzına ettiğiminin bankasına para yatıracağım” demiş. Genç kadın kaşlarını çatarak “Siz nasıl konuşuyorsunuz böyle beyefendi” demiş. Adam aynı lafı tekralamış. Genç görevli yine nezaketi bozmadan “Sizi terbiyeye davet ederim beyefendi” karşılığını vermiş. Adam aynı lafı tekrarlayınca çok sinirlenmiş genç kadın ve doğru müdürün odasına koşmuş, durumu anlatmış.

Müdür hışımla gelmiş “Buyrun beyefendi ne istiyorsunuz?” diye sorunca adam yine “Ağzına ettiğiminin bu bankasına para yatıracağım” demiş. Müdür daha da sinirlenmiş tam “Defol git” diyecekken birden durup “Ne kadar yatıracaksınız ki?” diye soruvermiş.

Adam “40 milyon” cevabını verince müdür aynı hışımla genç görevli kadına dönüp “Ne yani bu ağzına ettiğiminin karısı size hesap açmıyor mu yoksa beyfendi” demiş.

İşte böyle. Fıkradaki kadar kaba olmasa da 40 milyonunuz varsa önemlisiniz ona göre.

Bir şey daha var, her ihtimale karşı banka müdürünü yanınıza alarak bir notere gidin ve biletin sizde olduğunu da tescil ettirin. Ne olur ne olmaz.

Sonra gidersiniz Ankara’ya. Milli Piyango İdaresi’ne de sakın şakıyarak girmeyin. Alelade bir hava verin kendinize. Parayı havale ettirin. Sonrası size kalmış artık.

Büyük ikramiye bana çıksa bunları yapabilir miyim bilmiyorum. Nasihat vermek kolay nasıl olsa..

Can Ataklı

2. romeo_

romeo_ hrkse slm

Aldığı Beğeni:
    113
    Ödül Puanları:
    63
    Cevap: De ki büyük ikramiye sana çıktı

bana çıksa hemen fenerbahçenin başına geçer
    şike yapardım :p

3. Street_Racer67

Street_Racer67 Firari

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    598
    Ödül Puanları:
    113

Engellilere yardımcı olurdum bir kısmı ile... diğer kalanı ile ne yapardım o da, o zamanki fikirlerime kalmış bişey olurdu :)

4. balamnaz

• Bölüm Sorumlusu
    Medya:
    3
    Aldığı Beğeni:
    667
    Ödül Puanları:
    113

Babam hepsini alır yakardı:eek:haram para sen bileti nerden aldın diyede azar işitirdim:(geçen yıl orta miktarlarda bir rakam çıkmıştı biletimize almaya izin vermedi:(

5. romeo_

romeo_ hrkse slm

Aldığı Beğeni:
    113
    Ödül Puanları:
    63

takdir ettim :)

6. Street_Racer67

Street_Racer67 Firari

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    598
    Ödül Puanları:
    113

Gitti paracıklar yani :) yazık olmuş paraya... :D

7. balamnaz

• Bölüm Sorumlusu
    Medya:
    3
    Aldığı Beğeni:
    667
    Ödül Puanları:
    113

babamı mı?beni mi?:p:D

hiç sorma alalım ben harcayayım dedim,bırakmadı:)

8. romeo_

romeo_ hrkse slm

Aldığı Beğeni:
    113
    Ödül Puanları:
    63

tabiki babanı :D

9. Misafir

Misafir Misafir

O babanın elini her gün öp, ve izinden ayrılma. O zaman ahirette görürsün hazineyi, serveti, ikramiyeyi.

10. Orhan-38

Orhan-38 Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    272
    Ödül Puanları:
    83

bana büyük ikramiye çıktı nasıl olsa uzun yıllar okudum tahsil yaptım meslek sahibi oldum her an gelirim var...yani ben ikramiyeyi ne yapayım..ikramiye çıkıp boyacılık yapanlarıda görünce....Allaha şükür diyorum kendi kendime....

11. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    699
    Ödül Puanları:
    113
    Yapacağım çok şey olacak

Orhan-38 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş