Evrim Teorisi Çöktü

Konusu 'Beyin Fırtınası' forumundadır ve moonboy tarafından 23 Mart 2008 başlatılmıştır.

1. moonboy

moonboy Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    114
    Ödül Puanları:
    63
    Evrim teorisi konusunda yıllardan beri devam eden tartışmalarda dün yeni bir sayfa açıldı. Yeni bulgular bilim adamlarını şaşkına çevirdi. Teori çöktü gibi...
    Dünyaca ünlü bilim adamları son yıllarda fosiller üzerinde yapılan incelemenin teorinin şimdiki halini zayıflattığını açıkladı.

Evrim teorisine göre modern insan, 3 aşamadan geçerek günümüze ulaştı. Milyonlarca yıl öncesinde modern insanın ilk atasına Homo Hibilis adı verildi. Ardından Homo Erektus geldi. Ve son olarak insanın şu anki haline ulaştığı Homo Sapiens türü yaşamaya başladı. Ancak bu sıralama dün bilim adamları tarafından yapılan açıklamayla darbe yedi. Amerikalı paleantrolog Maeve Leakey AP ajansına yaptığı açıklamada “Normalde farklı dönemlerde yaşamış olması gereken ilk iki türün tam 500 bin yıl boyunca yan yana hayatlarını sürdürdüğünü belirledik” dedi.

Şaşkına döndüler

2000 yılında Kenya’da yaptığı kazılarda, bir Homo Erectus’a ait kafatasıyla bir Homo Habilis’a ait çene kemiği aynı seviyede bulundu. Yedi yıl süren araştırmalar sonucunda iki fosilin de aynı dönemde yaşadığının anlaşılması bilim dünyasını şaşkına çevirdi. Çünkü Homo Habilus’ların 2.5 ile 1.8 milyon yıl önce, Humo Erectus’ların ise 1.9 milyon yıl öncesinden 250 bin yıl öncesine kadar var olduğu tahmin ediliyordu.

“Keşfedilmeyi bekliyor”

Çalışmaya katılan bilimadamlarından Prof. Fred Spoor’a göre, iki tür muhtemelen yakın alanlarda yaşıyordu ancak birbirlerinin arasına pek karışmıyordu. Birbirlerinden rahatsız olan ve karşılaşmaktan kaçınan iki türün beslenme alışkanlıkları da farklıydı. Homo Habilis’ler daha otçul bir yaşam sürerken, Homo Erectus’lar et de yiyordu. Spoor, elde ettikleri sonuç karşısında yaşadıkları şaşkınlığı “Bu, büyük büyük anneniz ile büyükannenizin kardeş çıkması kadar ilginç” diye anlattı. “Bu sonuç insan evrimin bilinenden çok daha karışık olduğunu ortaya koyuyor” diyen Spoor’a göre, bu türlerin atası olan ve 2 ile 3 milyon yıl önce yaşayan bir tür daha var. Ancak bu döneme ait fosiller şimdiye dek bulunamadığı için bu tür hala keşfedilmeyi bekliyor.

KAYNAK:AKTİF HABER / AP

2. aklkn41

aklkn41 New Member

Aldığı Beğeni:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Bu teori neredeyse her gün bilim adamlarından darbe yiyor..Ama hala bunu savunanlar var...

3. inşaatçı

inşaatçı New Member

Aldığı Beğeni:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    evrim teorisi mükemmel değildi...

yani kutsal kitaplarınızla karıştırmayın :)

eksikleri bugün bile tamamlanıyor...

temelde doğru olduğunu bilim hatta devletler bile kabul etmiş...

darwin öleli yüz yıldan fazla olmuş dikkatinizi çekerim...

4. _mevSimsiz_

_mevSimsiz_ Adamın Biri

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    362
    Ödül Puanları:
    83
    tam bir sacmalık aha ıste goruyonuz yavas yavas coken bır teorı ve halen ınanan ınsanlar var bu kadarmı mantıksız bu mıllet ya

5. deportee

deportee Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    90
    Ödül Puanları:
    48
    doğru söylüyorsunuz.. evrimin gerçekliğinden çok öne sürmüş olduğu iddalarla gerçeklerin daha iyi anlaşılmasını olanak sağladığı için kutlamak gerek.. bu düşünceyi savunan kişilerede çalışmalarından dolayı saygı duyulmalı insanlığa bilim adına çok faydaları olmuş ve olmayada devam etmektedir..

ayrıca kutsal kitaplarla karıştırılmamalı.. kutsal kitalar ortaya cıkalı bin yıllar gecti ve gecerliliğini bu zamandaki teorilerden daha çok koruyor:)

6. KaRa..KeDi..=)

KaRa..KeDi..=) New Member

Aldığı Beğeni:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    bu teori tam bi saçmalık.. zaten kutsal kitaplarla alakası yok ama bu teoriyi savunan biri müslüman olamaz..

7. inşaatçı

inşaatçı New Member

Aldığı Beğeni:
    75
    Ödül Puanları:
    0
  8. aklkn41

aklkn41 New Member

Aldığı Beğeni:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Bu teori bilimin büyük bir kısmı tarafından çökertildi..Yani böyle birşey olmadığı kesin..Teorinin dini temeli asla olamaz..

9. aknay

aknay Member

Aldığı Beğeni:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    kim kabul ederse etsin..onemlı olan bılımın kabul etmesı..bılımın kabul etmesı ıse deney gozlem va kanıtların bu gorusu desteklemesıdır...ortada evrım vardır dıyen bılım adamlarından baska bır sey yok..evet evrım vardır dıyorlar ama kanıt sordugunuzda susuyorlar..sen evrımı ıyı bılıyorsan bana evrımın en buyuk kanıtını goster bakalım.....evrım sadece bır propaganda aracıdır.....çogu devlet tabıkı kabul eder..sen rusyanın bu teorıyı redettıgını dusunsene...komınızm anında coker orda.....cogu devletın yonetımınde sol kesım var ve bunların ıdeolojık temellerınde evrım teorısı var..bu teorıyı redetmek kendı sonlarını hazırlar....

tekrar edıyorum evrım varsa ..yada en azından kucucuk bır kanıtı varsa gosterın bakalım ınsaatcı bey

aklıma bır ıngılız evrımcı bıyologun sozlerı geldı....10 yılımı bu teorıye verdım ama tek kelıme ogrenemedım dıyor..çunku evrım sadece propagandalar sayeınde ayakta kalıyor...bılımsel hıc bır kanıtı yok...

10. inşaatçı

inşaatçı New Member

Aldığı Beğeni:
    75
    Ödül Puanları:
    0

sayın akınay

bulunan fosilleri inceleyen bilim adamları, sanırım sizin kadar önyargılı davranmıyor...

(hadi rusya'dan geçtim) amerika komünist ya da sol ideolojinin ağırlıklı olduğu bir ülke mi evrimi kabul ediyor ?

tübitak dergilerinde evrime dair bir çok makale görebilirsiniz... ( tübitak komünist mi ?)

bilim ile bir ideolojiyi nasıl bir tutarsınız bilemiyorum...

saygılarımla...

11. aklkn41

aklkn41 New Member

Aldığı Beğeni:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    İnsanın maymundan geldiğine kanıt olarak sunulan fosillerin ve kafataslarının gerçeği yansıtmadığı ve sonradan yapıldığı ortaya çıktı...
    Evet belli bir dönem ülkeler evrimi kabul etti..Fakat bilimin araştırmları son yıllarda evrim teorisini kesinlikle çökertmiştir..

12. aklkn41

aklkn41 New Member

Aldığı Beğeni:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Ayrıca evrim dünyada hiç bir canlı yokken cansız varlıklardan canlı oluşumu diye bilimle alakasız ve imkansız bir durumuda savunur..

Darwinizmin yaşam formülü :
    Çamurlu su+uzun zaman+bol tesadüfler = medeniyet :)

Darwinistlere göre bütün canlılar tek bir türden , sürüngenlerden meydana gelmiştir..Ama bütün canlıların çeşit çeşit fosillleri bulunmuş hatta dinazor fosilleri bile bulunmuş fakat canlıların sürüngenlerden türediğine kanıt olacak tek bir fosil bulunamamıştır..Evrimciler doğal olarak fosil bulamayınca fosil üretme çabalarına girişmişlerdir..Çeşitli canlı fosilleri üzerinde oynama yaparak fosil bulunmuş gibi göstermişlerdir..:)

Günümüz bilimi mutasyonların yeni bir oluşum değil, ancak söz konusu canlıya zarar verdiğini kanıtlamıştır..

Ayrıca evrim teorisinin bilim tarafından çöküşüne birkaç örnek;

Canlılardaki kompleks sistemleri açıklayamamaktadır..
    Bulunan(Uydurulan) fosillerde ara geçiş örneği hiç yoktur..
    Bilimin kabul ettiği şekilde tek bir proteinin tesadüfen oluşma ihtimali
    0 dır..Oysa evrim öyle demez..
    DNA daki 900 ciltlik bilgilerin tesadüfen oluştuğunu savunan evrime
    bilim şidddetle karşı çıkmıştır..
    Bunlar sadece bir kaç örnek.

Ön yargılardan uzak, samimi ve hür düşenen hiçbir insan, şuursuz atomların tesadüfler sonucunda bir araya gelip, organize olup, düşünen, akleden, hisseden, gören, işiten, medeniyetler kuran, buluşlar yapan, sanat eserleri meydana getiren, sevinen, üzülen, sonra kendini oluşturan atomları elektron mikroskobu altında inceleyen insanları meydana getirdiğine inanmaz...

Unutulmamalıdır ki bilim belli bir dönem evrimi kabul etmiş olabilir..Ama 19.yüzyılın teknolojisini kullanan bilim..Halbuki günümüz bilimi evrimin uydurulmuş bir yalan olduğunu çok iyi bilir...Ayrıca günümüzde evrimi kabul eden bilimadamları var diye evrimi bilim kabul ediyor diye göstermek çok büyük bir saçmalıktır..

Last edited: 7 Haziran 2008
  13. inşaatçı

inşaatçı New Member

Aldığı Beğeni:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    insan maymundan mı geldi ? iddiası :) ne maymunu :)

sayın aklkn41 bu kadar basite indirgemeyin lütfen... biyolojide de görebilirsiniz...

ülkeler bilim adamlarına dayanarak bu kararları alıyor... çocuklarına bunları öğretiyor... (bugün bile, belli dönemler değil !)

bilimde en ileri seviyede olan kurumlar bu teoriyi esas alıyor...

bu kuramı geliştirdiği günden beri, bilimle alakası olmayan eline incil alıp böğüre böğüre şeytan diye bağırdıkları darwin !

bakın darwin'in teorisi mükemmel değildi... eksikleri vardı... bunlar gerçek... fakat temelde doğru olduğu kabul görmüştür...

not: bilimle aram iyi değil... genel kültürlük bir bilgiye sahibim... sıradan herkesin bileceği kadar...

14. aklkn41

aklkn41 New Member

Aldığı Beğeni:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır sayın inşaatçı yanılıyorsunuz..İsterseniz bu konu hakkında geniş çaplı araştırma yapın..Bu gün evrimi kabul eden bilimadamları ve ülkeler parmakla sayılacak kadar az..:)

Ayrıca ne maymunu demişsiniz.. İnsanların maymundan mutasyona uğrayıp oluştuğunu söyler evrim..:D

15. inşaatçı

inşaatçı New Member

Aldığı Beğeni:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    sayın aklkn41

evrim, insanın maymundan türediğini söylemez...

benim bilgim yetersiz olduğu için sizi bazı kaynaklara yönlendirecem...

bu konuda bir link : İnsan - Vikipedi

ayrıca 2005 yılında 34 ülkede yapılan bir araştırmayı ekleyim...

bu araştırmada insanların büyük oranda evrime inandıkları ve reddedenlerin sadece dini siyasi nedenler ve biyolojiyi yeteri kadar bilmediklerini dipnot olarak düşmüştür...

türkiye'de listede var...

Photo: Evolution Less Accepted in U.S. Than Other Western Countries, Study Finds

birde en basitinden yazılmış, darwin ve teorisini anlamak için güzel bir yazı...

Şeytan Darwin'in neresinde? / Pazar / Milliyet Gazete

saygılarımla...

16. _mevSimsiz_

_mevSimsiz_ Adamın Biri

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    362
    Ödül Puanları:
    83
    :D:D darwın sımdı obur taraftan gelseydı kım bılır neler solerdı bıze dımi :D:D

17. aklkn41

aklkn41 New Member

Aldığı Beğeni:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın inşaatçı bana bir yazarın veya her hangi birinin sunduğu bir yazı değil bilimin evrimi kanıtladığına dair kesin kanıt gösterin..

Bakın ben size yukardaki yazılarımdan birinde bilimin sunduğu şekliyle evrimin olmadığına kanıt gösterdim..

Ayrıca insan maymundan gelmemiştir der iseniz evrimi farkında olmadan reddetmiş olursunuz zaten..:) Evrim hakkında çok az şey bilen biri bile evrimin insanı maymundan türettiğini bilir..:)

Ayrıca ateistlerin üzerinde araştırma yaparsanız evrimi kabul eden %100 bile olur..Googlede binlerce anket var ..Hepsi birbirinden farklı..Daha sağlam kaynak bulmanızı rica ederim..:)

Ayrıca birşey aklıma takıldı..'İnsanların ataları maymundur''..
    Peki maymunlar tarih sürecinde evrimleşerek insanlara dönüşmüşlerse neden hepsi insan olmamıştır..Veya geçiş dönemine ait belirtiler neden yoktur .. mesela maymun-insan , kuyruklu insan , kıllı insan , ağaçlarda yaşayan insan , tıraş olan maymun niye yoktur..:)

Ayrıca sayın inşaatçı Darwin'in evrim teorisi sizin siyasal görüşünüzle de çelişiyor..Bildiğim kadarıyla sosyalist ve eşitlik kavramlarını savunuyorsunuz..Ama Darwin öyle demiyor..Beyaz ırk siyah ırktan üstündür diyor..Ve insanın yaşaması için insanlar arasında aynı hayvanlar gibi mücadele ve savaş olmalıdır diyor..

Söylediğim şudur; evrim teorisi hiç bir bilimsel temeli olmayan bir teoridir..19 yüzyılda bilim bunu kabul etmiştir fakat günümüzde bilim kesinlikle evrimi reddeder...

Last edited: 7 Haziran 2008
  18. Flx

Flx Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    evrim teorisi mükemmel değildi...

yani kutsal kitaplarınızla karıştırmayın

eksikleri bugün bile tamamlanıyor...

temelde doğru olduğunu bilim hatta devletler bile kabul etmiş...

darwin öleli yüz yıldan fazla olmuş dikkatinizi çekerim...

kurna cıkları kac yüzbın yıl olmuş evet bazı sorular cvbsızldır ama evrim teorisi eskiden cıkmış olsa bile bugün hala araştırılmadıkdadır demekki bilim adamlar hala bir umut besliyor en azından bilimin yanındayız görmedigimz bilmedigimiz şeylere innamıyoruz ayrıca obcejktir bak bu konuya kanıtlanmadıgı flnda yok bira daha araştır DAHA ÇOCUKSUN.

19. aknay

aknay Member

Aldığı Beğeni:
    7
    Ödül Puanları:
    18

sayın insaatcı anlamanız gereken tek husus su...insanlar bılım adamıda olsa şu da olsa buda olsa hep kendı goruslerıne ve ınanclarına gore dogerlendırme yaparlar..insanların bazı bılım adamlarının soyledıklerını hıc elestırmeden kabul etmelrı onların cahıllıklerınden ılerı gelır....evrımı savunan bılım adamları oldugu gıbı rededen bır cok bılım adamı var...bır bılım adamı eger ALLAH a ınanmıyorsa evrımı savunmak zorundadır..baska cıkar yolu yoktur..ve bır ınsan dogru olarak neyı savunuyorsa karsısındakılerede ustaca empoze etmeye calısır..en cokda bu durumda propaganda ve demogojıye basvurur..ben evrımı bes yıla yakındır arastırıyorum..ılk baslarda mantıklı gelmıstı ama sımdı sadece bır safsata olarak goruyorum....etrafınıza bır bakın her yerde buyuk bır duzen var..erkeklı kadınlı ınsanlar..ucan kuslar..atmosfer..yagmur...ve sayısız tasarım orneklerı gozumuzun onunde duruyor...evrımın bugun geldıgı noktada ..evrımcıler dogada duzenleyıcı bır gucun oldugunu savunmaktalar..onlara gore dogada manyetık alan gıbı gozle gporulmeyen hıssedılmeyen bır sey var ve dogaya bır duzen verıyor..yanı onlarda anladılarkı evren ve ozellıkle canlılık tesaduflerle acıklanamaz....zaten budızm ınde dunyada ragbetının artması bu sebepledır..budızmde ateıst bır ogretıdır ve dogaya tapar ona tanrı der......

sonuc olarak evrım olsaydı ben asla redetmezdım ben bılıme karsı gelecek bır ınsan degılım...ama benım gordugum bu teorı sadece PROPAGANDA ARCI OLARAK SAVUNULUYOR......bırılerı sozde bılımsel bırseyler soyluyor..dogal seleksıyon mutasyon ve benzerı seyler ama bunların evrımlesıtırcı gucu olmadıgını cogu evrımcı bılım adamıda kabul edıyor...

mıchael behe bır evrımcı ıdı bır bıyokımya profosoru..ve dıyorkı..

İlk başlarda evrim teorisini inanan bir insandınız. Ne oldu da bu düşüncenizi değiştirdiniz?

Eğitimim sırasında evrim teorisini öğrenmiştim. Evrimin Tanrının hayatı doğa kanunları ile yaratmasının yolu olarak düşündüm. Bu bana son derece doğal geldi. Evrim teorisini bilimsel problemlerini öğrenmeye başladığımda, bu teoriden şüphelenmeye başladım. Özellikle 1980’lerin sonlarında okuduğum Michael Denton’un “Evolution: A Theory in Crisis” (Evrim: Kriz İçinde Bir Teori) kitabı bu konudaki şüphelerimi daha da belirginleştirdi. Daha sonra çalışmalarımı bu yönde yoğunlaştırdım. Araştırmalarım sonucunda ulaştığım sonuçlar bu teorinin son derece yanlış temeller üzerine kurulduğunu gördüm.

Aslında genel olarak biyoloji hakkında ne kadar şey öğrenirsek, Darwinizm’in problemleri de o kadar artıyor. Darwinizm, canlılar hakkında ne kadar az bilgiye sahip olursak, o kadar ikna edici olabilen bir teoridir. Çünkü canlıları ne kadar az tanırsak, onu o kadar basit zannederiz ve Darwinizm de bu basit sandığımız sistemleri küçük tesadüfî değişimlerle açıklar. Ama son 30 yılda, hayatın daha önceden hayal bile edemeyeceğimiz kadar karmaşık olduğunu öğrendik. Meselâ; en evrimci taksonomide en basit canlı olarak görülen bakterilerde, hareket etmelerini sağlayan minik ama çok kompleks ve mükemmel biyo-kimyevî motorlar var. Bu detaylı mekanizmaların nasıl oluştuğu sorusuna verilebilecek tek cevap, bilinçli bir yaratmadır.

20. inşaatçı

inşaatçı New Member

Aldığı Beğeni:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    sayın aklkn41;

national geographic, vikipedia ve tübitak'ı sağlam bir kaynak olarak görmüyorsanız sizin kaynak anlayışınızı bilmek isterim...

harun yahya'yı güvenilir olarak kabul etmemi beklemezsiniz umarım...

ayrıca kanıt olarak (benim kaynaklarım güvenilir olmadığı için) internette arama yaparsanız, bulunan fosiller üzerinde yapılan çalışmanın evrimin halkalarını oluşturduğunu görebilirsiniz...

saygılarımla...

sayın aknay;

dediğim gibi, benim bilimle aram pek iyi değil... benden çok şey bildiğiniz gerçektir...

bilimde karşı çıkanda savunanda var bu kuramı doğru...

fakat, amerika'da mahkemeye taşınmış bu konu, evrimcilerin kazanmasıyla sonuçlanmıştır...

islam'da da (bazı) bilim adamlarının evrimi desteklediğini ve destekleyenlerin artması dikkat çekici değil mi sizce de ?

sayın flx

yazdıklarınızı anlayamadım... türkçe yazarsanız sevinirim...
    ve bir çocuktan tartışma kültürünü öğrenmek sizin gibi bir yetişkine yakışmaz...

saygılarımla...

Sayfayı Paylaş