Kennedy Suikasti

Konusu 'Komplo Teorileri' forumundadır ve insomniac tarafından 1 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. insomniac

  insomniac Misafir

  Başkan John Fitzgerald Kennedy suikasti, ABD'nin otuz beşinci başkanı John Fitzgerald Kennedy, 22 Kasım 1963 cuma günü saat 12.30'da Dallas'da öldürülmesi olayı.[1][2][3]

  Kennedy, 1964 seçimlerindeki rakibinin Arizona'nın Cumhuriyetçi senatörü Barry Goldwater olacağına ve onu ezici bir yenilgiye uğratırsa istediği reform yasalarını Kongre'den geçirecek gücü elde edeceğine inanıyordu. Bu planını gerçekleştirmesini engelleyecek en önemli sorun, yardımcısı Johnson'ın eyaleti Texas'ta her ikisi de Demokrat olan Vali John B. Conally ile Senatör Ralph Yarborough arasında süren çekişmeydi. Kennedy seçmenlere karşı bir birlik görünümü yaratmak amacıyla iki siyasetçiyi yanına alarak eyalette bir gezi düzenlemeyi kararlaştırdı.

  22 Kasım 1963 cuma günü, yerel saat ile 12.30'da eşiyle birlikte açık bir araba içinde Dallas'ta bir konvoyun arasında ilerlerken ateş açıldı. Ensesinden ve başından iki kurşun alan Kennedy, Parkland Hastanesi'ne götürülürken yolda öldü. Vali Connally ağır yaralanmasına karşın kurtarıldı. Başkan Yardımcısı Johnson aynı gün yemin ederek başkanlığı üstlendi.

  Aynı gün, cinayetin sorumlusu olarak yakalanan 24 yaşındaki Dallaslı Lee Harvey Oswald iki gün sonra bir gece kulübünün sahibi olan Jack Ruby tarafından Dallas polis müdürlüğünün önünde öldürüldü.

  Söz konusu suikast Zapruder adlı bir kişi tarafından 8 mm'lik Bell&Howell kamerası ile görüntüledi, tüm soruşturmaların ana inceleme dayanağı bu görüntüler oldu milyoner oldu bu sayede. Aynı gün içinde Lee Harvey Oswald suikast suçundan tutuklandı, fakat iki gün sonra Oswald'ın kendisi de Jack Ruby isimli bir kişi tarafından Dallas polis karakolunun bodrum katında vurularak öldürüldü. Suikastta İtalyan yapımı olan Manlicher Carcano dürbünlü tüfeğin kullanıldığı açıklandı. Kennedy üstü açık araba ile halkı selamlar iken ilk kurşun ensesinin altından girip kravat düğümünden çıkmış ikince mermi Dallas Valisi Connaly i sırtından ağır yaralamış üçüncü ve ölümcül darbe Kennedy nin kafasının üst bölümünü parçalamıştır. O şekilde araç doğrudan hastaneye yönlenmiş ancak Kennedy tüm çabalara karşın kurtarılamamıştır. İlk atış ile son atış arasında yaklaşık 5,6 saniye bulunmaktadır. Ancak olayı araştıran FBI ajanlarının hiçbirisi nişan almaksızın bile benzer şekilde ateş etme başarısını gösterememiştir. Kullanılan silahın en son olarak 1945 yılında üretilmiş olan ve mermilerin tek tek hazneye sürüldüğü kollu mekanizma ile çalışan bir silahtır. Üç merminin ayrı ayrı sürülmesi ve nişan alınması bu kadar sürede başarılamamıştır (suikast sırasında 5 atış olduğuda iddia edilir fakat bunların yankıdan kaynaklandığı varsayılmıştır).

  ABD'nin o zamanki başkan yardımcısı olan Lyndon B. Johnson, yemin ederek Kennedy'nin yerine 36. başkan olarak göreve başladı. Kennedy'ye yapılan bu suikastin arkasında İsrail olduğu iddiaları vardır. Bunun nedeni ise Kennedy'nin İsrail'in nükleer programına karşı çıkmasıdır.Mordehay Vanunu isimli İsrailli bir nükleer tesis işçisi, yaptığı açıklamada "Amerikalı denetçiler tesislere geldiğinde silahlar özel yapım duvarlara saklandı" demiştir. Bu açıklama üzerine büyük tehditler alan Vanunu bir daha bu konu hakkında açıklama yapmamıştır.[kaynak belirtilmeli] Bununla birlikte Kennedy suikasti sorumlusunun bir İsrail milliyetçisi tarafından öldürülmesi bu işin arkasında Mossad'ın olabileceği şüphelerini artırmaktadır. Çünkü Kennedy'nin İsrail'in nükleer programını eleştirmesi ve ona destek çıkmaması bu suikastin başlangıç noktası olabilir. [kaynak belirtilmeli]Doğaldır ki bütün bunlar kanıtlanamamış varsayımlardan ibarettir.

  Bir diğer iddia da bölge savcısı Jim Garrison'ın ortaya attığı Pentagon,FBI,CIA ve Gizli Operasyonlar birimlerinin ortak bir suikast planladığıdır. Jim Garrison suikast ile birlikte başkan yardımcısının göreve atanması sebebi ile hükümete gizli bir darbe yapıldığını iddia etmiştir. Suikastde 3 nişancının olduğu iddia etmiş ve Clay Shaw adlı işadamının suikastde parmağı olduğu gerekçesiyle sanık olarak göstermiştir. Fakat gerek delillerin kaybolması, gerek olay gününde görgü tanıklarının çoğunun ifadelerinin kayıt altına alınmaması ve ulusal arşivdeki delillerin ulusal güvenlik sebebi ile gösterilmemesi yüzünden Clay Shaw suçsuz bulunmuştur.

  1963'te Gizli Operasyonlar Şefi olan Richard Helms, Clay Shaw'un CIA için çalıştığını 1979'da kabul etmiştir. Meclisin Suikast Araştırmaları Komitesinin dosyaları, 2029 yılına kadar mühür altında olucaktır.

  Bu güne kadar söz konusu cinayet aydınlatılamadı. Cinayetlerle uzaktan yakından ilgisi veya bilgisi olan tüm kişiler birer birer delil bırakılmadan ortadan kaldırıldı. Abraham Lincoln' den sonra John F. Kennedy' nin de suikastı ABD halkında derin izler bıraktı.

  Otopsi raporu:
   
  Last edited by a moderator: 15 Aralık 2014
 2. aktassa

  aktassa Member

  Mesajlar:
  376
  Aldığı Beğeni:
  11
  Ödül Puanları:
  18
  Cevap: Kennedy Suikasti

  İşte birileri kaynak istemiş. Burada devreye girmek isterim.
  İki güzel ve doğru nokta var. Birisine [MENTION=49914]insomniac[/MENTION] değinmiş. Nükleer program. Belgeleri de şöyle var bende.

  "İsrail'in Nükleer füzelerinin Şam, Bağdat, Tahran, Ankara ve Riyad gibi ülkeleri vurabilecek olması Keneddy'i rahatsız etmiştir. Kennedy Ben Guron'a yazdığı sert bir uyarı mektubu ile ""İsrail'in Nükleer programını durdurmaması durumunda ABD yönetiminin yaptırım uygulamaktan kaçınmayacağını bildiririm"" demiştir. Ben Guron ise cevap olarak "" GENÇ ADAM"" diye hitap edip sert dille ABD yönetimini tehdit etmiştir. Mektuplaşmalar hakaret boyutuna varınca da Ben Guron tepki olarak istifa etmiştir.

  Kennedy bunu bir başarı olarak görmüş ve asıl ölümüne ferman niteliğinde olan 4 Haziran 1963 yılında temsilciler meclisine danışarak çıkarttığı 11110 sayılı kanunla " Amerikan dolarını basma yetkisini o zamana kadar elinde bulunduran ROTSHILD ailesinin elinden alınıp Amerika merkez bankasına vermiştir. Bu aile için ekonomik bir darbedir ve aile büyük nüfusunu kullanarak kennedy i öldürme kararını alırlar.

  Bunlar benim kendi cümlelerimle yazdıklarım. Buna ilişkin mükemmel belgeler de mevcut elimde.

  Ama bilinmesi gerekli şeyler,
  ROTSHILD Ailesi kimdir, dünyanın neredeyse dünyaya hakim olmasına rağmen neden bilinmemesidir.
  Saygılar.
   
 3. insomniac

  insomniac Misafir

  Cevap: Kennedy Suikasti

  [MENTION=446803]aktassa[/MENTION]

  Araştırınca çok çeşitli teoriler çıkıyor birbirinden ilginç ama en komiği uzaylıların öldürdüğünü düşünen kişilerin olması:)
  neden olarak da Kennedy nin uzay araştırmalarına önem vermesi olarak görmeleri.

  Merak ettiğim kısım dünyanın en önemli suikastinin dosyası dünyanın gözü önünde kapatılıyor. Tek bir kişi olmadığı açık çünkü CIA bile suikast sırasında korumak yerine kameralara çekiyor olayı.
   
 4. aktassa

  aktassa Member

  Mesajlar:
  376
  Aldığı Beğeni:
  11
  Ödül Puanları:
  18
  Cevap: Kennedy Suikasti

  İşin içerisinde yazıda da belittiğim gibi DÜNYA EKONOMİ ÜLKELERİNİ elinde tutan bir aile var.
  Şu an bu ailenin dünyada 1500'e yakın üyesi ülke yöneticisi veya ülkeye yön veren konumunda.
  Bu aile 1. ve 2. dünya savaşını çıkardığı ve katılan/katılacak olan ülkelere merkez bankalarının kendisine devredilmesi şartı ile kredi veren yahudi bir aile.
  Hitler denilen kuklayı da piyasaya süren bunlar( İsrail gibi verimsiz ve suyu olmayan topraklara , asillerin yerleştirilmesi için böyle bir kovalamaca şarttı zaten, ki Almanya Nazi döneminde Hitler'in zulmüne maruz kalanlar da Yahudi değil, Polonyalı ve Çingenelerdi. Yahudileri ABD'ye kaçırıp canlarını kurtarma vaadleri ile toplayan Rotshild ailesi onları ABD yerine İsrailin dağlarında inşa ettirdikleri derme çatma prefabriklerde sakladı. Bu sayede ailenin Tanrıya sözü tutuldu.)
  Halen Amerikan Doları Basma yetkisi bu ailededir..
  Bu aile DÜNYANIN gelmiş geçmiş en zengin ailesi olmasına rağmen isimlerini araştırmayan kimse de bilemez.
   
 5. ßenDensin -

  ßenDensin - Member

  Mesajlar:
  260
  Aldığı Beğeni:
  8
  Ödül Puanları:
  18
  Cevap: Kennedy Suikasti

  hımmm ilginççç
   
 6. hakki_

  hakki_ Well-Known Member

  Mesajlar:
  1.990
  Aldığı Beğeni:
  27
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Kennedy Suikasti

  Gorevdeyken oldurulen, her baskan ve basbakan,yada herhangibir diktator, oldurulmesine en buyuk sebep cenesini tutamamasidir... ANLAYANA..

  JFK'nin neden olduruldugunu kendi agzindan dinlemek istermiydiniz?

  [video]http://www.indirvideo.net/john-f-kennedy-i-olduren-konusma--43663.html[/video]
   

Sayfayı Paylaş