Fotoğraf Buruşturma ( Resimli anlatım )

Konusu 'Photoshop' forumundadır ve Kadı Kızı tarafından 21 Eylül 2008 başlatılmıştır.

1. Kadı Kızı

Kadı Kızı Zulcenahay

• Platin Üye
    Medya:
    2
    Aldığı Beğeni:
    1.197
    Ödül Puanları:
    113
    Fotoğraf Buruşturma

1. ADIM : İki resmimizi de photoshopta açın. Buruşuk efekti vermek istediğiniz resmi, kağıt resminin üzerine kopyalayın ve kağıdın üzerinde buruşuk görünecek bölümü ayarlayıp, geri kalan kısmı kesin.

2. ADIM : Kesmiş olduğunuz resme " multiply " efekti uygulayın.

3. ADIM : Layers penceresinde, en altta bulunan Add Layer Mask butonuna tıklayın ve resminize bir maske ekleyin.

4. ADIM : Eklediğiniz maske seçiliylen, Polygonal L*!Sansür!**!Sansür!**!Sansür!*o Tool (L) veya Eraser Tool (E) ile resmi aşağıdaki şekilde gördüğünüz gibi kesin veya silin.

NOT : Daha rahat çalışabilmeniz için resmin opacity ayarını düşürün. :)

CTRL + i yapın. Bu işlemle maskemizi terz çevirmiş oluyoruz ..

5. ADIM : Smudge Tool (R) ile resmin kenarlarından geçin.

6.ADIM : CTRL + J ile resim katmanınızı bir tane çoğaltın. İlk resim katmanınıza dönün ve opacity ayarını %50 olarak değiştirin. Çoğalttığınız katmanın da multiply ayarını Soft Light yapın ve opacity ayarını %50 olarak değiştirin.

7. ADIM : CTRL + ALT + SHIFT + E tuşlarına basarak tüm çalışmaları tek resim haline dönüştürün ve İmage > Adjustment > Level' i seçerek aşağıdaki değişiklikleri yapın.

8. ve Son ADIM : Buruşuk görünen kısmın kenarlarını Polygonal L*!Sansür!**!Sansür!**!Sansür!*o Tool ile seçin, Select > Inverse seçerek delete tuşuna basın :)

Çalışmanız bitmiştir..

Kolay Gelsin :)

1 person likes this.
  2. CorLeOnEe

CorLeOnEe Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    90
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Fotoğraf Buruşturma ( Resimli anlatım )

yaptımm çok güzeL oLduuu :D

saoLasın ßiLgi için.. ;)

1 person likes this.

Sayfayı Paylaş