ErkekLer ağLarmı?

Konusu 'Erkekçe Serbest Alan' forumundadır ve McClane tarafından 5 Şubat 2009 başlatılmıştır.

 1. McClane

  McClane Well-Known Member

  • Platin Üye
  Mesajlar:
  21.712
  Aldığı Beğeni:
  292
  Ödül Puanları:
  83
  Aslında ağlıyor ama sizin yanınızda değil


  http://www.ekolay.net/kadin/images/erkek-cry2.jpg


  Kapalı kapılar arkasında gizlice ağlayan erkekler, genellikle "Erkekler ağlamaz" diye büyütülmüş oluyorlar. "Böyle bir davranış tarzı, genellikle aşk gibi büyük mutluluk veren duyguların da bastırılmasına yol açar" diyor Understanding The Tin Man (Teneke Adamı Anlamak) adlı kitabın yazarı William July ve ekliyor: "Onun daha çok göstermeye alışık olduğu duygular, sinir ve seksüel eğilimleridir." Aslında özünde çok duygusal olsa da, duygularını dışarıya vurmayı öğrenmek için sizin yardımınıza ihtiyacı vardır. Onun normalden daha durgun olduğunu gördüğünüzde, işte bir sorun yaşayıp yaşamadığını sorun. Sorun bu olmasa bile, siz ona sorduktan sonra, size açılmak için daha istekli bir hale gelecektir. Çok hızlı olmayacaktır belki ama size olan güveni arttıkça, duygularını daha kolay göstermeye başlayacaktır. Erkeklerin içinde bir yerde, sizi etkileme güdüsü vardır ve bu yüzden de size karşı herhangi bir açık vermek istemezler. Sizin göreviniz ise, duygusallığın bir erkekte bulunabilecek en güzel özellik olduğunu onun anlamasını sağlamaktır.


  Hayal kırıklığı yaşadığı zaman gözyaşlarına boğuluyor


  http://www.ekolay.net/kadin/images/erkek-cry1.jpg


  Bu tip erkekler, işler istedikleri gibi gitmediğinde düşüşler yaşarlar. "Onun gözyaşlarını sakın duygusallık zannetmeyin" diyor Why Men Won't Commit (Erkekler Neden Bağlanmazlar?) adlı kitabın yazarı psikolog Dr. George Weinberg ve ekliyor: "Başka bir şekilde kendisini ifade etmeyi bilmediği için, olaylara ağlayarak tepki verir. Bu tiplerin vücutları, zehirli duyguları bu şekilde atmaya programlanmıştır. Konu yatak odasına gelince ise kesinlikle endişelerinden arınmış olması gerekir."

  Onu idare etmenin en kolay yolu, çıldırdığı anları görmezden gelmektir. Ama duygularını kabul edin ve cinsel isteklerinizi yumuşak bir dille ifade edin. Ayrıca, hayal kırıklıklarının üstesinden daha sağlıklı bir şekilde gelebilmek için bir doktora başvurmayı önerebilirsiniz.


  Daima soğukkanlı


  http://www.ekolay.net/kadin/images/cryman.jpg


  Bu sizi çok şaşırtabilir ancak kendi duygularıyla barışık olmayan bir erkek, sizin duygularınıza öncelik verir. "Onu asıl ilgilendiren sizi korumak ve güvende hissettirmek olduğu için, sert ve erkeksi görünmeyi tercih eder" diyor This Is Love, Why ** l Unhappy? (Eğer Bu Aşksa, Ben Neden Hâlâ Mutsuzum?) adlı kitabın yazan Scott Kudia. Erkekler duygularını göstermekten rahatsız oldukları ve problemlerle sakin bir şekilde başa çıkacakları için dramatik olaylar yaşamayacaksınız.
  Burada asıl sorun, fiziksel ve sözlü olarak duygularının derinliğini anlamakta zorluk çekecek olmanızdır. "Özel anlarınızda rahat olması için onu cesaretlendirin. Bir erkeğin tamamen teslim olup, rahatlamasının çok seksi olduğunu söyleyin" diyor Kudia. Eğer maço erkek tavırlarının kabul görmediğini hissederse, yelkenlerini suya indirecek ama asla elinde bir mendille ortalarda dolaşmayacaktır.


  Ağlamaktan hiç çekinmiyor


  http://www.ekolay.net/kadin/images/cryman2.jpg


  Erkek arkadaşınızın, her duygusal anınızda veya acıklı bir film seyrederken gözleri yaşarıyorsa, bilin ki kendinize bir koca buldunuz! "Bu, kendi duygularını açıkça gösterebilecek, olgun ve duygusal bir erkektir" diye açıklıyor Kudia ve ekliyor: "Duygularını kelimelerle veya hareketleriyle açıkça ifade eden iletişimi güçlü bir erkektir." Kendi duygularıyla barışık olduğu ' sizin duygularınızı da sezecek ve anlayacaktır. Mesela, ilişkinizi bir adım ileriye taşımak istediğinizi veya cinsel hayatınızda yapmak istediğiniz değişiklikleri siz söylemeden anlayacaktır. Eğer anlamazsa da, önceliği sizi mutlu etmek olduğundan, yapacağınız mantıklı bir öneri etkili olacaktır.
   
 2. Lodos33

  Lodos33 New Member

  Mesajlar:
  3
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Cevap: ErkekLer ağLarmı?

  Ben bir yazıda erkeklerin aslında kadınlardan ortalama beş kat daha fazla ağladıklarını okumuştum. Farkında olmasalar bile, uyku v.b. durumlarda...
   
 3. haRBi

  haRBi Misafir

  Cevap: ErkekLer ağLarmı?

  Bizde İnsanız bizimde kalbimiz var nıye ağlamayalım :D
   
 4. Kan'atsız

  Kan'atsız Well-Known Member

  Mesajlar:
  8.218
  Aldığı Beğeni:
  332
  Ödül Puanları:
  83
  Cevap: ErkekLer ağLarmı?

  Evt neden ağlamasınlar
  ßazn bizden daha sulu gözlü oluyorlar
   
 5. baddgirl

  baddgirl Well-Known Member

  Mesajlar:
  2.833
  Aldığı Beğeni:
  123
  Ödül Puanları:
  63
  Cevap: ErkekLer ağLarmı?

  ağlamak gülmek bağırmak susmak vs vs .... bunların hepsi insani tepkiler erkeği kadını yok bunun insan olan herkes illaki ağlar yada ağlamıştır
   
 6. didoS

  didoS Member

  Mesajlar:
  82
  Aldığı Beğeni:
  9
  Ödül Puanları:
  8
  Cevap: ErkekLer ağLarmı?

  Valla Cok Aglayan Gördüm Neden Aglamasınlar ki Kısacası Onlar da İnsan Onlarında Bir Kalbi Var O kadar da Merhametsiz,Sert ve Katı Olamazlar Heralde =)
   
 7. ARetİ

  ARetİ Misafir

  Cevap: ErkekLer ağLarmı?

  onlar insan değil mi ağlar tabii :D
   
 8. GocCia

  GocCia Well-Known Member

  Mesajlar:
  1.066
  Aldığı Beğeni:
  37
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: ErkekLer ağLarmı?

  elbetteki ağlar ağlamalıda saklamadan hemde :)
   
 9. Misl-i Melek

  Misl-i Melek New Member

  Mesajlar:
  23
  Aldığı Beğeni:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  Cevap: ErkekLer ağLarmı?

  Ağlamak merhamet emaresidir..Ne mutlu ağlayabilen erkeklere..
   
  1 person likes this.

Sayfayı Paylaş