karabasan okuduktan sonra korkuya kapılmayın!!!

Konusu 'Enteresan Olaylar' forumundadır ve klunt tarafından 20 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

1. klunt

klunt Member

Aldığı Beğeni:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    "Hikayeleri okuyunca biraz etkilendim birazda tebessüm ettim... başıma gelen bu olayı kime anlatıysam yarısı inandı yarısıda olamaz öyle şey dedi yoru hakkı sisze ait tabii..

2004'ün temmuz ayı günlerden cuma annem ve babam kütahya da ki abim yanına gitmişlerdi evde kimse yoktu ve haliyle aklıma bin bir türlü şeyler geliyodu. sebze ve meyve toptancılığı yaptığımız için bursa ya çarşamba günü gitmiş cuma günü ise geri dönüyordum. Başıma bir kaç kez karabasan geldiği için artık alışmıştım ne biliyim arabanın içinde bile bana geliyodu artık. cuma günü eve geldiğimde saat 23":30 civarıydı yatağıma girip uyuma çalışırken birden olduğum yere sızdım. ve derken o uyku esnasında kapı gıcırtısı geldi yattığım yerden kalkamadım ve sanırım bizimkiler geldi dedim.
    sonra mutfaktan tava tencere sesi geldi ve yattığım odanın kapısı yarım kapalıydı ve kapı birden yavaşca açıldı fakat benim üstümde bir ağırlık vardı ve bir türlü kalkamıyordum. odaya girdi üzerimde ki örtüyü yavaşca kaldırdı ve bir diziyle üstüme bastırdı ve ağzımı kapamaya çalıştı o an aşırı bir korku ve telaş vardı bende. ağzım san ki düğümlendi hiç birşey yapamıyordum. ve allah'a dua etmeye başladım sonra kelime-i şahadet getirdim e üzerimden yavaşca kalktı o karabasan kalkar kalmaz bende ayaga kaltım iki elim öne doğru uzatıp yakalamaya çalıştım sonra evde ki telefonluğun altına doğru sıkıştırdım telefonluğun ayansından ayın ışığı yansıyordu birden kafamı kaldırıp aynaya baktım kendimi göremedim kafamı geriye çevirip baktım ve bedenim ilk yattığım şakilde duruyordu o an içime öyle bir krku ve heyecan sardı ki ne pacağımı şaşırmıştım...
    sonra bedenimin içine tekrar giridim Allah'a tekrar dua ettim karabasan geldi üzerimden sıyırmış olduğu örtüyü iki eliyle tutu havaya kadırıdı(kaldırıdğı esna da kolları ve bedeni uzadı nerdeyse tavana çarpacak duruma geldi)üstümü örttü ve geldiği gibi odanın kapısını yavaşca kapadı sonra tekrar mutfaktan yine tava tencere sesi geldi en son dış kapı sesi gırtısı geldi ve gitti.
    karabasan gider gitmez ben yattığım yataktan kalktım ve saate bahtım saat tam 00:30 u gösteriyodu afallamıştım oturdum 3 kulfü 1 fatiha okuyup yattım ama yatana kadar da en bi 2 saat geçti
    ALINTIDIR...
    not : bu olaya inanmayanların başına da aynı şekilde gelmiştir
    " alıntıdır paylaşmak geldi içimden

2. xDamlaAx

xDamlaAx New Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Cevap: karabasan okuduktan sonra korkuya kapılmayın!!!

töbe töbe ...

3. Efnan Tuana

Efnan Tuana Çakma İşkolik

Aldığı Beğeni:
    190
    Ödül Puanları:
    63

ben bu tarz şeylerden korkarım açıkcası :) ama karabasan diye bişey yoktur çünkü Kuran da böyle birşeyden bahsedilmiyo bi kaç kişiye sordum din kültürü öğretmeni, cami hocası vs. hepsinden aynı yanıtı aldım Kuran da bahsedilmiyo o halde yoktur öyle bişey ...

4. hommer_simpson

hommer_simpson Αίολος

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    302
    Ödül Puanları:
    83

hoş kurgu ........

5. 'Soyut'

'Soyut' soyut üye

Aldığı Beğeni:
    115
    Ödül Puanları:
    63

bende sormuştum bizim din kültürü hocasına ama va demişti kur an da olup olmadığını bilmiyrum ama var olduğunu söyledi ve söylenenlere göre karabasanlar insanı sıkıntılı anlarında yakalarmış kardeşimde bi ara aynı dertten yakınıyordu ordan biliyorum hatta bi kez bana da olmuştu:(

6. Superficielle

Superficielle Active Member

Aldığı Beğeni:
    107
    Ödül Puanları:
    43

ne yani bu bir tehditmi=)
    bir Ayet'el Kurs-i okuyun karabasan coktugunde uzerinize hic birsey olmaz
    Allaha guvenin o istemezse izin vermezse hic birsey gerceklesemez!

7. Efnan Tuana

Efnan Tuana Çakma İşkolik

Aldığı Beğeni:
    190
    Ödül Puanları:
    63

bunu bilimsel açıklaması var ama dediğin gibi insanların sıkıntıdayken başına gelen bi durum bu tamamen psikolojik ;)
    bu arada her hocaya inanmamak gerekiyo demekki hepsi farklı şey söylüyo ama Kuran da böyle bişeyden bahsedilmiyo ;)

8. x_files_x

x_files_x Member

Aldığı Beğeni:
    2
    Ödül Puanları:
    8

arkadasın dediikleri dogru bende olmadı ama cok kişiden duydum bogmaya calısıyormus ama o nasıl tutmus anlamıs degilim :D zaten sanmam bir daha gelmez korkutmus iyice hehe :)

1 person likes this.
  9. Pikacu_66

Pikacu_66 New Member

Aldığı Beğeni:
    6
    Ödül Puanları:
    3

basına gelmeyen bilmez arkadaslar banada cok feci bir sekilde oldu teyzemlerde yatıyordum sırtustu yatarken olur genellikle tıptaki tabiride uykufelcidir ustu bası belli olmayan bir adam geldi dizlerimituttu ellerimle dizlerimi birlestirip beni boguyordu halen anlatırken tuylerim diken diken oluyor o anda aklıma hiç dua okumak gelmedi ve tam oldum derken ısık acıldı ve birden kayboldu odaya enistem gelmisti beni oyle gorunce bende dedim karabasan geldi dirrek doktora goturduler doktorda bunda bisey yok halk dilinde karabasan denen gelmis dedi ve gittik

1 person likes this.
  10. benoben

benoben Active Member

Aldığı Beğeni:
    26
    Ödül Puanları:
    28

Banada oluyor bu gerçekten doğru sesiniz çıkmıyor hiç bir yerinizi hareket ettiremiyorsunuz.
    Uyanıksınız prizdeki yanan gece lambasını kapıda asılı olan herşeyi ne biliyim bütün odayı görüyorsunuz uyanıksınız ama sadece gözler hareket edebiliyor bir uğultu geliyor kulaklarıma sanıyorum ki beynim patlıycak duvarlara yapışıcak bağırıyorum ama kimse beni duymuyor !!
    Sadece ayak parmaklarımı oynatabiliyorum artık eşim bunu fark edebilirse uyandırıyor beni yada btinice ben deli gibi bağıra bağıra kalkabiliyorum yataktan,hatta bir kaç kere böyle olduktan sonra yaklaşık bir 2 saat konuşamaz hareket edemez durumda kitlenip kaldığımda oldu !!
    Her kes başımda ama ben sanki bir çuval gibi hareketsiz ve sessiz kaldım kaç kere ............

11. brkty

brkty New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

arkadaşlar.bu olay banada çok sık olurdu.en son geçen gece oldu ve bu defa çok farklıydı.sanki artık bana fısıldamaya başlamıştı.
    dün yoğun bir araştırma yaptım ve şunları buldum.sizinle de paylaşmak istedim.
    Öncelikle belirtmek isterim ki yazdıklarım,bir yerden okuduklarımın aklımda kalan kısmının size aktarımıdır.Mehmet Yıldırım isimli kişi (ki büyük ihtimalle araştırmacı kendisi) anlatıyor :

Allah,insan uyurken onu alıp öldürebilir,ve tekrar geri gönderebilir.Bunu hükmedebildiği bilmemiz için yapar.Uyku halindeyken beden(elektrik alan) yatay konumda iken antibeden(ruh) dikey konumdadır.yani 90 derecelik açıyla açılmış bir kitap gibi düşünün.Magnetik alanımız yukarı taşınıyor.Cinler ise, bizim yatay (Ceset) ile dikey (bilinç) arasında 45 açı derecesi bir polarizlenme bölgesinde yer alıyorlar. Hem meleklerle hem bizimle SINIRDALAR. Onun için gökleri dinleyebiliyorlardı. İşte bu durumda KARABASAN olayı oluyor. Uykuya dalarken ya da rüya içinde gerçek olan Katalepsi hali (Donup, kıpırdayamama, gölge oturması, karabasan falan diyorlar, kıpırdattırmaz sizi ve bildiğiniz bütün duaları okursunuz adeta.Ancak vücut ısımızın 40 üstünde olması koşulu var(bu yüzden bu olay olduktan sonra kan ter içinde kalıyoruz) Böyle ilginç ilginç cinni hastalıklar var işte...Akıl ve Ruh hastalıklarını Kur'an kesin ayırıyor.

Cinli olanlara Mecnun diyor. Mecnun=Cinli demektir. Akil olmanın tersi ise "Allah'tan gelmiş" bir KAZA gibi kabul ediliyor Kur'an'da. Karabasan Allah'ın El KABİD (Kabzadaki Dad harfi) yani sıkan daraltan isminin talimidir. Bunun tersi olan El Fettah'ı okuduğunuzda hemen bırakıyor. Fettah=Açan, genişleten demek. Ya Fettah derseniz, anında bırakıyor. Hatta sadece Fettah derseniz de...

Cinlerle bağlantı, elektron kabuğu olarak cindara ya da medyum denen cinliye yerleşik olan Cin irtibatı ile oluyor. Siz bir protonsunuz, o da sizin iyonizasyonunuzu nötrleyen bir elektron unutmayınız.Temas bu biçimde oluyor.

işte böyle arkadaşlar..umarım açıklayıcı olmuştur.bende çok işe yaradı .çünkü bu olayı ciddi anlamda çok merak ediyordum.ve bu açıklama,hayatım boyunca okuduğum en mantıklı açıklama.ne çok dini nede çok bilimsel.tam bir ortalama yani.

12. Hüzündioksit*

Hüzündioksit* Misafir

karabasanın dizi oLduğunu nerden biLiolar :) çok saçma çok

13. as...

as... Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    71
    Ödül Puanları:
    48

bu anlatılana cok ınanamadım acıkcası ama karabasan ınanırım KURANda olan herseye ınandıgım gıbı;) paylasım ıcın sagol

14. inşaatçı

inşaatçı New Member

Aldığı Beğeni:
    75
    Ödül Puanları:
    0

iyi de kuran'da karabasan diye birşey geçmez ki...

ayrıca bu karabasanın, yorgun, stresli ya da yemeği biraz fazla kaçırdığı zamanlar yattığında insana uğraması çok garip :)

konunun ilk mesajına diyecek laf yok... akıl sağlığının yerinde olduğunu araştırmak lazım bunu yaşayan kişinin...

ruhlar cinler karabasanlar beyazbasanlar diye birşey yoktur... aklı başında kimsenin bunları gördüm diye iddia ettiğini hatırlamıyorum...

saygılar.

15. ...aKıbé3t...

...aKıbé3t... Misafir

Olay tamamı ile sallama olmasa bu yazıyı zaten yazmazlar... :)

16. zahidem

zahidem Banlandı

Aldığı Beğeni:
    24
    Ödül Puanları:
    0

Benimde başıma geldi.. Uyumaya çalısırken üzerime birden bir ağırlık çöktü kalkmaya çalısıyorum kalkamıyorum , bağırmaya çalısıyorum bağıramıyorum, birden okumak geldi aklıma , ne dua geldiyse okamaya çalıstım, bir süre sonra ağırlık yavaş yavaş üzerimden kalktı ve ben hemen kalkım lambayı yaktım kan ter içinden kalmıstı..çok seyrekde olsa zaman zaman buna benzer şeyler yasadım..asla uydurma değil, bizzat yasadım arkadaslar inanırsınız inanmassınız ayrı mesele ama lütfen uydurma falan demeyin ayıp oluyor.

17. Superficielle

Superficielle Active Member

Aldığı Beğeni:
    107
    Ödül Puanları:
    43

fizyolojik bir olay sonucta dua oku yada okuma gececektir.

18. dsx

dsx Et kafa

Aldığı Beğeni:
    148
    Ödül Puanları:
    63

Kuran da olduğu yazar ve genellikle yeni doğurmuş annelerin rüyalarına girip çocoğunu öldürmeye çalışır,bu gerçektir çünkü bir arkadaşımın annesinin başına gelmiş.Bazende inasanların rüyasına girip onları öldürmeye çalışır ve bazı insanların bu nedenle yatakta ölü bulunduğu bilinir.Ancak bundan bildiğiniz tüm duaları okuyarak kurtulabilirsiniz,bilmiyorsanızda arkadaşın yaptığı gibi kelime-i şahadet getirin.

19. AS1WeLeT33

AS1WeLeT33 Member

Aldığı Beğeni:
    10
    Ödül Puanları:
    18

Güzelmiş sagol paylastıgın için kuranda olup olmadıgını bilmiyom ama böyle şeyler war ben inanıyom benimde başıma gelmişti bi ara.

20. AS1WeLeT33

AS1WeLeT33 Member

Aldığı Beğeni:
    10
    Ödül Puanları:
    18

Genelde Yorgun stresli insanlar yada yemeği fazla kacıranlar demişsin.! saygı duyuyorumda. ama benim başımada gelmişti ben hiç ! yorgun deildim daha dogrusu fazla deildim .! O deiLde mesela dielim bi katil adam öldürdü o günde yorgunda uykusuzdu bu o katilin yorgun uykusuz olmasa adam öldürmeyeceğimi anlamınamı geliyor.! bide üstüne karabasan gelen kişi o gün yorgun ise her zaman yorgun insanlarınmı basına geliyor demektir benimde başıma geldi.! benimde başımageldi Ama Benim aklım yerinde allaha Çok Sükür Ara Sıra Gidip Gelsede...!!

Sayfayı Paylaş