Neden Ezan okunurken köpekler uluyor ?

Konusu 'Soru - Cevap Bölümü' forumundadır ve K4R4 P4NTH3R tarafından 1 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. K4R4 P4NTH3R

K4R4 P4NTH3R FenerBahCHE

Aldığı Beğeni:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaslar benim merak ettiğim ve bana baya bi enterasan gelen bir konu...Ben cogu zaman geceleri pc de takılıyorum...ve sabah 05.52 imsak Ezan başlayınca köpekler ulumaya başlıyor...Değişik türden sesler cıkarıyo köpekler 1 köpekte değil 5 6 köpek birden uluyor.

2. $†яA1gђ†

$†яA1gђ† Misafir

Cevap: Neden Ezan okunurken köpekler uluyor ?

Ezan okurken şeytanların kaçtığı hadis-i şerifle bildirilmiştir. Horozlar melekleri görünce öterler. Hayvanlar bizim görmediklerimizi görebiliyorlar. Ezan okunurken köpeğin uluması hayra alamettir. Şeytanların kaçışını görmüş olabilir.

Ne Enteresan değilmi

3. Hüzündioksit*

Hüzündioksit* Misafir

evet çok enteresan :S

4. KAAN2

KAAN2 Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    82
    Ödül Puanları:
    48

kulakları hasas olduğu için yüksek sesten rahatsız olur uluyorlar çünkü camiye yakın köpekler uluyor diğerleri değil
    her şeyden bi anlam çıkarmaya çalışmanın dini bi yorum yapmanın gereği yok bence hoparlörsüz okunan bi ezana köpeklerin bi tepki verdikleri görülmüşmüdür

5. AS1WeLeT33

AS1WeLeT33 Member

Aldığı Beğeni:
    10
    Ödül Puanları:
    18

Bilmiom Ama Arkadasın dedigi gibiyse Çok iyi bişey demektir

6. мιSѕ AттяA¢тινє

мιSѕ AттяA¢тινє Well-Known Member

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    207
    Ödül Puanları:
    63

eed bn de duymuştm
    garip..

7. |CW|AkA

|CW|AkA DesigneR

Aldığı Beğeni:
    59
    Ödül Puanları:
    48

Akşam Ezanı ile Sabah Ezanı arasında cinler/şeytanlar serbest kalır.Gözlerinde perde olmayanlar (Köpekler dahil edilir bazı insanlarında gözlerinde perde yoktur.Perdeden kastımı anlamışsınızdır) bu canlıları görebilirler.Bu yüzden geceleri köpekler daha çok havlar.Özellikle Sabah Ezanının okunduğu sırada serbestlikleri biten bu canlılar daha yoğun biçimde göz önünde olduğundan köpekler ve türevi hayvanlar tepki olarak havlar/ulur/ses çıkarırlar...

Bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalıştım =)

8. Chance

Chance Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    186
    Ödül Puanları:
    63

eğer dini olarak bakmassak, gece ezanı okunduğu sırada köpeklerin havlaması normaldir, (gece ve içgüdüsel ay'a karşı havlama-uluma türevleri), bunun dışında diğerleri rastlantı.

9. kralsuskun

kralsuskun Misafir

evet sabah ezanı okunurken ezanın sustururcasına havlamalarına şahit olmuştum bi hayrı var tam bilmiyoruz ;)...

10. DadRes

DadRes Member

Aldığı Beğeni:
    16
    Ödül Puanları:
    18

Aka kardeşimizin dediğine aynen katılıyorum. eserlerde de bu şekılde anlatılmaktadır.
    Hadisi şerifde de böyle buyrulmaktadır..

Zaten ezanın sesini duyan şeytanlar kaçmaktadır. Duymayan niye kaçsın. kaçmayan şeytanları da köpekler horozlar nasıl görsün. Havvas ilmine sahip olanlara gerek şeytan aleyhi lla'ne gerekse cin taifesi gösterilmektedir. A'ma güneşi görmeyince inkar etmesi gibi bizde lütfen ulaşamadığımız mertebeleri inkar etmeyelim.. Bu işler idrak değil inanmak meselesidir...

11. body_board

body_board GalataSAraY

Aldığı Beğeni:
    90
    Ödül Puanları:
    48

tüm hayvanlar ezan okunurken biz duymasakta seslar çıkarız bunun anlamı allaha ibadettir...tüm hayvanlar gece gündz allaha ibadet ederler ...özellikle kuşlar ve köpekler ...

12. 01turbey01

01turbey01 Member

Aldığı Beğeni:
    2
    Ödül Puanları:
    8

arkadaşa katılıyorum...

13. meleğim

meleğim Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    217
    Ödül Puanları:
    63

arkadaşlar henefi inancına göre köpek giren evde namaz kılınmaz. şundandır ki.
    Köpekler melekleri görebilen varlıklardır. Terlemidiğinden olduğu bazı hocalar tarafından kabul edilen köpekler inancımıza göre mekruhtur. bu sebeple melekleri kaçırdığı bilinir.

ayrıca şuna çok dikkat edin ki.
    mezarlıklarda helede yeni defnetme işlemi yapılan yerlerde asla köpek göremezsiniz.

nedeni şundandır ...

ölü kabre konulduğu vakit edilen son dua sonrasında kalmak isyeyecek ve başını tahtalara çarpacaktır. işte tam bu esnada ölenin asıl kendi olduğunu anlayacak ve manevi olarak bildiğimiz öd kesesi patlayacaktır. ve öyle bir ses çıkaracaktır ki ölen kişi o ne kötü bir sestir bu sesi insanlar ve melekler duyamazlar.

bir vaazda hoca inanmak istemeyen yanında bir köpekle girsin yeni defnedilen birinin yanına ve hoca son duasını tamamladıktan sonra o köpeği izleyin delirecek gibi olur ve arkasına bile bakmadan kaçar dedi.

bir noktada köpeklerin uluması veya garip ses çıkarmaları köpeklere verilen normal üstü bir yaradılış gerçeğidir.

14. ⓡⓔⓐⓛ ⓛⓘⓕⓔ

ⓡⓔⓐⓛ ⓛⓘⓕⓔ Well-Known Member

Aldığı Beğeni:
    126
    Ödül Puanları:
    63

Bizim burasıda köpek dolu ama böyle bir olay görmedim vede duymadım ilgisi yok bence herşeyden doğa üstü sonuçlar çıkarmak saçmalık olur :)

15. yejan38

yejan38 New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Sizde bilmediğiniz şeyler hakkında yorum yapıp bir anlam çıkarmayınız, hoparlörsüz okunan ezana köpeklerin tepki vermediklerini mi biliyorsunuz yoksa siz mi öyle düşünüyorsunuz. Eğer dediğiniz gibi olsaydı hoparlörle yapılan satışlarda köpek yine ulurdu, aynı şekilde belediyelerin anonslarında da ulumaya başlarlardı, düğün derneklerdeki yüksek seste köpeklerin uluduğunu görmedim. Ayrıca eğer dediğiniz gibi yüksek sesten dolayı olsa huzursuz olduğu için havlar, yerinde duramaz. Oysa ezan okunurken yattığı yerden sakin bir şekilde ulurlar.
    Eşekler ve köpeklerin diğer varlıkların göremediği şeyleri gördüğü ayet ve hadislerle sabittir. Bu nedenle ezan okunurken gördükleri bazı şeylerden dolayı uludukları kesin ama melekleri mi şeytanı mı onu bilemiyoruz.
    Deprem olacağı zamanda tüm köpekler havlar ve ulumaya başlar, (buna kesin eminim çünkü başıma geldi, tüm köpekler havlamaya başlayınca "Yoksa deprem mi olacak." dedim ve ayağa kalkarken deprem olmaya başladı.

16. body_board

body_board GalataSAraY

Aldığı Beğeni:
    90
    Ödül Puanları:
    48

arkadaşım ne güzel demişsin sonsuz katılıyorum .....yukarıdada dediğim gibi bütün hayvanlar allaha ibadet eder bu da onlardan biri aksini düşünen olursa yaazsın onada açıklayıcı bir şekilde izzah ederim ....

örneğin kuşlar, siz kuşları sabah gün doğaken cıvıl cıvıl öttüklerini duymuşsunuzdur ...bu kuşlar sizce sizin için mi?birbirleri için mi ? yoksa allah için mi bağırışıyorlar ...?

vallahi tebrikler arkadaşım sana sonsuz katılıyorum ...yukarıdada dediğim gibi tüm hayvanlar ALLAH a ibadet eder ...bunun aksini düşünen varsa yazsın açıkca ona izzah edebilirim ...

ÖRNEĞİN KUŞLAR ;hepinizin bildiği gibi sabahleyin yani gündoğarken tüm kuşlar cıvıl cıvıl öterler ...sizce bu kuşlar insanlar içinmi (hani kendini rahat etsin ditye), yoksa kendileri için mi ,yoksa ALLAH içinmi bağırışırlar ::::?

Last edited by a moderator: 6 Aralık 2008
  17. Kadı Kızı

Kadı Kızı Zulcenahay

• Platin Üye
    Medya:
    2
    Aldığı Beğeni:
    1.198
    Ödül Puanları:
    113

Tartışmak için beyin fırtınası bölümü mevcut.Konuyu açan arkadaş cevabını almıştır heralde.. Aklında soru işareti olanlar veya fikrini belirtecek arkadaşlar islam ve insan bölümünde yada beyin fırtınası bölümünde ayrı bir konu olarak açsınlar

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş