Kahraman Tazeoğlu Sözleri

Konusu 'Sanat ve Edebiyat' forumundadır ve Kader Katibi tarafından 23 Nisan 2018 başlatılmıştır.

1. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    3.207
    Ödül Puanları:
    613
    Kahraman Tazeoğlu Sözleri
    (Kitaplarından Alıntı Sözler)

Üstat Kahraman Tazeoğlu'nun çeşitli kitaplarından alıntı sözleri bu konu başlığı altında sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Zevkle okuyacağınıza eminim.

Çalmasını bilene güzel bir enstrüman "gitmek". Kış gelir, soğuk gelir, kar gelir, mevsim bahar olur kuşlar gelir sonra sen gelmezsin direk sonbahar gelir.

İşte bir kadının mektubundan dökülüp gidenler bundan öte olamaz. Vazgeçmekten vazgeçmek bile büyüklüktür aslında ama önce vazgeçmeyi,gitmeyi düşünmenin büyüklüğü var.

"Bu kadar büyüklüğü kaldıramam" dedi kadın.
    --- Mesajlar birleştirildi , 23 Nisan 2018, Orjinal Mesaj Zamanı: 23 Nisan 2018 ---
    Seviyorum dedi nefessiz kaldım.
    Dünyanın bütün dillerinde duydum dediğini,
    Dünyanın bütün dillerinde gıkım çıkmadı, kala kaldım.
    En yerinde duramayan durağanlığı taddım,sonra sustu.
    Haftalarca duyamadım bir hecesini, aramadı sormadı.
    Aradım sordum cevabı sustu, duydum.

2. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    3.207
    Ödül Puanları:
    613
    Ben senden mutlu bir son değil, mutlu bir sonsuzluk istemiştim. Anlamadın! Belki de seni güzelleştiren hayatın çirkinliğiydi… Bunu da ben anlamadım! Acaba benimle mutlu olduğun için mi beraberdin yoksa ben mutlu olduğum için mi? Bu sorunun da cevabını bırakmadın. Sadece gittin. Aşk ne senin bende gördüğündür ne de benim sende gördüğüm. Aşk; birlikte gördüğümüzdür sevgili. Seninle aynı değilmiş aşka bakışımız. Sen benden kusursuz bir aşk istedin, ben senden yaşanabilir bir aşk. Belki bu yüzyılın insanı değilsin diyeceksin bana ama bence aşk karşındaki insan çırılçıplakken bile gözlerini onun gözlerinden ayırmamaktır sevgili. Bu kadar temiz severken seni, koca bir hayatı kirletip terk ettin beni. Bu hayat seni unutabileceğim kadar uzun değil sevgili.

Acım mı?
    Geçmedi… Alıştım sadece.

Mvsyh bunu beğendi.
  3. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    3.207
    Ödül Puanları:
    613
    Ben, senin doğrundum sevgili. Ötekiler gelip geçerdi. Sen doğru olanı değil, geçerli olanı seçtin. Terk etmek kazanan olmaya yeter zannettin.

4. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    3.207
    Ödül Puanları:
    613
    İnsan gözleriyle arayıp bulduğunu nasıl da unutuyor kalbiyle değil mi? Oysaki ben senin kulağına gerçek aşkı fısıldamıştım, bütün dünya duydu, bir sen sağır kaldın.

Kahraman Tazeoğlu

5. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    3.207
    Ödül Puanları:
    613
    Aklım kara kış ellerim seni üşüyor bugün günlerden soğuk.
    Kahraman Tazeoğlu

Karşısında oturup izliyorum, O ağlıyor ben ölüyorum.
    Kahraman Tazeoğlu

Sol yanıma yatsam seni uyusam hep rüyada kalsam.
    Kahraman Tazeoğlu

Acının yan etkisi, güçlü bir karakter armağan etmesidir size.
    Kahraman Tazeoğlu

Gözüme kaçtı yokluğun, genizime kaçtı sensızliğin.
    Kahraman Tazeoğlu

Usta! Hiçbir gidiş aşk kadar suçüstü yakalanmıyor kalbe.
    Kahraman Tazeoğlu

Kendi eksiklerine bakmadan başkalarında mucizeler arama.
    Kahraman Tazeoğlu

Seni bir “anı” olsun diye sevmedim ve hiç aldatmadım.
    Kahraman Tazeoğlu

Rast gele sevilmiş değildin ki rest çekilip gidilesin.
    Kahraman Tazeoğlu

Karnıma avuclarımla bastırsam sensizlige doyarmıyım sence.
    Kahraman Tazeoğlu

6. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    3.207
    Ödül Puanları:
    613
    Bence sen aşkı sadece “çok sevmek” olarak algılıyorsun. Oysa karşılıklı sevmektir aşk.
    Kahraman Tazeoğlu

Özledin mi beni,dedim Sustu ! Nefesini en derinden aldı ve, Özlenmez mi , dedi!
    Kahraman Tazeoğlu

Sakın geri gelme! Açılacak bir yaraya daha yer kalmadı kalbimde
    Kahraman Tazeoğlu

Korkma ve sen sana gözlerimden bak! Gör nasıl seveceksin kendini.
    Kahraman Tazeoğlu

Beş dakika daha ”kal”. biraz seveyim sonra ben giderim yemin ederim.
    Kahraman Tazeoğlu

Yokluğunun iki yakasını bir araya getirip; Varlığını ilikler misin ömrüme.
    Kahraman Tazeoğlu

Last edited: 13 Mayıs 2018
  7. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    3.207
    Ödül Puanları:
    613
    Ansızın içime düştüğün günden beri ayakları burkuldu ömrümün. Ve ben her gün bir daha ölmek için uyanır oldum uykumdan. Paslandı gözlerim. Sen kendin için kal yâr ben senin için giderim.

Kahraman Tazeoğlu

8. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    3.207
    Ödül Puanları:
    613
    Eğer insan unutmak istemezse, bir günü bile hatırlar on yıl sonra. Ve unutmak isteyen, bir günde unutur on yılı.
    Kahraman Tazeoğlu

Çok mu saftım yoksa çok mu kaptırdım. sahi ya uzun uzun gözlerine dalardım. Ne bileyim işte bir vardın, şimdi yoksun.
    Kahraman Tazeoğlu

Diyorlar ki küsme aşka daha kimler gelecek kimler gececek Bilmiyorlar ki en son giden herşeyimi götürdü Bilmiyorlar ki en son giden daha sonra gelecekleri bile götürdü.
    Kahraman Tazeoğlu

Bir uçurum gibi bahsetti benden; düşmekten çok korktuğu ama bir çocuk gibi kıyısında oynamaktan asla vazgeçmediği.
    Kahraman Tazeoğlu

Ansızın içime düştüğün günden beri ayakları burkuldu ömrümün. Ve ben her gün bir daha ölmek için uyanır oldum uykumdan. Paslandı gözlerim. Sen kendin için kal yâr ben senin için giderim.
    Kahraman Tazeoğlu

Bugün bizi beraber görenler yarın “kimdi o” diye sorarlarsa, beni detaylı anlatma. Kısaca “ömrümün geri kalanı” dersin.
    Kahraman Tazeoğlu

Affet. Bende sevgiler mevsimlik değil. Öyle hiçbir saat dilimiyle kıyaslayamam düşlerimi. Sığdıramam ki seni bir ömre.
    Kahraman Tazeoğlu

9. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    3.207
    Ödül Puanları:
    613
    Bana beni aratıp kendini bulduran yar.O kadar sıkı ki boşluğun şimdi senin boşluğunu hiçbir boşluk kandıramayacak.
    Kahraman Tazeoğlu

Giderek değil, unutarak vesaireleştirdin sen bu aşkı ‘Sen’ uçurumlarından, ‘Ben’ denizlerine düştüm. Kendi içimde boğulacak bir ölümü mü hak ettim Rabbim! Onu, kendimi kendi içimde boğacak kadar mı sevdim…
    Kahraman Tazeoğlu

Eğer insan unutmak istemezse, bir günü bile hatırlar on yıl sonra. Ve unutmak isteyen, bir günde unutur on yılı.
    Kahraman Tazeoğlu

Bir uçurum gibi bahsetti benden; düşmekten çok korktuğu ama bir çocuk gibi kıyısında oynamaktan asla vazgeçmediği.
    Kahraman Tazeoğlu

Kim bilir. Belki iki günden sıkılır gitmeye kalkardın. Bunun için sevmeleri sana bıraktım. Gidişler bende kalsın.
    Kahraman Tazeoğlu

10. Kader Katibi

Kader Katibi GöNüL DoSTu

Aldığı Beğeni:
    3.207
    Ödül Puanları:
    613
    Bana geIdiğin yoI aşk izIerinIe doIuydu. Bir doIu aşkın izini örtüyordu şiirIerin. GeImek eyIemi pörsümüştü adımIarında Oysa ben geIişini “miIat” sayacak kadar başIıyordum aşka.
    Kahraman Tazeoğlu

Sayfayı Paylaş