gemi kaptanı nasıl olunur?

Konusu 'Üniversiteler' forumundadır ve ercanmiriz tarafından 25 Nisan 2008 başlatılmıştır.

1. ercanmiriz

ercanmiriz New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar ben düz lise EŞİT AĞIRLIK bölümünden mezun oldum.İlk başta subay olmak istiyordum olmadı kısmet değilmiş.Bu sefer gemi kaptanlığı istiyorum acaba bileniniz var mı gemi kaptanı nasıl olunur?.öss ye bağlı olarak hangi ilgili bölümden mezun olmak gerekli.güverte bölümünü okumam mı? Çoğu arkadaşım güverte dedi ama güverte bölümü SAYISAL BÖLÜMDEN mi alıyor bilmiyorum bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Konu yanlış yerdeyse özür dilerim başka yer bulamadım
  2. elektroshok

elektroshok New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    gemi kaptanı olabilmen için sayısal bölümden mezun olup deniz ulaştırma ve işletme mühendisliğini kazanman gerekiyor. bildiğim kadarıyla istanbul teknik üniverstesinde var bu bölüm. ama eşit ağırlıktan girebilirmisin bilmiyorum.
  3. ercanmiriz

ercanmiriz New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

sen mühendisliği diyprdun arkadaşım o mühendislik.benim dediğim ise güverte bölümü güverte bölümünü bitirince (süvari) kaptan olunabiliyor.yinede yorumun için saol.

bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.
  4. pc_kopat_19

pc_kopat_19 New Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Cevap: gemi kaptanı nasıl olunur?

arkadasim ea 1 den denizcilik isletme yonetimi okuyup oradan kiyi kaptanligi belgesi aliyosun devletten istersen ingilizcende guzel olursa liman mudurlugu yapiyosun e
    cevabini bekliyorum bende bunu dusunuyorum cevap yaz
    Last edited by a moderator: 27 Şubat 2010
  5. gencfb39

gencfb39 Active Member

Aldığı Beğeni:
    61
    Ödül Puanları:
    28

benim hatırladığıma göre de deniz ulaştırma va işletmeden olabiliyosun....oda say 2 ile alıo ve KTÜ ileİTÜ de var....
  6. bogaban

bogaban New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

arkadaşım bende senin gibi kaptan olmak istiyorum.kaptanlık istememin sebebi ise maaşlrının 4 5 milyar civarında olması.eğer kaptan olmak istiyorsan 9 eylül üniversitesi güverte bölümünden mezun olman gerekiyor.Ayrıca bu bölüm say 1 puan türü ile öğrenci alıyor.İnşallah bende 335 puan ypabilrsem bu bölüme gitmeyi düşünüyorum.kolay gelsin...Oada görüşürüz :)
  7. yavuzselimsebi

yavuzselimsebi New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

kardeş sen eminmisin ? yani güverte bölümünden mezun olan direk kaptan oluyo..ben bi yerde okudum : uzakyol güverte zabiti yazıyodu..inş iletişime geçelim
    Last edited by a moderator: 27 Şubat 2010
  8. DaRkSeeR

DaRkSeeR New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Arkadaşlar ben deniziclik anadolu meslek lisesinde okuyorum şu anda dha lise 1 im okuldan çıktıktan sonra staj yapıcam 1 yıl eğer ben üniversite okumam gemide çalışırım diyorsan sınırlı vardiya zabitliğinden başlarsın we sınavlara gire gire sınırlı kaptan olursun sınırlı kaptan ise okyanusta deilde denizdelerde çalışan kaptanlardır. maaşları da diğer kaptanlara göre düşük. eğer ünv. okumak we sınırsız kaptan olmak istersen (süvari) SAY 2 den girmen lağzım.. we ben ünv. okucam tabi
  9. only_yunus

only_yunus New Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    3

tüm ark teşekkürler
  10. psychedelic

psychedelic New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Merhaba erhan mırız aynı sorun bendede var cevabını bulduysan benıde bılgılendırırmısın_?
  11. Misafir

Misafir Misafir

sen pilot ol
  12. Misafir

Misafir Misafir

canlarım benim eşim kaptan gemi güverte okudu istanbul tuzlada uzak yol zabiti oldu ama bu okul y.o.k baglı deıl bıldıgım kadarıla ozel bu yılda goreve baslıoo zor bı meslek ama guzel hepınıze basarılar
  13. Misafir

Misafir Misafir

bende denizcilik lisesinde okuyorum burdan mezun olduğumda yakınyol 3.kaptan olarak çalışabilicem ama okulumuz sayısal yani ya özel üniversiyede okuman lazım piri reis gibi veya 320-330 gibi sayısal alandan yaptıgın bir puanla itü denizcilik fakültesinde güverte bölümünde okuyabilirsin süvari olabilmek için 2-3 yılda bir sınava girip kaptanlık belgeni yükseltmen gerekiyor..
  14. Misafir

Misafir Misafir

arkadaşlar ben kaptan olmak istiyorum ama hangi liseye hangi bölümüne gitmem gerektiğini bilmiyorum biriniz yardımcı olabilirmi?
  15. The HaMSii

The HaMSii Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    77
    Ödül Puanları:
    48

Denizcilik okulu var,,anadolu veya fen liselerine giriş sınavı gibi (unuttum adını şimdi) ordan giriyosun..Kazanırsan gidersin..

Lise bitince 5.kaptan oluyosun direk..ve baya bi belgeler veriyolar sana..Eğer stajını sağlam bi yerde yaparsan dilersen 5.kaptan olarak devam edersin..Benim arkadaş şu an lise bitirdi ve İtalyada hala..Ve 2500 euro maaşı var(ikramiyeleri hariç) ve üniye geçersen (2 yıllık önlisans) 3.kaptanlığa çıkıyosun ve baya bi maaşı var..

Durum böyle..Umarım yardımcı olabilmişimdir..İyi çalışmalar..
  16. SA-KO

SA-KO New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

evet harbi nasıl olacak bu iş
  17. Misafir

Misafir Misafir

Mrblar

uzakyol kaptanı yani(Süvari)olabilmek için mutlaka ki 1 sene hazırlık ve ardından 4 sene olan gemi güverte bölümünü bitirmeniz şarttır. Ama burdan mezun olduğunuzda vardiya zabiti cüzdanınız olur kaptan olabilmeniz içinde denizde hizmet vermeniz gerekmektedir. hizmet yıllarınıza göre ehliyetiniz kıdem alır ve kaptanlığa doğru yükselirsiniz. maaş açısındanda oldukça iyidir bu meslek hedefinizin bu yönde olması gayet güzel bütün kaptan adaylarına eğitim dönemlerinde başarılar dilerim.
  18. Misafir

Misafir Misafir

krdeş captanlık SAY1 istanbul piri reis üni güverte bölümü 265 puan ;)
    9 eylül güverte 336 puan itü 348 puan ... ve 4-5 yerde var bu bölüm en düşük puan piri reisin ve diğerlerinin taban puanları standarttır çok fark yok 334 336 gibi
  19. emayti

emayti New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

güzelmiş valla
  20. kartalizmaster

kartalizmaster Banlandı

Aldığı Beğeni:
    0