hayvanseverler ve Kurban Bayramı

Konusu 'Beyin Fırtınası' forumundadır ve cennet00 tarafından 22 Aralık 2007 başlatılmıştır.

1. cennet00

cennet00 Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    149
    Ödül Puanları:
    63
    Arkadaşlar öncelikle hepinizin kurban bayramı kutlu olsun ve hayırlara vesile olsun inşallah

burada değinmek istediğim konu hayvansever olan arkadaşlar abilerim ablalarım büyüklerim küçüklerim vs... kurban bayramında bu hayvan kesilmesin yazık işte onun da bi canı var vs vs... tonlarca şey söylerler fakat yılbaşında aynı kişiler kendi zevkleri için binlerce hindinin katledilmesine göz yumarlar... ve ben bu zamana kadar bi kişinin bile hindi kesilmesine laf ettiğini duyamdım görmedim
    bu nasıl bi çelişkidir ki aynı insanlar bu şekilde davranıyorlar...
    yani bende ufakken yazık hayvana derdim babam karşısına alıp bu olayın islamın farzlarından oldugunu anlatınca tamam dedim olması gereken buymuş
    acaba yukarıdaki vasıflarını saydıgım kişiler kurban kesmenin farz oldugunu bilmedikleri için mi bu şekilde davranıyorlar
    yada sizin yorumunz nedir?

1 person likes this.
  2. nese

nese Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    42
    Ödül Puanları:
    48
    bncede kurban kesmkte zevk için olsaydı hiç bi şklde böle olmazdı onu dienlr inancı sağlm olmayn insanlrn hayvan sefrlk vasfınn arkasına sığınnlar bence.eer buda zevk için densydi bu dar çoq tepki olcaanı sanmıorm ben.bazı insanlr herşein bu dünyalk oldunu sanıolr işte.

3. DilnüvaZ

DilnüvaZ Misafir

Bence tamamıyla İslam duşmanlıklarından dolayı böyle dıyorlar. Her gün zevkımız ıçın ve sadece halı vaktı yerınde olanların yıyebıleceğı binlerce hayvan kesiliyor...
    Oysa Kurban bayramında Allah cc rızası için kesilen kurbanlar sayesınde tum fakırlerın evı et göruyor....Ayrıca Kurban bayramında halk kurban kesınce kasablar kesmemiş oluyor dolayısıyla fazla kurban kesimi yapılmamış oluyor....

Hindi kesenlere gelınce tamamıyla Hırıstıyanların bayramlarına destek vermış oluyorlar...Kesınlıkle yapılmamalıdır...Hİndi kesmekle yetınmeyıp Kurbana dil uzatanların hangi ddinin mensubları oldukları veya destekçılerı oldukları ortaya çıkıyor

Paylaşımın için teşekkürler kankam.....

4. cennet00

cennet00 Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    149
    Ödül Puanları:
    63

yorumların iiçin teşekkür ederim kankam
    zaten bu hindi olayını başından beri anlamadım anlamıyorum da

5. gladio21

gladio21 New Member

Aldığı Beğeni:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    hayvanseverler et yemiyormu...yada hayvansal hiçbir ürün yemiyormu...yani bu besinlersiz bi insan yaşamı düşünülür mü ??
    insanlar çıkıp "kurban kesmemeli hayvanlara işkence oluyor" diye konuşunca saçma buluyorum....ama kör bıcakla kurrban kesenleri tasvvif etmiyorum...,uygun koşullarda kurban kesimi hem insanların ortak olarak iş yapması etlerle fakirlerin doyması gibi aartı yönlere sahip....
    hayvanlar kimin içinki...tabiki bizim için...hem bu dinsel bi olay...bir insanın yasamını kurtarmıstır...
    ve Allah a hediye edilen bi hayvan eziyet cekmiş olmas...
    itkilerinde canı var...bende bitkiseverim die ortaya atılırsam ne olur ???

Last edited: 22 Aralık 2007
  6. chinsherif

chinsherif Active Member

Aldığı Beğeni:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Avrupanın başşehirlerinden olan İspanya'da yüzlerce boğa sırf zevk uğruna acımasızca işkence edilerek öldürülüyor, buna sesi çıkmayan sözüm ona "hayvanseverler" en az acı verecek şekilde direkt boğazı kesilen kurbanlık kesimlerimize "canilik" gözüyle bakıyor. Bu nasıl bir çelişkidir?

7. emresworld

emresworld New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaslar gerçeği görmeniz beni sevindirdi..Hayatta birçok seyde oldugu gibi yine dini kotulemek amacları...En iii sii biz hepimiz vejeteryan olalım onlarda kurtulsun :)

8. FGAL

FGAL New Member

Aldığı Beğeni:
    107
    Ödül Puanları:
    0
    Allahin Emrİ

9. egeli81

egeli81 New Member

Aldığı Beğeni:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    doru.....!!

10. sin28

sin28 New Member

Aldığı Beğeni:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    böyle bir konuyu tartışmaya bile gerek yok....bir kaç dinsizin kurban bayramında hayvansever kesilmesi gayet doğal...........

11. _FBOZKURT_

_FBOZKURT_ Active Member

Aldığı Beğeni:
    61
    Ödül Puanları:
    28
    Bayram Namazinda Hocanin Vahizinda Soyle Bİr Soz Soyledİ
    Hayvani Keserken Havan Adrenalin Hormonu SaĞliyormuŞ Ve Cani Fazla Yanmi YormuŞ Bu Nun Aynisi İnsanlardada Oluyor Mesela Bİr Gazİmİzİn KonuŞmasini Aktaryİm Dİyorkİ Catismada Vurulmusum Ustumde Sicak Sicak BİŞİ Akiyor Ama Hİsstermİyorum Sonra YÜz BaŞi Gelİp Dedİkİ Olum Sen BurulmuŞsun Dedİ Ve Benİ Ordan Aldilar İŞte Aynen Boyle Soylede Gazİmİz Yanİ Bu Hayvanlarin Cani Yanmiyor Ayrica ArkadaŞlarimizin Soyledigi Gibi Bu Allahin Emrİ

12. Ryoko

Ryoko New Member

Aldığı Beğeni:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    bir de şöyle bakın, allah bize kurbanı sokak ortasında can çekiştirerek kesmemizi emretmiyor, çocuklarımıza izlettirmemizi de emretmiyor.

insanların karşı çıktığı asıl nokta bu. çünkü kurban kesmenin bir adabı vardır.

adabında kesilmeyen kurbanın kime ne yararı var? allah katında bile günahtır bir hayvana eziyet etmek. kaldı ki her bayramda kör bıçakla kesilmeye çalışılan hayvanları görüyoruz. işte demek istediğim bu; insanlar buna karşı. kurban kesilmesine değil.

13. levante

levante Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    56
    Ödül Puanları:
    48
    sokakta kesilen bir hayvani izleyen herkes, ne gordugunu, o hayvanin ne cektigini net bir sekilde gormustur. bunun uzerine demagoji yapmak, yok efendim hayvan aci cekmez yok sudur yok budur demek kendini aldatmaktir. ryoko durumu iyi ozetlemis.

14. sin28

sin28 New Member

Aldığı Beğeni:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    kardeşim millet zaten adabına ve usulune göre kurban kesiyor kanını son damlasına kadar akıtıyorsun...ve şahdamarından kesiyorsun bize kurban kesme şekli böyle öğretildi ve bunun dışında kesilen yok elektirk vererek yok şöyle böyle öldürmelerin hiç birinin eti yenmez yani halk diliyle murdardır..ayrıca kimse demogoji felan yapmıyo oda herneyse bu araştırılmış ve hadislerle beyan edilmiştir...aynı idam edilen insanlar gibi tam şahdamrından kesilerek beyine giden sinirler kapar...........

15. sin28

sin28 New Member

Aldığı Beğeni:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    ayrıca 4 yaşından beri her kurbanı izlerim ve 17 yaşımda babam ergen oldun dedi kurban vekilini bana verdi..ama hiç bir şekilde psikolojim bozulmadı nede kestiğim koyun rüyalarıma girdi...vicdan azabıda çekmedim..çünkü bunların hepsi imanı zayıf olan insanların uydurmasıdır............

16. Ryoko

Ryoko New Member

Aldığı Beğeni:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    "adabı" derken sen başka bir şey anlamışsın.

kesim yöntemini söylemiyorum ben zaten mesajı okuduysan. kesimin insanlığa uygunluğundan bahsediyorum. kör bıçakla kesmek ne dine ne de insanlığa uygun değildir örneğin. ya da başkalarını rahatsız edecek şekilde sokak aralarında kesmek.

artı olarak iman zayıflığı ile bir ilgisi yoktur psikolojik olarak bu olaydan etkilenmenin. o zaman neden kana dayanamayanlar er olurken, kan ve pisliğe dayanıklı olanlar komando oluyor? her insan farklıdır. imanı de kendinedir.

kurban kesimini izlemekle imanı güçlü biri, izlememekle de imanı zayıf biri olunmaz.

17. sin28

sin28 New Member

Aldığı Beğeni:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    hayır bende ondan bahsetmiyorum tabiiki kör bir bıçakla kesmek adab değildir...ve ben bir zmanlar kanld de adab olarak gösterilen elektirikli öldürmelere gitti :D kafam onlar buna adab diyordu :D..bende sen öyle dedin sandım neyse sende bende haklıyız :D......bu arada çocukların kan görmesinde hiç bir sorun yoktur....ama şu varki göstermeyin diyenlerin hepsi yurdumuzun kartel basını??yani bi karışıklık oldu senle anlaşmakta :D

18. 1twoo3

1twoo3 Active Member

Aldığı Beğeni:
    66
    Ödül Puanları:
    28
    açtığın konu için çok saol pylşmn güzel

19. FieryBoy

FieryBoy Member

Aldığı Beğeni:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    hayvanları korumalarının sebebi zekalarının birbirine uygun olmasıdır.

Bu sebepten dolayı idrak edemiyorlar

20. damitiva

damitiva KüçükŞair

Aldığı Beğeni:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap: hayvanseverler ve Kurban Bayramı

seni bilmem ama ben izlemeye dayanmıyorum
    kurbn bayramında sokağa bile çıkmıyorum desem yeri yani . .

Sayfayı Paylaş