Dünyanın En KASLI 5 Köpek Cinsi

Konusu 'Genel Kültür' forumundadır ve adada tarafından 25 Şubat 2017 başlatılmıştır.

 1. adada

  adada New Member

  Mesajlar:
  13
  Aldığı Beğeni:
  3
  Ödül Puanları:
  3


  Bu köpekler vücutlarının yeterliliği sebebiyle, sahiplerinin de yardımıyla tam bir kas yığını olabiliyor! Dünyanın kaslı köpek cinsi sıralamasına giren bu köpekler gerçekten de hakediyor.

  5-Dogo Argentino
  Dogo köpek ırkı kaslı ve uzun vücut yapısı, güçlü çeneleri ile diğer türlerden ayrılmaktadır. Yaban domuzundan ayıya kadar birçok vahşi hayvanla baş edebilecek kadar güçlü bu köpek türü 1991 yılından itibaren birçok Avrupa Birliği ülkesinde yetiştirilmesi ve satılması yasaklanmıştır.

  4-Pitbull
  Gerçekten de atletik vücutları, kısa bacakları ve güçlü çeneleriyle ilk bakışta ürküten bu türün aslında oldukça sadık ve uysal bir hayvan olduğunu birçok besleyeni defalarca vurgulamıştır. Bu noktada yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi köpekleri tehlikeli yapan en önemli unsurun eğitim olduğunu tekrar vurgulamak gerekiyor.

  3- Gull Dong

  Gull Dong (Pakistan Bull Dog) çok kaslı ve güçlü bir cins.Genellikle sağlıklıdır.Boylar(88-106 cm) arasındadır.Görünümü Amerikan Pitbull Terrier andırıyor.

  2-Bull Terrier

  Amerikan Pit Bull Terrier, terrier ve buldog köpeklerinin çiftleştirilmesiyle elde edilmiş melez bir köpek türüdür.Erkekler 45-55 cm, dişiler ise 41-47 cm yüksekliktedir.Çenesi Kısa ve güçlüdür.106kg kuvvete sahiptir.

  1-Kangal
  Kangallar en geç 17. yüzyıldan itibaren Osmanlı sultanları tarafından üretilmiş ve samson olarak adlandırılmıştır.Çok iyi bir dövüşçüdür. Kurt, çakal gibi yabani hayvanlara karşı çok etkin bir muhafız olabilir.
  Evliya Çelebi, Seyahatnâme'sinde kangaldan bahseder. Bu köpeklerin “aslan kadar güçlü” ve cüsseli olduğunu yazar.
   
 2. sevenkadın

  sevenkadın New Member

  Mesajlar:
  16
  Aldığı Beğeni:
  12
  Ödül Puanları:
  3
  Öff fena hepsi :O
   

Sayfayı Paylaş