Nescafe Nedir Neden Yapılır

Konusu 'Genel Kültür' forumundadır ve Kader Katibi tarafından 17 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

 1. Kader Katibi

  Kader Katibi GöNüL DoSTu

  Mesajlar:
  12.802
  Aldığı Beğeni:
  3.219
  Ödül Puanları:
  613
  Nescafe Nedir Neden Yapılır

  Neskafe ilk önce tek düzine acı kahve derken sonra sütlüsü,üçü bir arada olanı ve ikisi bir arada olanını içmeye başladık. Bakalım neskafe hakkında bizlere ne tür bilgi sunmuşlar.

  Nescafe, dünyada hazır kahveyi ilk olarak piyasaya süren kuruluştur. Nestle'ye ait olan bir hazır kahve markasıdır. Şu an dünyanın hemen her yerinde farklı çeşitleriyle tanınmakta ve içilmektedir. Aynı zamanda kahveye zamanla birçok yeni tat ekleyerek kahve piyasasında çeşitli yenilikler yapmıştır. Son olarak şeker, krema ve kahveyi hazır olarak birlikte sunan ilk markadır.

  Hazır kahve, ılık ve tropikal iklimlerde yetişen Arabica ve dağ eteklerinde yetiştirilen Robusta çekirdeklerinden üretilir. Hoş kokulu ve aromatik bir tada sahip olan Arabica, Robusta'ya göre daha yumuşak bir tada sahiptir ve daha yüksek ısılarda çözülür. Robusta çekirdekleri, Arabica'dan daha geniş bir coğrafyada yetiştirilebildiği için hazır kahve üreticilerinin öncelikli tercihi haline gelmiştir.
  Kavrulduktan sonra öğütülen kahve çekirdekleri, dev boyutlardaki süzgeçli ibriklere konur. Sıcak suyla pişirilerek kahve özünün suya geçmesi sağlanır. Bunun ardından, içindeki su buharlaştırılarak saf kahve özü elde edilir. Bu kahve özü spreyleme ve donmuş kurutma teknikleriyle kurutularak hazır kahve haline getirilir. Bu işlemle suda % 100 çözünebilen kahve elde edilir.

  NESCAFÉ nin kökeni, Brezilya'nın önemli miktarda kahve fazlasının olduğu ve bunu saklamak için yardıma ihtiyaç duyduğu 1930 yılına uzanıyor.

  Çalışmalar başlayıp sonuca ulaşmak 7 yıl gibi uzun bir üreyi kapsıyor.

  1938: NESCAFÉ İsviçre'de halka tanıtılıyor

  1965: NESCAFÉ, Avrupa'da ilk dondurularak kurutulan kahvesini; NESCAFÉ Gold'u piyasaya çıkararak önemli bir atılım gerçekleştiriyor.

  1980: NESCAFÉ ilk gurme çözünebilir kahvelerini; Japonya'da NESCAFÉ President'ı, Fransa'da NESCAFÉ Alta Rica'yı ve NESCAFÉ Cap Colombie'yi çıkarıyor.

  1984: NESCAFÉ kahve karmaları, kahve karışımları, içmeye hazır kahve ve özel tatlandırılmış kahve gibi trendlere uyan kahve ürünleri çıkarıyor. Soru "Kahve ister misiniz?" olmaktan çıkıp "Hangi kahveden istersiniz?" haline geliyor.

  Nescafe Nasıl Yapılır?

  Nescafe Yapımı


  Bolca tüketilen içecek olan Nescafe hazırlarken dikkat edilmesi gereken ufak püf noktalar vardır.

  Fincana ilk olarak su değil, nescafe koyun ki daha rahat çözülebilsin. Eğer önce su koyarsanız, Nescafe’nin hepsinin çözünmediğini, suyun üstünde yüzdüğünü görürsünüz. İsteğe göre Caffee Mate ilave ederek içiyorsanız 3 dolu çay kaşığı, etmiyorsanız 2 çay kaşığı Nescafe koyduktan sonra sıcak suyu ekleyin.

  Sıcak suda dikkat edilmesi gereken, beklemiş su olmaması ve çok kaynak su olmaması. Daha lezzetli bir Nescafe keyfi için, çeşme suyu yerine içme suyu kullanır ve suyu kaynatıp, yaklaşık 30-40 saniye bekledikten sonra fincana dökerseniz ideal olan 80-90 derecelik ısıyı yakalayabilirsiniz. Nescafe kıvamı tutturulursa köpüklü olur.
   

Sayfayı Paylaş