First Lady'nin modacısı Ankara olgunlaşma

Konusu 'Güncel Olaylar' forumundadır ve x_m.e.e tarafından 28 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

 1. x_m.e.e

  x_m.e.e ..ıɯıʎǝsɹǝɥ ɯıpʎɐs ʞoʎ..

  • Yönetici
  Mesajlar:
  47.139
  Aldığı Beğeni:
  1.478
  Ödül Puanları:
  425
  [​IMG]  Devletin zirvesinde bulunan isimlerin eşlerine özel kıyafetler diken Olgunlaşma Enstitüsü’nün kız öğrencilerinin uzun süredir Hayrunnisa Gül’e de kıyafet hazırladığı öğrenildi

  Kurulduğu günden bu yana devletin zirvesinde bulunan isimlerin eşlerini giydirmesiyle tanınan Olgunlaşma Enstitüsü’nün, first lady olması beklenen Hayrünisa Gül’e de pek çok kıyafet hazırladığı ortaya çıktı.

  HAUTE COUTER MODELLER

  Enstitü, ağırlıklı olarak geleneksel Türk kadın kıyafetlerini el emeği ve işleme sanatıyla ürettiği ve benzeri olmayan "haute couture" modellerle büyük beğeni topluyor. Enstitü'nün bu ürünleri özellikle Türkiye'ye gelen yabancı konukların eşlerine özel defilelerle sunuluyor. Enstitü yetkilileri, uzun bir süredir Hayrunnisa Gül’e kıyafetler hazırladıklarını belirttiler. Hazırlanan kıyafetlerin gece ve gündüz kullanımlı olduğunu söyleyen yetkililer, başörtüsü konusuna da açıklık getirdiler. Enstitünün türban veya tesettür dikmediğini ifade eden yetkililer, "Hazırladığımız kıyafetlerin hiçbirine türban yapmadık, bu yönde de istek gelmedi. Gül'ün türbanı dışarıdan satın aldığını biliyoruz. Bize hiçbir şekilde türbanlı siparişte bulunulmadı" dediler. Enstitü yetkilileri, bayan Gül'ün eşinin cumhurbaşkanı seçilmesi dolayısıyla herhangi bir sipariş vermediğini de bildirdiler.

  KİMLERE DİKİYORLAR?

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın eşi Filiz Büyükanıt da gece ve gündüz kıyafetlerinin büyük bir bölümünü Olgunlaşma Enstitüsü’ne yaptırdığını bildiren Enstitü yetkilileri, eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in eşi Nazmiye Demirel ile Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın eşi Semra Özal’ın da kıyafetlerini hazırladıklarını hatırlattı. 1958'de kurulan enstitünün ilk müşterileri arasında Emel Korutürk, Mevhibe İnönü, Atıfet Sunay, Firüzande Çağlayangil'in yanısıra Türkiye'yi ziyaret eden Sophia Loren, Carlo Ponti, İngiltere Kraliçesi Elizabeth, İran Kraliçesi Farah Diba, Prenses Süreyya, Japonya Prensesi de bulunuyor.
   

Sayfayı Paylaş