Kadın Erkek İlişkileri

Konusu 'Erkekçe Serbest Alan' forumundadır ve McClane tarafından 29 Ekim 2008 başlatılmıştır.

 1. McClane

  McClane Well-Known Member

  • Platin Üye
  Mesajlar:
  21.712
  Aldığı Beğeni:
  292
  Ödül Puanları:
  83
  Mükemmel başlayan aşklar, ilişkiler var. İnsana her zaman böyle devam edecekmiş gibi geliyor. Hatta ilişkiyi ileri boyuta götürüp bu sebeplerden dolayı evlenenler var.
  Bu yazıyı okurken bazılarınız – evet ben öyleydim – diyorlar eminim. Ama ne oluyor da bu inanılmaz isteklerle başlayan ilişkiler mahvoluyor. Herkesin eş seçerken farkında olarak ya da olmayarak öncelikler belirlediği süreçler vardır.
  Kimi ilk önce cinsel çekiciliği önemser. Kaslı vücutlar, uzun bacaklar, dar kalçalar v.b
  Kimi eş adayının toplumsal konumuna, ahlaki tutumuna, sosyal ortamlarda ki kibarlığına bakar.

  Kimi bencilce yaklaşıp zengin mi, olanakları var mı?ya bakar.
  İlişki , iki şey arasındaki bağ yani bir şeyin tek başına yapılamaması halidir. İlişki kurulan şeyler canlı cansız her şey olabilir. Hayat ve içindekilerle olan ilişkilerimiz doğduğumuz andan itibaren istemimiz dışında başlar.

  Yeni doğan bir bebek olarak dünyaya geldiğimizde ilk olarak annemizle ilişki içinde oluruz. Yalnız, kendimizi ve annemizi farklı görmeyiz. Bebekler anne ile kendini bir bütün olarak algılarlar. Cinsiyetlerimiz farklı olduğu için bu süreç zamanla değişmeye başlar. Erkek bebekler bir süre sonra annelerinin dişi rolünü iterler. Bilinçdışlarına ilişki kurulması gereken bir dişi olarak atarlar. İtmeye çalışsa da ileride aradığı kadında annesinin özelliklerini arayacak ama bilinçdışına atıldığı için farkındalığı olmayacaktır.

  Kız bebekler ise hemcinsleri olduğu için dişi rolünü benimserler. Onlarda ilk olarak bağlandıkları anneleri gibi içlerindeki erkeği ararlar. Erkek ileride bağlandığı kadınla bilinçdışına attığı kadını eşleştirmeye çalışır. Kadın ise bağlandığı erkekle kendi içindeki erkek imajını eşleştirmeye çalışır.
  Erkek çocukları kendi cinsiyetlerini fark ettikleri andan itibaren kendilerini doğaya bırakırlar .
  Erkeklik rolünü pekiştirecek akrabalarıyla ilişki içerisine girerler, amca ,dayı v.b
  Kız çocukları ise modelleyeceği cinsiyet rolü uzakta olmadığından kendini doğaya bırakmak yerine anne ve diğer kadın modellerle zamanının çoğunu evde geçirir. Erkek bilinçdışına attığı dişi gerçeğini bulmaya kız içindeki erkek modelini beklemeye başlar. Bu yaklaşım için bir genelleme yapmam doğru olmaz ama çoğunluk erkek kadın yaşamı böyledir.
  Kararlarında özgür davranmaya bırakılmış erkekler ilişki kuracağı sonrasında evleneceği kadını sürekli arar. Bu zaman içerisinde bir sürü deneyim yaşar bulduğuna inandığında ona sahip olmak için ise elinden geleni yapar. Erkeklerin aşkları kadınlarınkinden çok farklıdır. Bu fark evlilik öncesi ilişkide kadını çok mutlu eder. Kadın evlendikten sonrada bu şekilde olacağı inancıyla onunla bir ömür geçirme kararı alır.
  Flört döneminde erkek aşık olduğu kadın için her şeyi yapmaya hazır bir asker gibidir. Sabahın erken saatlerinde onun için kalkıp düzenli ve şık giyinip komutan karşısına geçer gibi sevgilisiyle buluşmaya hazır hale gelir. Vatanını korur gibi kadınını korumaya alır.
  Bu dönemde gizli güç kadındadır. Erkek onun için beklemekten sıkılmaz , sabrı çok gelişmiştir, duygusal lobu tavana vurur. Şiir yazar, hediyeler alır, sürprizler yapar.
  Biraz dikkat ederseniz en güzel resimleri yapan, en ateşli aşk şiirlerini yazanlar hep erkeklerdir. Hemen hemen hepsi bir kadından esinlenerek yapılmış hemen hemen hepsini de erkekler yapmıştır.
  Daha küçüklüğümüzde başlar ilişki hallerimiz. Erkek çocukları savaş oyunları oynar, kavgalar eder, sporla yoğrulur çünkü sonunda ödüller vardır. Bir zafer kazanma dürtüsü işlemiştir içlerine.
  Kız çocukları çok dikkat gerektiren evcilik oyunlarıyla başlar hayata. Bebekleri süslerler, nasıl bir kadın olacağının resimlerini yaparlar. Bunu yaparken de her ayrıntı düşünülür. İleride ise küçükken yaptıkları resimlerin içine zaferi kazananı oturtacaklardır.
  Evcilik oyunları beklemeli oyunlardır. Bir odanın içinde sakin giden, içinde fazlaca ayrıntı barındıran, nazik,duygusal, hassas oyunlardır. Erkek çocuklarını bazen bu oyuna dahil etmek istediklerinde tepki alırlar.E rkek çocukları oyunun dışında kalmak ister. Onlara bakarsanız odanın bir ucundan diğerine koşturur dururlar.

  Yetişkin olduğumuzda da pek fazla bir şey değişmiyor. Erkekler hayatın içinde oradan oraya koşturur ararken kadınlar etrafında koşturan erkeklerden inandığını çekip evlilik oyunun içine alırlar.

  Aşkım Kapışmak
   
  Last edited by a moderator: 24 Nisan 2011
  1 person likes this.
 2. gmzed

  gmzed New Member

  Mesajlar:
  1
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Cevap: Kadın Erkek İlişkileri

  arkadaşlar benim 1 yıllık anlaştığım aileminde bildigi bir erkek arkadaşım ama benimle cıkmadan önce genelevinde bi kadınla birlikte oldugunu öğrendm şuan nasıl davranmam gerektigini bilmiyorm... bana neolur beni geçmişimle suçlama diye yalvarıyor sizce ne yapmam gerekiyor... :
   
 3. vaseka+55

  vaseka+55 New Member

  Mesajlar:
  1
  Aldığı Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Cevap: Kadın Erkek İlişkileri

  dediiini yap geçmişiyle suçlama sen yokken olmuş bir olay sonuçta
   
 4. deer!

  deer! -Mavi MiLena-

  • Bölüm Sorumlusu
  Mesajlar:
  3.088
  Aldığı Beğeni:
  1.113
  Ödül Puanları:
  113
  Cevap: Kadın Erkek İlişkileri

  Bence bırak gitsin... Böylelerine güven olmaz. Iyiliğin için
   
 5. Architizer

  Architizer Misafir

  Cevap: Kadın Erkek İlişkileri

  gmzd bu erkek için kaçınılmazdır bir erkek bir kadın kadar bedenini saklayamaz. Ki çoğu dinde bile erkeğin büyük oranda bedensel istek ve zevk ile sınandığı yazılır. En azından duygusal bir birliktelik yaşamamış, maddi çıkara ve hazza dayalı bir ilişki. Sevdiği insan ile daha fazlasını paylaşabilir. Alttan al, örtpas et...
   
 6. bomikeca

  bomikeca Misafir

  Cevap: Kadın Erkek İlişkileri

  aslında ne kadar basit gözüksede zor bi konu eger seviosan vede oda seni seviyosa gecmişin bi anlamı yok gelecek ikiniz olucaksınız =)bırak gecmişi bak geleceğine ama yinede sen bilirisn bu senin bilecegin iş biiz sadece öneri veriyoruz =)
   

Sayfayı Paylaş