Müzik İle İlgili Son Haberler..

Konusu 'Müzik Sohbet' forumundadır ve Mєтнüѕєηα tarafından 1 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

1. Mєтнüѕєηα

Mєтнüѕєηα Aka Kemalist ●

Aldığı Beğeni:
    288
    Ödül Puanları:
    83
    Tarkan: "Metamorfoz Remixes"

Tarkan, geçtiğimiz yıl sonu çıkardığı "Metamorfoz" albümündeki şarkılardan 8'ini remix yaptı. Bu proje için hem Türkiye'nin en ünlü DJ ve aranjörlerinden hem de Avrupa ve Amerika Top Ten DJ’s listelerinde uzun yıllardır bir numarada olan Tiesto'dan yardım alan sanatçı, şarkıların yeni versiyonlarının bulunduğu albümü 1 Ağustos'ta müzik marketlere sunacak...

Ancak onun tek sürprizi Tiesto, Ozan Doğulu, Ozan Çolakoğlu, Erdem Kınay gibi önemli müzik adamlarının el attığı 2 CD'lik bu albüm olmayacak. Tarkan, remix albüm için yeni bir de imaj çalışmasına girdi. Sanatçı, Afrika yerlilerini aratmayan dövmeleri, aksesuvarları ve yarı çıplak haliyle, belki de bugüne kadarki en seksi imajını yarattı...

1-Pare Pare / Tiësto Mix / Tiësto
    2- Vay Anam Vay / Electrofied Mıx / Kıvanç K & Omar Basaad
    3-Arada Bir / Be Funkee Mix / Levent Gündüz
    4-İstanbul Ağlıyor / Hökenek Mix / Serkan Hökenek
    5-Dilli Düdük /Suat Ateşdağlı-Yalçın Aşan Mix
    6-Vay Anam Vay / Erdem Kınay Mıx / Erdem Kınay
    7-Dedikodu / Ozan Doğulu Mix / Ozan Doğulu
    8-Arada Bir / Ozinga Mix / Ozan Çolakoğlu
    9-Vay Anam Vay /Gürcell Mix / Gürsel Çelik
    10-Çat Kapı /Hökenek Mix / Serkan Hökenek
    11- Hop Hop /Kıvanç K Gangsta Mıx / Kıvanç K
    12- Vay Anam Vay / Elektherock Mix / Hüseyin Karadayı
    13- İstanbul Ağlıyor / M.Matthew Erdem Mix / Murat Matthew Erdem

Last edited: 1 Ağustos 2008
  2. Mєтнüѕєηα

Mєтнüѕєηα Aka Kemalist ●

Aldığı Beğeni:
    288
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Müzik İle İlgili Son Haberler..

Rafet El Roman'ın yeni klibi: "Sevdim Ama Sonu Yoktu"

Rafet El Roman yeni albümü "Bir Roman Gibi"nin ilk klibini Almanya'nın Badkreuznach şehrinde "Sevdim Ama Sonu Yoktu" şarkısı için çekti. Yönetmenliğini yine El Roman'ın yaptığı klipte şarkıcıya Victorias Secret gibi ünlü markaların modellğini yapan Brezilyalı top model Evelise Rochas eşlik etti...

3. Mєтнüѕєηα

Mєтнüѕєηα Aka Kemalist ●

Aldığı Beğeni:
    288
    Ödül Puanları:
    83

Yalın'dan yeni klip: "Kalamadım"

2007 Mart ayında Avrupa Müzik markasıyla marketlerde yerini alan 'Herşey Sensin' albümünün 3. klip şarkısı "Kalamadım" oldu. Prodüksiyonu Kala Film tarafından yapılan, Maslak film stüdyolarında green screen tekniği kullanılarak çekilen video'nun yönetmeni ise Hakan Yonat...

Animasyon ve montaj çalışmaları 20 günde tamamlanan klipte Yalın'a Polonya'lı güzel Karolina Rygielska eşlik etti. Diğer tüm şarkılarında olduğu gibi bu şarkının da söz ve müziği Yalın'a ait. "Kalamadım" için çekilen video bugün tüm televizyon kanallarında yayınlanmaya başladı...

4. eryigit

eryigit New Member

Aldığı Beğeni:
    8
    Ödül Puanları:
    0

hayırlı olsun bakalım cıkınca dınlerız paylasımın ıcın saol

5. Mєтнüѕєηα

Mєтнüѕєηα Aka Kemalist ●

Aldığı Beğeni:
    288
    Ödül Puanları:
    83

Sezen'den ilk klip: "Beşik"

Sezen Aksu'nun haziran ayında DMC tarafından yayınlanan "Deniz Yıldızı" isimli albümünden ilk klibi "Beşik" şarkısına çekildi. Söz ve bestesi Sezen Aksu'ya, düzenlemesi Arto Tunçboyaciyan'a ait şarkının klip yönetmenliğini ise Gül Oğuz yaptı. Klibin giriş bölümündeki sudan oluşan piyano ve mikrofon görüntülerindeki detaylar, 3D su simülasyon tekniği kullanılarak gerçekleştirildi

6. Mєтнüѕєηα

Mєтнüѕєηα Aka Kemalist ●

Aldığı Beğeni:
    288
    Ödül Puanları:
    83

Eylem'den: "1 Sonraki"

Türk pop müziğine "Aman" isimli albümü ile merhaba diyen Eylem, ikinci albümü "1 Sonraki"ni tamamladı. Yine kendi söz ve müziklerini seslendiren Eylem yurt dışında gerçekleştirdiği prodüksiyonunu 4Mart Müzik Yapım etiketi ile müzik marketlere sunacak...

Türkiye'nin en büyük iki digital müzik portalı www.powerclub.com.tr ve www.ttnetmuzik.com'un da tanıtım sponsorluğu ile hazırlanan albümünde EYLEM “Yüksek Yüksek Tepelere” adlı anonim türkünün yanında İngilizce şarkılar da seslendirdi...

--------------------------------------------------------------------------------

Eylem "1 Sonraki" şarkı listesi:

1. Güle Güle
    Söz: Eylem Kızıl Müzik. Eylem Kızıl, Kevan Frost
    2. Sinanay Darling (Kale'nin Bedenleri)
    Söz & Müzik: Anonim
    3. Shake It In Istanbul
    Söz & Müzik: Eylem Kızıl, John Themis
    4. Hayat
    Söz: Eylem Kızıl Müzik: Eylem Kızıl, Kevan Frost
    5. Yere Sağlam Basarım
    Söz: Eylem Kızıl Müzik: Nedeem Hayat
    6. Sen ve Ben
    Söz: Eylem Kızıl Müzik. Wesley Johnson
    7. Yan Cebe
    Söz: Eylem Kızıl, Murat Boran Müzik: DJ. Burak Yeter
    8. Kem Gözler
    Söz: Eylem Kızıl, Murat Boran Müzik: DJ. Burak Yeter
    9. I'm Gonna Get ya
    Söz: Eylem Kızıl Müzik: Eylem Kızıl, Wesley Johnson
    10. Let's Dance
    Söz: Eylem Kızıl Müzik: Dj Burak Yeter
    11. Yüksek Yüksek Tepelere
    Söz & Müzik: Anonim
    12. Let's Get A Little Close
    Söz: Eylem Kızıl Müzik. Alan Emptage

7. Mєтнüѕєηα

Mєтнüѕєηα Aka Kemalist ●

Aldığı Beğeni:
    288
    Ödül Puanları:
    83

Özcan Deniz: "Zorun Ne Benle Aşk"

Özcan Deniz geçtiğimiz yıl çıkarttığı "Hediye" isimli albümünün dördüncü klibini "Zorun Ne Benle Aşk" adlı şarkısına çekti. Önceki gün Bebek'te yapılan çekimlerde yakışıklı oyuncuya; Brezilyalı manken Tania Pozzebom ve "Asmalı Konak" dizisinde kardeşini canlandıran oyuncu Devrim Saltoğlu eşlik etti.

Klibin yönetmenliğini de üstlenen Özcan Deniz, çekim aralarında aracından inmeyerek, Brezilyalı mankenle yan yana gelmemeye dikkat etti. Klipte kendi otomobilini kullanan Deniz, bol bol dürüm yedi...

8. Mєтнüѕєηα

Mєтнüѕєηα Aka Kemalist ●

Aldığı Beğeni:
    288
    Ödül Puanları:
    83

Murat Boz, yaz aylarına özel single çalışmasıyla bizlere tekrar merhaba dedi. Üç yeni şarkının yer aldığı single çalışmasıyla yaza damgasını vurmaya hazırlanan Murat Boz çok iddialı. Albümün çıkış şarkısı olan ve kliplenen "Uçurum" adlı şarkının sözü müziği Soner Sarıkabadayı'ya ait. Ayrıca albümde Fettah Can'a ait olan bir şarkı da var.

Daha önce de şarkı sözü yazan ve beste yapan Murat Boz, ilk kez yaptığı bir şarkıyı albümüne koymanın heyecanını yaşıyor. Sanatçı, kendisi için çok özel olan ve yaşayarak yazdığı "Ötme Bülbül" adlı şarkısının da çok sevileceğini düşünüyor. Üretken bir dönemde olduğunu söyleyen Murat Boz, şimdiden yeni albümünün %50'sini tamamlamış durumda. Yaz aylarını dans şarkılarıyla geçirecek olan sanatçı, Ekim ayının ortalarında yeni albümünü çıkartmayı planlıyor. 2008'in Ekim ayında çıkacak yeni albümünde, dans şarkılarının yanı sıra slow şarkılar da olacak. Yeni imajında, gladyatörlerin kullandığı kaskı takan Murat Boz, bu kaskı imaj için kullanmadığını, müzik camiasında yaşanan savaşı ve bu camiada yaşanan kötü durumlara karşı mücadele eden savaşçı ruhunu anlatmak için kullandığını söyledi. Beğenilen bir adam olduğunu bilen Murat Boz, "Amaç estetik değildi, mesajdı" dedi.

Murat Boz'un favori şarkısı : Feridun Düzağaç - Beni Bırakma
    Burcu : Balık

9. Mєтнüѕєηα

Mєтнüѕєηα Aka Kemalist ●

Aldığı Beğeni:
    288
    Ödül Puanları:
    83

Zeynep Dizdar'ın yeni albümü çıktı ve “Sana Güvenmiyorum” adlı şarkısı çok sevildi. Hareketli şarkılarında bile hep bir hüzün olan sanatçı, hüzünlü ama güçlü şarkılar söylemekten mutlu. Sanatçı, öz güvenli ve güçlü kadın imajını sevdiğini, kendisinin de bu karakterde olduğunu, bu yüzden güçlü kadın şarkıları okuduğunu söyledi.

"Sana Güvenmiyorum" adlı şarkının sözü müziği Emre Kaya'ya ait ve bu şarkıyı yakın arkadaşı olan Emre Kaya, Zeynep Dizdar için yapmış. On bir şarkının yer aldığı albümünde sadece bir tane slow şarkı var ve o şarkının da sözlerini kendisi yazmış. “Nasıl Dayanırım” adlı şarkısının “Vazgeç Gönül” kadar insanlara dokunmayacağını ama en az onun kadar hayranlarını etkileyeceğini düşünüyor. Dans albümü yapmayı uzun zamandır düşünen Zeynep Dizdar, Erol Köse'nin desteğiyle istediği gibi bir dans albümü hazırlamış ve “Sana Güvenmiyorum” adlı albümü böylece ortaya çıkmış. Albümünün başarısından dolayı büyük mutluluk yaşayan sanatçı, ikinci klip için kararsız, ama büyük ihtimalle ikinci klip “Boşver” adlı şarkıya gelecekmiş.

Zeynep Dizdar'ın favori şarkısı : Kutsi - Aşık Olmaya Yemin Ediyorum
    Burcu : Yengeç

10. Mєтнüѕєηα

Mєтнüѕєηα Aka Kemalist ●

Aldığı Beğeni:
    288
    Ödül Puanları:
    83

Murat Boz'a Sinemadan Teklif Var..

Gladyatör imajı ile hayranlarından tam not alan pop müzik sanatçısı Muraz Boz'a dönem sinema filmi teklifleri geliyor.
    Yeni Single çalışması "UÇURUM" için çekmiş olduğu fotoğraflarda savaşçı kimliği ile iddiasını ortaya koyan Boz’a dönem sinema filmi teklifleri gelmeye başladı.Murat Boz önceliğinin Dsm etiketiyle piyasa çıkacak olan yeni single çalışması “Uçurum” olduğunu söyledi. Sinemanın önemli bir kariyer olduğunu belirten Boz ; sinemaya yeşil ışık yakmayı unutmadı.

11. by FLRHSN

by FLRHSN så elektrisk!

Aldığı Beğeni:
    19
    Ödül Puanları:
    18

Hande Yener - Pinokyo şarkısının bu ay (ağustos) yayınlanması bekleniyor. Şarkının bir değişik özelliği ''Hipnoz'' klibinden önce çekilmesine rağmen daha sonra yayınlanması. Klibin yönetmeni Luca Tomassini.

12. Mєтнüѕєηα

Mєтнüѕєηα Aka Kemalist ●

Aldığı Beğeni:
    288
    Ödül Puanları:
    83

Yeni Klipler : "Gezegen" kliplendi!
    Yeni albümünü geçtiğimiz günlerde müzik marketlere sunan Bengü, Serdar Ortaç imzalı "Gezegen" isimli şarkısına klip çekti. Genç şarkıcı klipte, kızgın olduğu sevgilisini çölün ortasında rokete bağlayıp uzaya yollayan bir kadını canlandırdı. Çekim boyunca eski model bir arazi aracıyla dolaşan Bengü, seksi görüntüler de verdi...

13. Mєтнüѕєηα

Mєтнüѕєηα Aka Kemalist ●

Aldığı Beğeni:
    288
    Ödül Puanları:
    83

Alişan, yeni albümünün ilk klibini "Aşkın Vurduğu Yerde Çiçekler Açar" adlı şarkısına çekmişti. İkinci klip konusunda hızlı davranan Alişan, ikinci klibi "Gidebilen Olmadı" ile bugün itibariyle ekranlarda olacak. Yeni klibinde yine bir çok güzel manken eşlik etti Alişan'a.. İstanbul'da bir plajda çekilen klipte Alişan kızlarla futbol maçı yaptı.

Son albümüne çok güvenen Alişan, bu albümünden çok hit şarkı çıkacağını söylüyor. Son günlerde, plajda yediği lahmacun ve kebaplarla gündeme gelen Alişan, "Türkiye'de en çok tüketilen yemek kebaptır ve ben kebabı Amerika'da bir plajda değil, Türkiye'de bir plajda yedim, üstelik plajın içinde satılıyordu kebaplar, o gün etrafımdaki insanlarda kebap yiyordu orada. Bana kebap yedim diye tepki gösterilmesini hiç anlayamıyorum. Bilseydim bu kadar gündem olacağını, yarım değil iki porsiyon kebap yerdim. Kesinlikle böyle bir şey planlanmamıştı, haber yapılması bana da sürpriz oldu" dedi. Demet Akalın size hakaret eden bir mesaj yollamış, bu doğru mu diye sorduğumda ise; "Hakaret olmadı, sadece Demet değil tüm arkadaşlarımdan esprili mesajlar geldi. Aramızda her şekilde şakalaşırız, ama Demet'in basının önünde bu konuyu konuşması hoşuma gitmedi. Bu konu yüzünden kırılmıştım, ama Demet gönlümü aldı, şu anda aramızda sorun yok" dedi.

Alişan'ın favori şarkısı : Demet Akalın - Çekilmiyor
    Burcu : İkizler

14. Mєтнüѕєηα

Mєтнüѕєηα Aka Kemalist ●

Aldığı Beğeni:
    288
    Ödül Puanları:
    83

Asya, "Aşktır Beni Güzel Yapan" adlı beşinci albümündeki şarkıları kliplendirmeye devam ediyor. İlk iki klip, "Gittin Gideli" ve "Git Güle Güle" adlı şarkılara gelmişti. Yeni klip ise "Tesadüfen" adlı sözleri sanatçının kendisine, müziği Gürsel Çelik'e ait olan şarkıya geldi...

Yaza özel dans şarkıları arasına kendi şarkısının da katılmasını isteyen sanatçı, "Tesadüfen" adlı şarkısına Hüseyin Karadayı tarafından remix yaptırdı ve klipte de şarkının remix hali kullanıldı. Yaza özel hazırlanan ve Kubilay Kasap tarafından kliplenen bu şarkının klibini ekranlarda izleyebilirsiniz. "Aşktır Beni Güzel Yapan" adlı şarkısının da mutlaka kliplenmesini isteyen sanatçı, sonbahar aylarında bu şarkıya da klip gelebileceğini söyledi. Yeni albümle ilgili acele etmeyecek olan Asya, sektörün olumsuz şartlarından dolayı kısa zamanda yeni bir albüm yapmayı düşünmüyor. Son albümünün tanıtımını uzun vadeye yayacak olan sanatçı, 2009 yazında ise maxi single yapmayı düşünüyor.

Asya'nın favori şarkısı : Gripin / Emre Aydın - Sensiz İstanbul'a Düşmanım
    Burcu : Balık

15. Mєтнüѕєηα

Mєтнüѕєηα Aka Kemalist ●

Aldığı Beğeni:
    288
    Ödül Puanları:
    83

Yeni Klipler : Doa'dan "Son Şarkı"

Ceza ile birlikte söylediği "Müziğin Doa"sı şarkısıyla tanınan Doa, ikinci klibini "Son Şarkı" isimli şarkıya çekti. Türkiye'nin ilk R&B sanatçısı olduğunu söyleyen Doa, klipte ihanete uğrayan ve siyah sevgilisinden intikam alan bir kadını canlandırdı. Doa'ya klipte Türkiye'de spor hocalığı yapan Sean Jocelyn eşlik etti. Klibin yönetmenliğini Dağhan İş üstlendi.

16. Mєтнüѕєηα

Mєтнüѕєηα Aka Kemalist ●

Aldığı Beğeni:
    288
    Ödül Puanları:
    83

Yeni Albümler : Fulden Uras: "Budur Halim"

Fulden Uras yeni albümünü tamamladı. Yepyeni bir imaj ve ekiple hazırlandığı albümünde sound ve görsel imajını da yenileyen Fulden Uras "Budur Halim" adlı albümünü yakında müzik marketlere sunacak.

17. Mєтнüѕєηα

Mєтнüѕєηα Aka Kemalist ●

Aldığı Beğeni:
    288
    Ödül Puanları:
    83

Müzik Haberleri : Öykü & Berk Pasaj Müzik'te...

Bu toprakların müziğini yapan ikiz kardeşler Öykü & Berk KISMET'lerini aramak için çıktıkları müzik yolculuklarına, PASAJ MÜZİK ile devam etme kararı aldılar. Pasaj Müzik etiketiyle müzik marketlerde yerini alacak "Kısmet" albümünün yeni video klibi "Leyla" yakında müzik kanallarında yayınlanacak...

Akdeniz ve Arap müziğinin etkilerini taşıyan ilk albümleri KISMET ile bu yılın en çok satan albümlerinden birine sahip olan ikili, yaz boyunca TRT'de her Cuma gecesi müzikseverler ile buluşuyor.

Hüzünlü ve coşkulu müzikleriyle dinleyiciyi sımsıkı saran Öykü ve Berk'in başarılarında, olağandışı uyumlarının ve kimseye benzemeden yakaladıkları orijinal tınının büyük bir etkisi var...

18. Mєтнüѕєηα

Mєтнüѕєηα Aka Kemalist ●

Aldığı Beğeni:
    288
    Ödül Puanları:
    83

Müzik Haberleri : Aydan Kaya & Rachid TAHA düeti geliyor!
    Popstar Aydan Kaya'nın, Ortadoğu'nun en ünlü sanatçılarından biri olan Elissa'nın menajeri Amin Abi Yaghi'nin teklifi doğrultusunda yeni albümünde (AŞK ÇIKMAZI) yer alan bazı şarkılara Arapça söz yazılacak. Düzenlemeleri aynı kalmak üzere stüdyoya girip Arapça okumaları tamamladıktan sonra 5-6 şarkılık bir albüm olarak tüm Ortadoğu'da piyasaya sunulacak. Tüm bunlara ek olarak yine tüm Ortadoğu'da gösterime girecek 1-2 video klip çalışması da gündemde...

İlk albümü "Aşk Çıkmazı" ile kısa bir süre önce müzik marketlerde yerini alan Aydan Kaya, 2. albüm çalışmalarına da başladı. Aydan Kaya yeni albümüyle ilgili olarak: "İlk albümün orient havasından biraz daha pop çizgisinde ve batı enstrümanlarının ağırlık kazandığı bir albüm olacak. Repertuar çalışmaları ve düzenlemeler devam etmekte. 2. albümde Türkiye'ye damgasını vurmuş 2 ayrı sanatçıyla düet ve tüm dünyaya damgasını vurmuş Rachid TAHA ile düet yapacağım. Rachid TAHA ile düet yapacağım şarkı Rachid TAHA'ya ait geçmişte ses getirmiş bir parçanın Türkçe versiyonu olacak." açıklamasında bulundu...

19. Mєтнüѕєηα

Mєтнüѕєηα Aka Kemalist ●

Aldığı Beğeni:
    288
    Ödül Puanları:
    83

Müzik Haberleri : Teoman'ın sessizliği bitiyor..
    Teoman, yeni şarkılarından oluşan albümüyle ikibuçuk yıllık sessizliğine ekim ayında son veriyor. 12 şarkıdan oluşması düşünülen albümün beş şarkısı tamamlandı. Şarkıların çoğunun Teoman'a ait olduğu albümde; her burcun özelliklerinin kadınlar açısından anlatıldığı "Burçlarına Göre Kadınlar" ve "Mavi Kuş ile Küçük Kız", özellikle dikkat çekecek şarkılar.

20. Mєтнüѕєηα

Mєтнüѕєηα Aka Kemalist ●

Aldığı Beğeni:
    288
    Ödül Puanları:
    83

Müzik Haberleri : Hande Yener: "Yokluğum müzikte büyük kayıp yaratır!"

Hande Yener, elektronik müziğin hakkını verdiğini söyledi ve ekledi: "Ben olmasaydım; sektör büyük kayba uğrardı, kötüye giderdi....." Önceki gün Radyo Tatlıses'teki "Çokomel" adlı programa konuk olan Hande Yener, çarpıcı açıklamalar yaptı. Son iki albümündeki tarz değişikliğinin konuşulmasından rahatsızlık duymadığını belirten şarkıcı, ekledi:

"8 yıldır müzik sektöründe çok etkiliyim. Hep daha iyisini ve yenisini yapmaya çabaladım. Sektöre hareketlilik getirdim. Ben olmasaydım, müzik sektörü büyük kayba uğrardı, daha da kötüye giderdi. Enerjim hiç düşmedi. Aksi taktirde müzik beni harcardı. Şu andaki konumum beni mutlu ediyor. 1 milyon doları olan bir adam bile, bu mutluluğa ulaşamaz."

BİR BEN YOK OLMADIM!

Hakkındaki eleştirilerin kendisini kamçıladığını belirten Hande Yener, sözlerini şöyle sürdürdü: "30 sene sonra da bu işi yapacağım. Bu yüzden, şimdiden değiştim. Tarzım radikal bulunabilir ama bir süre sonra kabul edilecektir. Benden başka kim büyük değişimler yaptıysa, yok oldu. Demek ki işimi iyi yapıyorum."

Kaynak: Sabah Gazetesi

Sayfayı Paylaş