Memur Adayları Tercihleri İnternette

Konusu 'Güncel Olaylar' forumundadır ve SaiNTCLoWN tarafından 29 Aralık 2005 başlatılmıştır.

 1. SaiNTCLoWN

  SaiNTCLoWN New Member

  Mesajlar:
  497
  Aldığı Beğeni:
  37
  Ödül Puanları:
  0
  ÖSYM'nin, kamu kurum ve kuruluşlarındaki 15 bin 245 kontenjana yapacağı ek yerleştirme için, ücret yatıran memur adayları tercihlerini internet üzerinden yapabilecekler.

  ÖSYM, kamu kurum ve kuruluşlarındaki boş kadrolar ile sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapacak. Geçen yıl KPSS'ye girerek kazanmış ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu adaylardan bu kadrolara ve pozisyonlara yerleşmek isteyenler tercih bildirecek. Bugün başlayan tercih bildirme süresi 3 Ocak 2006 Salı günü mesai saati bitiminde sona erecek.

  ÖSYM, 26 Aralık'tan itibaren 2005 KPSS/2 yerleştirme kılavuzunu adaylara dağıtmaya başlamıştı. Adaylar, bu kılavuzu 30 Aralık 2005 Cuma günü mesai saati bitimine kadar 3 YTL karşılığında ÖSYM ve ÖSYM sınav merkezi yöneticiliklerinin açacağı başvuru bürolarından alabilecekler. Adaylar, 30 Aralık 2005 Cuma günü mesai saati bitimine kadar bankaya yerleştirme ücreti olarak 5 YTL yatıracaklar. Ücreti yatıran adaylar, başvurularını internet üzerinden bugünden itibaren yapabilecekler. Tercih bildirme süresi 3 Ocak Salı günü mesai saati bitiminde sona erecek.

  ÖSYM'ye posta yoluyla veya elden verilen tercih listeleri, geçerli kabul edilmeyecek.

  2005 KPSS/2 Tercih Kılavuzu'nda yer alan kadro ve sözleşmeli pozisyonlara, lisans mezunları 2004 KPSSP3, ön lisans mezunları 2004 KPSSP93, ortaöğretim mezunları da 2004 KPSSP94 puanı ile başvurabilecekler.

  Kılavuzda yer alan kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve sözleşmeli pozisyonlarından tercih yapabilmek için adayların 2004 KPSS'ye girdikleri düzeyde mezun durumunda olmaları ve bu sınavdan ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekiyor.

  2005 KPSS/2 Tercih Kılavuzu'nda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı ayrı olmak üzere, ek yerleştirme, yeni kadro ve sözleşmeli pozisyonlar ve Sağlık Bakanlığı'na ait 657 sayılı kanunun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli pozisyonlar yer alıyor.
  2005 KPSS/2 Tercih Kılavuzu'nda ortaöğretim, ön lisans, lisans ayrı olmak üzere üç grup kadro ve sözleşmeli pozisyon bulunuyor.
   

Sayfayı Paylaş