Nane likörü

Konusu 'İçecekler' forumundadır ve E's. tarafından 18 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. E's.

E's. Zirta Purta~

Aldığı Beğeni:
    78
    Ödül Puanları:
    48
    Nane likörü

Gerekli Malzemeler :
    # 200 gr nane yaprağı
    # 1 litre saf alkol
    # 500 gr tozşeker
    # 1 su bardağı su

Hazırlanışı :
    *Nane yapraklarını yıkayıp süzün ve kurulayın. Büyük bir kavanoza doldurun. Üzerine saf alkolü ilave edin. Kavanozun kapağını sıkıca kapatıp güneş görmeyen serin bir yerde 1 ay bekletin. Temiz bir tülbentten süzüp başka bir kavanoza alın.

*Şeker ve suyu bir tencerede karıştırın. Koyu bir şurup oluncaya kadar kaynatın. Ilındırıp kavanoza ilave edin. Kapağını sıkıca kapatıp 1 hafta güneş görmeyen serin bir yerde bekletin. Likör kadehlerinde servis yapın.
    Afiyet olsun.

2. Misafir

Misafir Misafir

Cevap: Nane likörü

Merhaba,ben nanelerin üzerine votka koydum 1aydır bekliyorlardı fakat renk kahverengi oldu.İçine şeker ve suyu kaynatıp,yeşil gıda boyası attım.Renk güzel oldu ama boya fazla kaçtı galiba(2 çay kaşığı)Ölmeyiz inşallah.Bu konuda bilgisi olan cevap versin lütfen.

3. Suň_DáRk

Suň_DáRk Kader-i Sitem

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    302
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Nane likörü

Malzemeler:
    • 1 demet taze nane
    • 2 su bardagı saf alkol
    • 400 ml su
    • 340 gr şeker
    • 1 adet limon
    Yapılışı:
    1. 1 demet taze nanenin saplarından ayırıp bol su ile yıkayıp süzdükten sonra iyice kurulayın.
    2. Cam kavanozunuzun içine koyun nane yapraklarını.
    3. Üzerine saf alkolü ilave edip kavanozun kapağını sıkıca kapatın, 1 gün bekletin.
    4. Ertesi gün geldiğinde geniş bir tencereye suyu ilave edin ardından şekeri ve limonun suyundan ¼ nü ilave edip şeker eriyene kadar kaynatın.
    5. Ocaktan alıp soğumaya bırakın, bu arada naneli likörü süzün ve soğuyan şuruba karıştırıp karıştırın.
    6. Karıştırdıktan sonra tülbentten geçirerek süzün şişelerinizi doldurun, kapaklarını sıkıca kapatıp 2 ay bekletin.
    7. Sonrasında bol köpüklü kahve yapın yanında nane likörüyle birlikte hem tadın hem de tatlandırın.

Sayfayı Paylaş