İcra Davası Kaç Yılda Düşer

Konusu 'Hukuk' forumundadır ve teko tarafından 18 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. teko

teko Active Member

Medya:
    1
    Aldığı Beğeni:
    24
    Ödül Puanları:
    38
    İcra Davası Ne Zaman Düşer

Kanuna göre; takibi açılmış bulunan dosyada son işlem tarihinden itibaren 1 yıl içinde her hangi bir işlem yapılmadığında, esasa "takipsiz" kaydı düşüp arşive kaldırılır.

Bir diğer düşme konusu da haciz isteme şeklindedir. Ödeme emri tebliğinden itibaren bir yıl içinde haciz talep edilmezse bu durumda ne şekilde işlem yapmış olsanız da haciz isteme hakkınız düşmüş olur.

Genelde ödeme emrinin tebliğinden sonra 1 yıl içerisinde herhangi bir işlem yapılmazsa da tabir edilen şekliyle dosya düşmesi oluşur ve dosya arşive kaldırılır.
  2. Misafir

Misafir Misafir

Cevap: İcra Davası Kaç Yılda Düşer

2008 yılında tarafıma açılan bir icra davası şimdi düşmüşmüdür.
  3. ilhan_yigit

ilhan_yigit New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    2009 yılında aldığım vodafone hattını 16.12.2012'de Shopun yönlendirmesiyle vodafone içi sınırsız ve sms kampanyalı her ay sabit 43 Tl ödediğim 0 542.....79 numaralı hattımı 70 Tl'lik her yöne sınırsız ve 10 bin sms'lik tarifeye geçmek için başka operatöre taşıdı ve tekrardan sözleşme imzalamadan vodafona çevireceğine söyledi ve ben herhangi bir sözleşme imzalamadım hat değişikliği ve tarife değişikliğinde.
    21/12/2010'de gittiğimde bana olduğunu söyledi. 5 gün sonra vodafona döndükten sonra faturalarım normalden yüksek gelmeye başladı. Nisan 2011'de tekrar shopa gittiğimde tarifemi değiştirmek için kimlik fotokopimi aldı ve değiştirdi aslında ben değiştirdiğini sandım. Fakat 06/06/2011 kesim tarihli 101.90 TL, 06/07/2011 tarihli 428.80 TL fatura geldi. Vodafone Shopa gidip müşteri hizmetlerini aradım hem ben hem vodafone shop sahibi müşteri hizmetleriyle konuştuk fakat sistemde geçiş sağlanamadığı için bu faturanın geldiğini ve sisteme girmediğini dolayısıyla eskiden varolan kampanyalı tarifeli hattımın standart tarifeye geçtiğimi belirttiler. Bende sisteminizde oluşan hata ve shop ile merkez arasındaki uyuşmazlığın bedelini ödemeyeceğimi belirtip telefonu kapatıp shoptan çıkıp hattı kırdım. Aradan 18 ay geçtikten sonra 2013 yılı şubat ayında bana icra dairesinden 2 kez icra kağıdı geldi. Bende vodafona bağlı Avukatlık Ortaklığı ve Vodafon müşteri temsilcisiyle görüştüm. Fakat çok fahiş rakamlar söyleyince avukatlık şirketinede bu meblağı ödemeyeceğimi icra kağıdı göndermeye devam etmelerini söyledim. Mart 2013 te tekrardan görüştüğüm avukatlık ortaklığı faizlerde ve oranlarda indirip yapıp 486 TL'ye bütün borcumu kapatacaklarını söylediler. Bende 29 nisan 2013'te garanti bankası hesaplarına 486 TL'yi yatırdım ve borcumun kapandığını banka dekontununda temiz kağıdı olduğunu söylediler. Bu borcu kapattıktan bir yıl sonra Nisan 2014 'te bana mesaj atıp 6/06/2011 kesim tarihli 101.90 TL, 06/07/2011 tarihli 428.80 TL faturalara dair yasal takipte başka bir dosyam bulunduğunu ödemem gerektiğini söylediler. Ben borcumu kapattığımı belirtmeme rağmen hayır başka dosyanız daha var dediler. 2011 Yılı Eylül ayında kapanan hattımın borcunu 2013 Yılı Nisan ayında ödedim. Fakat 2011 Yılı Eylül ayında kapattığım hattıma 2014 yılı Nisan ayında bir takip dosyası daha çıkardılar. 3 yıldır nerdeydiniz ve detaylı bir bilgi ekstre dosya da göndermiyorlar. Bana geri dönüş yapıp yardımcı olursanız sevinirim

Sayfayı Paylaş