Fırat haber ajansı’nın pkk provokasyonu

Konusu 'Siyaset Gündemi ve Güncel Konular' forumundadır ve helindem tarafından 30 Mart 2010 başlatılmıştır.

 1. helindem

  helindem Member

  Mesajlar:
  191
  Aldığı Beğeni:
  6
  Ödül Puanları:
  18
  FIRAT HABER AJANSI’NIN PKK PROVOKASYONU

  Terör örgütü PKK’nın propaganda faaliyetleri için kullandığı yayın organı ROJ TV ekranlarından bölücü ve ayrılıkçı yayınlar ile PKK övülerek, yalan haberlerle, Kürtler kışkırtılmaya devam ederken, örgüte yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı da provokasyona katkı sunmayı sürdürüyor.

  Giresun Işık Gazetesi’nin haberine göre; Fırat Haber Ajansı’nın, Tirebolu’da yaşanmamış bir olayı haberleştirerek Tirebolu Meslek Yüksek Okulu’nda 100 tane ülkücünün 3 tane Kürt öğrenciyi döverek hastanelik ettiğini yazdığı bildiriliyor.

  Fırat Haber Ajansı’nın, “Giresun’da 100 ülkücü 3 Kürt öğrenciye saldırdı” başlığı ile geçtiği haberde; “Giresun Üniversitesi Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksek Okulu’nda okuyan 3 Kürt öğrenciye yaklaşık 100 kişilik ülkücü grubun satır ve sopalarla saldırdığı belirtiliyor. Saldırı sonucu 1 öğrencinin kaşı patlarken 2 öğrencinin de hafif yaralandığı kaydediliyor. Kaşı patlayan Kürt öğrencinin Tirebolu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı ve okulda gerginliğin devam ettiği ifade ediliyor. Bu saldırının son bir hafta içerisinde Tirebolu Mehmet Bayrak Yüksek Okulu’nda okuyan Kürt öğrencilere yönelik 3. ülkücü saldırı olduğu, öğrencilerin ise, saldırıların Trabzon’da merkezi Nevruz kutlaması düzenlemek istediklerinden kaynaklandığını belirttikleri aktarılıyor.

  Haberin Fırat Haber Ajansı’nda yayınlanmasının ardından yetkililerin verdiği bilgiye göre; Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksek Okulu’nda böyle bir olay yaşanmadığı, Giresun Üniversitesi’nin bir açıklama ile haberi tekzip edeceği, Tirebolu Devlet Hastanesi’ne hiç kimsenin böyle bir nedenden dolayı tedavi olmak için başvurmadığı, hatta Emniyet birimlerinin de böyle bir saldırı duyumu almadıkları, haberin kaynağının PKK’nın kent yapılanması olan KCK’nın Trabzon birimine bağlı küçük bir grup olduğu dile getiriliyor.

  Tirebolu Meslek Yüksek Okulu’nda öğrenim gören Güney Doğulu öğrencileri kendi yanlarına çekmek için çalıştığı iddia edilen grubun, kendilerine rahat hareket etme imkanı vermeyen diğer öğrenciler nedeniyle bu yola başvurmuş olabileceklerine işaret ediliyor.

  Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksek Okulu’nda öğrenim gören bazı öğrencilerden alınan bilgiye göre ise, her üniversite çatısı içerisinde yaşanan siyasi söylemlerin ötesinde okulda bugüne kadar herhangi bir kavga olmadığı söyleniyor.

  Tirebolu Ülkü Ocağı yetkilileri ise söz konusu haberle ilgili olarak sağduyu çağrısında bulunarak gerekli açıklamayı önümüzdeki günlerde yapacaklarını açıklarken, ocağın haberle ilgili olarak yasal yaptırıma da gideceği gelen haberler arasında yer alıyor.

  PKK ile ilgili haberleri aksatmadan duyuran Fırat Haber Ajansı’nın böylesine tahrik edici bir habere imza atarak provokatör yayıncılığın en can alıcı örneğini teşkil ettiği değerlendiriliyor.

  Helin Demir
  helindem@mynet.com
   

Sayfayı Paylaş