maus portum çalışmıyor yardım....

Konusu 'Donanım' forumundadır ve vebal tarafından 7 Nisan 2008 başlatılmıştır.

1. vebal

vebal Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    79
    Ödül Puanları:
    48
    arkadaşlar benim mausum usb girişliydi daha önce diğer türü hiç kullanmadım denemedimde .yeni bi maus aldım usb olmayandan taktım ama giriş yerinde bi sorun var mausta yok başka pc de denedim.bana bios ayarlarından olabilir o portun ayarı yapılandırılmamış olabilir dediler eger bios tansa bu sorunu nasıl halledebilirim aciil yardım lütfen adını biliom ama şu yeşil girişli yer sorun olan. msn adresimden de ulaşabilirsiniz

2. OnurIV

OnurIV Member

Aldığı Beğeni:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Burada birkaç tane sorun olabilir.

1. Eyer bilgisayarındaki Mouse portu bozuk'sa sizin mouse'ı (fareyi) bir PS/2 to USB dönştürücüyle USB porta koyabilrsiniz.

2. Diğer seçenek'se eyer Mouse protu çalışıyorsa Bios'a girin ve orda n Plug and Play Mouse Controller veya PS/2 Controller'ı ENABLE yapınız.

1 person likes this.
  3. vebal

vebal Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    79
    Ödül Puanları:
    48
    eyvallah kardeşim dediklerini yapim dedim biosa girdim ama ps/2 ve plug and play mause controller die bişey yok daha acık bi anlatımı varsa yardımını bekliyorum

4. OnurIV

OnurIV Member

Aldığı Beğeni:
    9
    Ödül Puanları:
    18
  5. vebal

vebal Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    79
    Ödül Puanları:
    48
    kardeşim saolasın ama sanırım bizim bios larımız farklımıdır nedir anlamadım sende phoneix yazıyo benimkinde cmos setup utility yazıyo resmini koyacam yarın şimdi müsait deilim yardımların için saol yarın bi ara görüşürüz

6. OnurIV

OnurIV Member

Aldığı Beğeni:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Sen bana anakartının modelini ve bilgilerini verebilirmisin çünkü her anakartın başka BIOS ayarları vardır. :)

7. vebal

vebal Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    79
    Ödül Puanları:
    48
    kardeşim saolasın yardımların için aradım buldum bios ta baya bi gezindim ama senin sayende öğrendik bişeyler:D

8. OnurIV

OnurIV Member

Aldığı Beğeni:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    :) Öğrenmek bilmekten daha iyidir. :)

Sayfayı Paylaş