hakaret davası

Konusu 'Soru - Cevap Bölümü' forumundadır ve Misafir tarafından 23 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. Misafir

Misafir Misafir

bir arkadaşa facebook yoluyla bir anlık sinirle hakaret içeren bir kelime kullandım arkasındansa ağır hakaretler ve tehditler geldi şimdi ben bu olayı savcılığa bildirirsem sonuç ne olur?

2. Damardan_Kalbe

Damardan_Kalbe Delicesine...

Aldığı Beğeni:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Cevap: hakaret davası

açarsan kendi kendine bi b*k yemiş olursun..
    hem sinirle laf et sonra hakaretler eder tabi adam.
    konu ne bilmiyorum ama açsan ne olacak? adamı tetikleyen sen olmuşsun başta zaten ondaki kabahat kadar sende de var kabahat.. En az o karşındaki insan kadar sende suçlusun.. kimbilir ne dedin de o kadar hakaretler aldın karşı taraftan.

3. Misafir

Misafir Misafir

edilen hakaret çok büyük değildi ki karşı taraf bunun çok daha fazlasını yaptı üstüne tehditde de bulundu ki boş tehdit de olmadığını biliyorum ama işte öfkeyle kalktığım için zararla oturmak zorunda olduğumu zaten biliyorum ama yinede cevabın için teşekkürler.......

4. Damardan_Kalbe

Aldığı Beğeni:
    20
    Ödül Puanları:
    18

yani sen bilirsin ama mahkemeye versende pek değişen bişey olmaz kabahatin yarısı sende sayılır çünkü sen hiç birşey demeden o insan öyle bişey yapsaydı haklı olarak istediğin makam ve merciye şikayette bulunabilirsin.. Ama şöyle bişey yapabilirsin. tehdit etti demişsin karşıdaki kişiyi bunun boş bir tehdit olmadığını da yapacağını da bildiğine göre suç duyurusunda bulunabilirsin mesela.. böylece sana zarar vermeye kalktığında veya bişey olduğunda bu olayı ondan sorumlu tutabilirler.

5. hızlı düşünce

hızlı düşünce Member

Aldığı Beğeni:
    5
    Ödül Puanları:
    18

bence duyuruda bulun sonuç ne olursa olsun sen o adamın sana bir şey yapabileceğinden korkuyorsan duyuru yap senin ciddi olduğunu anlasın yoksa kötü şeyler de olabilir .ayrıca üzülmeyedeğmez sen Damardan_Kalbeye bakma böyle hayatta elbette olur mahkemleri süs diye koymuşlar

6. Misafir

Misafir Misafir

bazen elin kolun bağlanıyor ve bir sinirle pişman oluyorsun ama son pişmanlık fayda vermiyor biliyorum ki hatalıyım ve pek bi hak talep edemiycem arkadaşın da dediği gibi yalnızca bana bişey olduğunda sorumlu tutulacak kişi o olur herşeyin farkındayım ama belki başka bi yoluda vardır diye düşündüm nede olsa akıl akıldan üstündür.Ama bazı küçük hataların bedeli büyük olur.Neyse yinede çok teşekkürler......

7. Damardan_Kalbe

Aldığı Beğeni:
    20
    Ödül Puanları:
    18

Ben ne dedim zaten hızlı düşünce? Eğer karşı tarafın tehlikeli hareketlerde olabileceğini kesin gözüyle bakabiliyorsan suç duyurusunda bulun. dedim zaten. yorumumu tam okusaydın sen ona bakma demeezdin. Karşı taraf gerçekten tehlikeli biriyse, canıma kastedmeyi düşünüyor diyerek başvursun savcılığa suç duyurusnda bulunsun zaten.

8. hızlı düşünce

hızlı düşünce Member

Aldığı Beğeni:
    5
    Ödül Puanları:
    18

amacım sana hakaret etmek değildi.fakat adam diyo ben o kadar kötü bi şey demedim sen daha sen karşıyı nasıl kızmışşın diyorsun belki adam agrasif piskopattır ben de dyorum bu tür şeyler normaldir kişiyi maruz görmek gerekir.

Sayfayı Paylaş