doktor olmak isteyenlere tecrübeler

Konusu 'Meslekler' forumundadır ve tuna27 tarafından 5 Mart 2008 başlatılmıştır.

1. SulenaMag1c

SulenaMag1c New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevap: doktor olmak isteyenlere tecrübeler

Yazı için saol aklımdaki soru işaretlerini kaldırmama yardımcı oldu.Doktorluk her şeye rağmen değer bence bunu bir kez daha anladım.Teşekkürler :)
  2. Misafir

Misafir Misafir

çok teşkkür ederim doktor olmayı çok istiyorum ve çok güzel bir yazı inşallah bu yazıyı ookuyanlar veya doktor olmak isteyenler amaçlarına ulaşır ve ii bir doktor olurlar
  3. StyLa

StyLa Member

Aldığı Beğeni:
    2
    Ödül Puanları:
    18

EyW :D İyi Yazmıssın Aqa
  4. mskeskin

mskeskin New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

çok güzel olmuş. hiç sıkılmadım. bende şu an sınava hazırlanıyorum. siz nasıl ders çalışıyodunuz yani programınız nasıldı yardımcı olursanz çok sevinirim. çünkü çocukluğumdan beri doktor olmak istiyorum. ve bunun gerçekleşmesi içinde sizden de yardım istiyorum çalışma şeklinizi söylerseniz çok memun olurum.
  5. helbol1

helbol1 New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

güzel olmuş
  6. misscasper

misscasper Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8

hep adli tıp doktoru olmak istemişimdir.kısmet olmadı
  7. surgeon özge

surgeon özge Misafir

yazınız için teşekkürler ancak sanki fazla olumsuz yönlerinden bahsetmişsiniz doğru zor bir meslek ama isteyerek yaptığın zaman da yani severek o zaman kaymagını yiyorsun hastanede çalıştığında paranı alıyorsun belirli saatlerin var döner sermaye var ve doktorlara büyük bir irtiba var bence istanbulda yaşayacaksan ve adam gibi semtlerde oturacaksan doktor olacaksın en güzeli VE BİRDE
    HANGİ İŞİN ZORLU, OLUMSUZ YÖNÜ YOK Kİ?
  8. rozato

rozato New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

okuması ve nöbetleri dışında güzel bir meslek ama yine de tercih edilmeden düşünülmeli
  9. Misafir

Misafir Misafir

Bende doktor olmak istiyorum her ne kadar zor olursa olsuuunn..
  10. Misafir

Misafir Misafir

ya ben fen lisesini kazandım tıp istiyorum bu yazılardan sonra fafiften soğudum ama olsun yinede yapacağım çünkü sefa sürmek istiyorum hayırlı işler yapmak istiyorum benim bbirkaç sorum olcak:

1-normal doktor kaç para alır??
    2-uzman doktor kaç para alır??
    3-doktorlukta hangi alanı nasıl neye göre seçeceğiz??*(kardiyolog,,nörölog,,kulak burun boğaz vesaire gibi)
    4-tıp okumak üniversiteden üniversiteye değişir mi??örneğin hacettepe de tıp okumak sütçü imamda tıp okumaktan daha mı zor??*
    5-siz hangi üniversitedesiiniz???
    6-ya gerrçekten ben istiyorum tıp okumayı ama çok mu zor gerçekten günde 5-10 saat çalışmak gerekiyor mu?? 900-1000 sayfalık fotokopileri ezberlemek gerekiyor mu sözlü sınav da hiç mi acımıyorlarrr ve her yerde sözlü sınav oluyor mu

KUSURA BAKMAYIN ÇOK SORU SORDUM ÇÜNÜK ÇOK ŞEY MERAK EDİYORUM HATTA TELEFON NUMARANIZI VERSENİZ AMA VERMESENİZ DE OLUR SORULARIMI BURDAN CEVAPLAYABİLİRSİNİZZ??

ŞİMDİDEN YARDIMLARINIZ İÇİN SAOLUN TEŞEKKÜRLER..
  11. MisafirizAgaaa

MisafirizAgaaa Misafir

Gerçekten harika yazmışsın tebrikler.Bende doktor olmak istiyorum ve gereken bütün özellikleri biliyorum nerelerde eğitim görülür,kaçıncı yılda ne olur bütün bunları 2,5 senedir araştırıyorum.6 sene biraz fazla gibi geliyor bana fakat eğlenceli günlerinde o 6 yılda geçeceğini tahmin ediyorum.Çok teşekkürler yazın için :) :)
  12. bilirim

bilirim New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Arkadaşım tıp okuyor onu öyle gördükten sonra hayallerimde asla yer almadı :)
  13. Misafir

Misafir Misafir

bende bu zamana kadar hep mühendislik istiyordum fakat iki sene önce ard arda 4 kere dişçiye gidince diş hekimliğine,sonra ayklarımdaki agrılardan dolayı ortopediste gidince bi anda ortopedistliğe karşı büyük bi sempati duymaya basladım. Ancak ben daha iğneden korkuyorum :D tanıdıklar ; o zamana kadar bu korkun gecer diyorlar gerçekten gecermi ??? birde doktor olanlar cok uzun senelerce et yiyemiyorlar diyorlar bu dogrumu ??? (et yemeden geçen bi hayat düşünemiyorum :D ).sizce mühendislik mi tıp mı (siz içine hangisi yatıyorsa diceksiniz ama)???? bide maddi geliri ne kadar acaba uzman olunca ve normal arasındaki fark???
  14. selef

selef New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Tuna Bey çok içten yazmışsınız :) lise son öğrencisiyim öss'ye az kaldı :) Zaman zaman motivasyonumu kaybediyorum. Motivasyonumu korumak için bir doktorla tanışmak istiyorum, bana mesaj atarsanız sevinirim...
  15. Misafir

Misafir Misafir

dokor olmak için öncelikle hastalara karşı sabırlı olmamız gerekir sitres yapmamalıyız
  16. mr.poorcrow

mr.poorcrow New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

doktor olmak istemiyorum, yazıkların da çok uzundu okumadım, ama teşekkürler yine de..
  17. Misafir

Misafir Misafir

ben 6. sınıfa gidiyorum size bir sorum olacak doktor olmak için hangi liseler ve üniversiteler iyidir? not:beyin cerrahlığı için
  18. sadece Misafir

sadece Misafir Misafir

Doktor olmayı istemeyi düşünen birini güldürmeyi başardın ve söylemeliyim ki algıladığım en gerçekçi nasiyat... tşk.
  19. pişman tıpçı

pişman tıpçı Misafir

çok doğru yazmışınız tıp5.sınıfına 6.senesinde erişmiş biri olarak diyorum ki biz yandık bari evlatlarımızı falan kurtaralım kimse bana bu kadar açık açık anlatmamıştı yazarken kazanırken ama gerçekle malesef yaşayarak yüzleştim.hiç bir zaman üniversiteli olamıyorsunuz yani olursanız da benim gibi daha 1.sınıfta sene tekrarı yapmayı göze almalısınız haa aldınız diyelim her sene de sene tekrarı yapmak gibi bi lüksünüz yok daha geçen seneye kadar tıp fakültelerinden eğitim süresi uzadğı için(max 9 sene snınırı vardır)atılmak vardı o yüzden bi taraflarınızı sıkıp da çalışmak zorunda kalıyorsunuz.bu arada ben o sözlü sınavlarda ağlayan erkeklere de rastladım malesef bence tam bi insanlık ayıbı o sözlü esnaları ben de sırf rencide olmamak için o sözlülere girmemeyi daha mantıklı buluyor ve girmiyorum tabi eğer yeterince hazırlanmamışsam.ama çalışmışsam hazırsam ne kadar da çok şey bilsem de illa bi kulp takılan bir yerde okuyorum çürüyorum çürütüyorum gençliğimi.çok pişmanım çok bide içimde insan sevgisi falan da kalmadı geldiğimde iyiydim ama bu fakülte benden bunu da aldı götürdü haa insan sevgisi demişken ama bir gerçek var eğer tıp fakültesinde okuyan bir doktor beyseniz kısmetiniz çok açıktır bu da tek olumlu yönü başka hiç bir olumlu yön yok
  20. тне јіģѕαw

тне јіģѕαw 9 Million Sam

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    505
    Ödül Puanları:
    113

valla tıp fakültesinde okuyosan çalışcaksın arkadaş bunun bilincinde olsun seçicek arkadaşlar lisedeki egitime benzemez orada mesleki eğitim alıyosunuz

Sayfayı Paylaş