HZ İSA - HZ MEHDİ ve DECCAL !!!

Konusu 'Komplo Teorileri' forumundadır ve erkansenturk tarafından 13 Ekim 2009 başlatılmıştır.

 1. erkansenturk

  erkansenturk New Member

  Mesajlar:
  10
  Aldığı Beğeni:
  3
  Ödül Puanları:
  3  HZ. İSA, HZ MEHDİ

  VE DECCAL...
  "Allah, gaybın bilgilerini sizden esirgemez..." (Tekvîr Suresi 24. Ayet)  (İLAHİ ÖRTÜLÜ HARP-2- )  Hz. İsa’nın görevine başlama vakti yaklaşmıştır, Biiznillah.  Hz. Mehdi’de, sahteleri gibi kendini ortaya çıkarıp ağızlarından saltanat salyaları akıtmadan, Allah’ın rızasını kazanmak, ümmette hizmet etmek, mazlumların sahibi, fakirin yoldaşı, İslam’a sokulmuş bidatlerin temizleyicisi, İslam birliğinin bilinci içerisinde, İnsanlar arasında ayrım yapmadan, tevazu ile sessizce görevini sürdürmektedir.  Bu arada bir yanlış inancı düzeltmek ihtiyacı hâsıl oldu.  Hz. İsa yaratılış olarak Peygamber yaratılmıştır. Allah (cc) kendisine Peygamberlik görevi tebliğ etmiştir.  Ahir zamanda her ne kadar Ümmet-i Muhammed sıfatıyla görev yapacaksa da; bu üç günlük dünya hayatında geçicidir.

  Tekrar kendisine hak vasıl olup dünyasını değişince Huzurullahta Peygamber olarak haşrolunacaktır.  Bu sebeple şunu bilmelidir ki; Hz.İsa Hz. Mehdiden, Hak katında ve İslam hukukunda üstündür. Çünkü hiçbir evliya ya da Veliyullah Peygamberlerin derecesine ulaşamaz…  Her ne kadar hadisi şerifte Hz. İsa’nın, Hz. Mehdi’yi, Namazda öne geçirmesi bildirilmiş ise de bu konuyu iyi anlamak lazımdır.

  Hz. İsa tevazusundan, Peygamber Efendimize sav saygısından ve ümmeti Muhammede olan sevgisinden bu hali gösterecektir.  O zaten Hz. Mehdiden sonra Ümmeti Muhammedi ve İnsanlığı büyük bir şefkatle kucaklayıp Hakka götüreceğinin bilincindedir.  DECCAL LAİNİNİN

  SON DÖNEM PLANLARI  Dünyamız İnsanları artık şunu bilincinde olmalıdır.  Deccal lâini dünyadaki ülkelere, özellikle İslam ülkelerine “Özgürlük” verme adı altında Global şeytani saltanatının oluşması için çalışmalarının sonuna gelmiştir.  Bu sebepten, önümüzdeki günler, aylar ve yıllar içerisinde şeytani planlarından olan; salgın hastalıkların artmasına, milletlerin birbiri ile çatışmasına, iç savaşların çıkarılmasına, kıtlığın yayılmasına v.s hız vermiştir.  Bu senaryonun büyüğü önümüzdeki günlerde maalesef Türkiye’miz de sahneye konacaktır.  ABD DEVLETCİKLERE AYRILACAK!  Ülke insanlarımızın sağduyulu olup bu oyunlara gelmemesini temenni ediyoruz.  Deccal’in planlarından biride içi boşaltılmış, ABD’nin onlarca devlete ayrılıp birbirine düşürülmesidir, bu senaryo sahneye konulmak üzeredir.  ÇİN’DE BİYOLOJİK KATLİAM  Deccal bu ara Çin’le omuz omuza kendi içindeki halkını bitirmek için senaryo çalışması yapmaktadır. Çin nüfusunu azaltacak ve özellikle Çin’deki İslam toplumları bitirmek için, dev aşı kampanyası hazırlıyorlar. (?!) Mecburi aşılama sonucu milyonlarca insanı katledeceklerdir.  Bu oyunu korku senaryolarıyla birlikte dünya üzerinde birçok ülke insanına belki de aynı aylarda uygulayacaklardır.(?!)  Bu planın yanında büyük savaşa hazırlanan deccal ve yandaşları dünya insanlarının, daha önce uyguladıkları senaryolar sonucu, uyuşturulmuş ve düşünemez toplumlar haline getirilmiş hallerinden yararlanarak dünya uygarlığına son darbeyi vurmanın eşiğine gelmiştir.  İLAHI TARAFTA İSE;  Allah (cc) huzuru Peygamberin duası ve İsteğiyle, Dünya insanlığının uyuşturulmuş belleklerine ve kalplerine gerçekleri görme, yeteneğini tekrar kazanma hususiyeti lütfedilmiştir...  KASIM 2009’DA MANA ÂLEMİNDEKİ BÜYÜK DEĞİŞİKLİKTEN SONRA DECCAL’İN SONU İÇİN;

  1 ARALIK 2009’DA BAŞLAMA EMRİ TEBLİĞİ YAPILACAK...  Ancak Kaderi İlahide karar verilmiş olan,

  Önümüzdeki beş yıllık acı dönem yaşanacaktır...  Bu dönem içerisinde sağ duyulu insanların birbirine kenetlenmesi ve yardımlaşması elzemdir.  Deccal tarafından görevlendirilen, sahte mehdi ve sahte İsalar’ı gönül gözlerinizle ayırt etme zamanı gelmiştir. Sahtelerin söylem ve yaşayışlarına dikkat edin. Saltanat içindeler.  Mehdi bizden gelecek diyen bazı tarikatların hali ortada, Amerika’da sarık ve sakalla kandırdıkları insanları çiftliğe doldurarak eziyet ve hakaret etmekteler.  Buna benzer örnekler çoktur.  Oysa gerçekleri tıpkı Peygamber Efendimiz sav gibi fakirlik ve zorluklar içerisinde bir avuç inananla birlikte Ümmeti Muhammedin yanındadır.  Allahu Teala cümle inanlarla beraberdir.  Allah'a emanet olun..

  Bizleride duada unutmayın..  Allahu Teala bu zor günlerde yardımcımız olsun…  CAFER İSKENDEROĞLU

  ALINTIDIR...
   
  1 person likes this.
 2. tefsir

  tefsir Member

  Mesajlar:
  29
  Aldığı Beğeni:
  2
  Ödül Puanları:
  8
  Cevap: HZ İSA - HZ MEHDİ ve DECCAL !!!

  Komple teorileri olmadan olmaz...
   
 3. Mettin

  Mettin New Member

  Mesajlar:
  1
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Cevap: HZ İSA - HZ MEHDİ ve DECCAL !!!

  Hazreti Isa ve Mehdi konusunda daha saglikli bilgi almak isteyenler "Ahir Zaman ve Duman Azabi" adli yaziyi internette bulup okusunlar.

  Beklenen Mehdi, dunya uzerinde yasayan tum canlilarin yariya yakininin olecegi cok buyuk bir felaket sonrasi cikacaktir. O gun, ne televizyonunuz calisir halde olacak, ne internete girebilecek, ne de telefonla haberlesebileceksiniz. Yollar tahrip olacak, ucaklar ucmayacak, aracinizi dahi kullanamayacaksiniz. Simdiden basiniza gelecekleri ogrenin ve onleminizi alin.

  Peygamberimizin (sav) hadislerine kulak verilmesi ve gerekli onlemlerin alinmasi durumunda, Allah'in izniyle cok canlar kurtulacak.

  Selametle...


  .
   
 4. jasdo

  jasdo HİS VE VEHİM!

  Mesajlar:
  381
  Aldığı Beğeni:
  24
  Ödül Puanları:
  28
  Cevap: HZ İSA - HZ MEHDİ ve DECCAL !!!

  BU İŞLER ÖYLE KOMPLO TEORİLERİYLE OLCAK İŞLER DEĞİL!!!GERÇEKÇİ OLALIM LÜTFEN PEYGAMBERİMİZ HADİSLERDE HEPSİNİ AÇIKCA SOMUT DELİLLERLE BİLDİRMİŞ..KURAN DA DA İŞARİ AYETLER VAR HERŞEY ÇOK AÇIK VE NET!!KİMSE BULANDIRMASIN LÜTFEN!!!!
  Hz. Mehdi (a.s.) Döneminde Kan Akıtılmayacağı, Uyuyan Kişinin Dahi Uyandırılmayacağına Dair Hadisler

  İnsanlar, bal arılarının beyleri etrafında toplanması gibi, Hz. Mehdi (as)'ın çevresinde toplanırlar. Daha önce zulümle dolu olan dünyayı, adaletle doldurur. Adaleti o denli olur ki, UYKUDA OLAN BİR KİMSE DAHİ UYANDIRILMAZ VE BİR DAMLA KAN BİLE AKITILMAZ. Dünya, adeta ask-ı saadet devrine geri döner.1

  Hz. Mehdi (as), Peygamber’in yolunda gidecek, UYUYAN KİŞİYİ UYANDIRMAYACAK, KAN DA AKITILMAYACAKTIR.2

  ZAMANINDA NE BİR KİMSE UYKUSUNDAN UYANDIRILACAK, NE DE BİR KİMSENİN BURNU KANAYACAKTIR.3

  Ona (Hz. Mehdi (as)'a) biat edenler, (Kabe civarındaki) rükün ve makam arasında bîat ederler. UYUYANI UYANDIRMAZ, ASLA KAN DÖKMEZLER.4
  Hz. Mehdi (a.s.) döneminde SAVAŞ SONA ERECEK, ORDULAR SİLAHLARINI VE MALZEMELERİNİ BIRAKACAKLARDIR:
  Savaş (erbabı) da ağırlıklarını (silah ve malzemelerini) bıracak.5

  Harp (erbabı) ağırlıklarını (yani silah ve saireyi) bırakır.6

  Düşmanlık ve kini de kaldıracaktır... Kap su ile dolduğu gibi yeryüzü barışla dolacaktır. Din birliği de olacak, artık Allah'tan başkasına tapılmayacaktır. Savaş da ağırlıklarını bırakacak.7
  Hz. Mehdi (a.s.) döneminde, DÜŞMANLIK, KAVGA VE SAVAŞLAR SONA ERECEKTİR.

  Hiçbir kimse arasında bir düşmanlık kalmayacaktır. Ve bütün düşmanlıklar, boğuşmalar, hasetleşmeler muhakkak kaybolup gidecektir. 8

  Hz. Mehdi (a.s.) döneminde YERYÜZÜ ADALETLE DOLACAKTIR:

  Zulüm ve fıskla dolu olan dünya, O (HZ. MEHDİ (AS)) GELDİKTEN SONRA ADALETLE DOLUP TAŞACAKTIR.9

  Hz. Mehdi bendendir, yeryüzü zulüm ve işkence ile dolduğu gibi, ONU DOĞRULUK VE ADALETLE DOLDURUR.10

  Hz. Mehdi döneminde YERYÜZÜ BARIŞ İLE DOLACAKTIR.

  (Hz. Mehdi (as) döneminde) DÜŞMANLIK VE KİNİ KALDIRACAKTIR. Zehirli olan her hayvanın zehri de sökülüp alınacaktır. Hatta küçük oğlan çocuğu, elini yılanın ağzına sokacak da yılan ona zarar vermeyecektir. Kurt, koyun-keçi sürüsü içinde sürünün köpeği gibi olacaktır. Kap su ile dolu olduğu gibi YERYÜZÜ BARIŞ İLE DOLACAKTIR. Din birliği de olacak, artık Allah'tan başkasına tapılmayacaktır. Savaş da ağırlıklarını bırakacaktır.11

  Onun (Hz. Mehdi (as)) zamanında kurtla koyun birarada oynayacak, yılanlar çocuklara zarar vermeyecektir... 12


  Hz. İsa (a.s.)’ın Yeryüzüne Barış Ve Sevgi Getireceği, Cinayet, Zulüm ve Savaşları Sona Erdireceğine Dair Hadisler:
  Vallahi Meryem oğlu İsa adil bir hakim olarak muhakkak inecektir... Ve bütün DÜŞMANLIKLAR, BOĞUŞMALAR, HASETLEŞMELER MUHAKKAK ZAİL OLUP GİDECEKTİR... (Ölüm Kıyamet Ahiret, s. 498)

  İsa bin Meryem (a.s.) benim ümmetim içinde;
  Adaletli bir hakim ve adil bir imam olacak,... (Zimmilerden) Cizyeyi kaldıracak, kap su ile dolduğu gibi YERYÜZÜ BARIŞLA DOLACAKTIR. Din birliği de olacak, artık Allah'tan başkasına tapılmayacaktır. (Sünen-i İbni Mace, 10/334)

  İsa (as) ümmetim içinde, adil bir hakem, tam adaletli bir imam -hükümdar- olarak bulunur... BÜTÜN DÜŞMANLIKLAR, BUĞUZLAŞMALAR ZAİL OLUR KALKAR... Yeryüzü gümüş tabak gibi olur ve Hazreti Adem zamanındaki gibi (bol) bitkilerini bitirir... (Ölüm-Kıyamet-Ahiret, s. 496)

  Kap su ile dolduğu gibi YERYÜZÜ BARIŞLA DOLACAKTIR. HİÇBİR KİMSE ARASINDA BİR DÜŞMANLIK KALMAYACAKTIR. VE BÜTÜN DÜŞMANLIKLAR, BOĞUŞMALAR, HASETLEŞMELER MUHAKKAK KAYBOLUP GİDECEKTİR. (Sahih-i Müslim, 1/136)

  Sonra kırk sene ömür sürecek. Onun zamanında kimse ölmeyecek. Kişi, koyun ve hayvanlarına (haydi gidin, otlayın) diyecek; onlar gidecekler, ekinin ortasından geçtikleri halde bir başak bile ağızlarına almayacaklar. Yılan ve akrepler kimseye eza etmeyecekler. Yırtıcı hayvanlar kapılarının önünde duracak da kimseye zararları dokunmayacak... (İmam Suyuti, Kıyamet Alametleri, Ölüm ve Diriliş, s. 1699, s. 184)

  İnsanlar arasındaki DÜŞMANLIKLAR VE KİN KALKACAK. Akrep ve yılanların zehirleri olmayacak, hatta bir çocuk eliyle yılanla oynayacak da yılan onu sokmayacak. Kız çocuğu arslanı kaçırmaya zorlayacak da arslan ona ilişmeyecek. Kurt, koyunlar arasında sanki bir çoban köpeği imiş gibi bekleyip duracak. Kabın su ile dolduğu gibi yeryüzü din birliği ile dolacak. Allah'tan başka kimseye tapılmayacak. HARP, KAVGA NAMINA HİÇBİR ŞEY KALMAYACAK... Yeryüzü gümüş sofrası gibi olacak. Bitkisini Adem'in zamanındaki gibi bitirecek. Bir salkım üzümle bir nefer doyacak. Bir grup insan tek narla doyacak. Bir öküzün fiyatı şu kadar olacak, bir kaç dirhemle bir at satın alınacak
  Denildi ki:
  "Ey Allah'ın Resulü! Neden at o kadar ucuz olacak? "
  "HARP OLMAYACAĞI İÇİN ONA PEK LÜZUM KALMAYACAK."
  "Neden öküz o kadar pahalı olacak? "
  "Yeryüzünün tamamı ekileceği için o, çok gerekli olacak.." (Ibn-i Mace benzerini Ebu Ümame'den nakletti, Büyük Hadis Külliyatı, Rudani, 5. cilt, s. 370-371-372)
  İsa Aleyhisselam ümmetim içinde, adil bir hakem, tam adaletli bir imam –hükümdar- olarak bulunur... BÜTÜN DÜŞMANLIKLAR, BUĞUZLAŞMALAR ZAİL OLUP KALKAR, her zehirli hayvanın zehiri çekilip alınır. Hatta çocuk elini yılanın ağzına sokar da yılan çocuğa zarar vermez. Kız çocuğu aslanı (severek) sıkar da aslanın çocuğa zararı dokunmaz. Kurt, koyun sürüsünün arasında sanki onları koruyan köpekleri gibi olur. YERYÜZÜ, KAP SU İLE DOLDURULDUĞU GİBİ SULH VE BARIŞ İLE DOLDURULUR. (O zamanda) tek bir kelime (yani tevhid kelimesi) olur ve yalnız Allah'a ibadet edilir. Harp (erbabı) AĞIRLIKLARINI (YANİ SİLAH VE SAİREYİ) BIRAKIR... (Ölüm Kıyamet Ahiret, s. 496-497)

  (Hz. İsa Aleyhisselam) Sonra kırk sene ömür sürecek. ONUN ZAMANINDA KİMSE ÖLMEYECEK. Kişi, koyun ve hayvanlarına (haydi gidin, otlayın) diyecek; onlar gidecekler, ekinin ortasından geçtikleri halde bir başak bile ağızlarına almayacaklar. Yılan ve akrepler kimseye eza etmeyecekler. Yırtıcı hayvanlar kapılarının önünde duracak da kimseye zararları dokunmayacak. Kişi bir ölçek buğdayı alıp öküzsüz ve sapansız ekecek, karşılığında yedi yüz ölçek buğday alacak. (İmam Suyuti, Kıyamet Alametleri, Ölüm ve Diriliş, s. 184)

  Yedi sene boyunca KİMSE KİMSEYE DÜŞMANLIK ETMEYECEKTİR.” (264- İbn Mende, a.e.II 958-9, el-Mukaddesi, a. E. Vr. 136- a 137-b)

  Onun (Hz. İsa) zamanında toprak, derinliklerindeki hazinelerini ortaya çıkarar. İnsanlar mal ve mülke rağbet etmezler. Hased ve kin kalkar. Allah her zehirli varlığın zehirini yok eder. Böylece çocuklar yılan ve akreplerle oynar, zarar görmezler. Kurt, koyuna zarar vermez. İNSANLAR BİRBİRLERİNİ ÖLDÜRMEZLER. YERYÜZÜNE BARIŞ HAKİM OLUR. Toprak ilk dönemlerindeki gibi bol mahsulat verir. ( 265- bk.Müsnet, II, 409, 437; es-Sefarini, Levami, II 95) (İslam inancı açısından nüzul-i İsa meselesi, Dr.zeki sarıtoprak , çağlayan yayınları, izmir –1997 Sayfa 96)

  İnsanlar arasında sebebleri ortadan kalktığı için KİN VE HUSUMETE YER VERMEYECEK... (Kıyamet Alametleri, s. 242-243)

  “Meryemoğlu (Isa) behemehal inecektir.”... “DÜŞMANLIK, KÜSÜŞME VE KISKANÇLIK ORTADAN KALKACAKTIR.”(Ebu Hureyre r.a. / Büyük Hadis Külliyatı, Rudani 5. Cilt, s. 379)
   
 5. redterror22

  redterror22 New Member

  Mesajlar:
  34
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: HZ İSA - HZ MEHDİ ve DECCAL !!!

  Teşekkürler.
   
 6. amigo35

  amigo35 Member

  Mesajlar:
  95
  Aldığı Beğeni:
  2
  Ödül Puanları:
  8
  Cevap: HZ İSA - HZ MEHDİ ve DECCAL !!!


  kardeşim bilgiler için teşekkürler

  şunlarıda ben hatırlatayım

  peygamber efendimizin hadislerine görede 'dünyanın ömrü 1500 senedir' yani müslümanlık 2120 yılında mağlup olacak ve 45 sene mağlubiyet sürecektir. Daha sonra Hz. İsa (as) (mesih) kafirlerin üzerine kıyameti getirecektir.
   
 7. tayfun0bp

  tayfun0bp Member

  Mesajlar:
  41
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  6
  Cevap: HZ İSA - HZ MEHDİ ve DECCAL !!!

  komplooooo
   
 8. ahmetseyit

  ahmetseyit New Member

  Mesajlar:
  4
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Cevap: HZ İSA - HZ MEHDİ ve DECCAL !!!

  Anlaşılan bu bölüme adnancılar hucum etmiş bunlar Adnan Oktarın söylemleri.
  Mehdi as ın hiç kan dökmeyeceği ve dünyanın 2120 de son bulacağı falan içinde doğrularda olabilir ancak çoğu kasıtlı ve yanlış.
  Ben bu adnancılara sormak istiyorum neden yahüdi ve masonlarla yakınlaştınız?
   
 9. sembol

  sembol New Member

  Mesajlar:
  9
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Cevap: HZ İSA - HZ MEHDİ ve DECCAL !!!

  Çok ilginç, teşekkürler arkadaş
   
 10. hakki_

  hakki_ Well-Known Member

  Mesajlar:
  1.990
  Aldığı Beğeni:
  27
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: HZ İSA - HZ MEHDİ ve DECCAL !!!

  Eger beklenen Mehdi gercek olsaydi, Fatih Sultan Mehmet Han olurdu.Oda olmadigina gore,bosuna bekliyorsunuz.Yazik...
   
 11. mahzun

  mahzun Banlandı

  Mesajlar:
  2.358
  Aldığı Beğeni:
  22
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: HZ İSA - HZ MEHDİ ve DECCAL !!!

  İslam alemi Mehdi bekleyip duruyor; düşman ordunun içine sızmış haberi yok. Uyanın da içimizdeki düşmanları ayıklayalım.
   
 12. hakki_

  hakki_ Well-Known Member

  Mesajlar:
  1.990
  Aldığı Beğeni:
  27
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: HZ İSA - HZ MEHDİ ve DECCAL !!!

  Simdi bu konuya,Allah'in ayetleriyle aciklik getirmeye kalksam,birileri cikacak,nereden geldigi belli olmayan,dilden dile degisime ugramis hadisler diye idda edilen,insani sozlerle bana mualefet olacak.

  Ey akil sahipleri... Mehdi,Hz Isa Peygamberimiz gelse ne yazar?Sizlerin imaninizimi kurtaracaklar?Iyi de onlarin soyleyecekleri seyler sizlerin su an yasamak istediginiz dunyalik hayata ters sozler olacak.Onlarin sozleri sizin isinize gelmeyecek'ki.Kandirmayin kendinizi.

  Her canli iki kere olur,iki kere dirilir.Hz Isa da ayni sekilde...
   

Sayfayı Paylaş