Okul kayıtları BAŞLIYOR!

Konusu 'Güncel Olaylar' forumundadır ve x_m.e.e tarafından 28 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

1. x_m.e.e

x_m.e.e ..ıɯıʎǝsɹǝɥ ɯıpʎɐs ʞoʎ..

• Yönetici
    Aldığı Beğeni:
    809
    Ödül Puanları:
    253
    İlköğretim okullarına ve genel liselere kayıtlar 20 Ağustos Pazartesi günü başlayacak. Kayıtlar, okullar açılıncaya kadar devam edecek.

Fen ve Anadolu liseleri ile Anadolu güzel sanatlar ve yabancı dil ağırlıklı liseler için farklı kayıt tarihleri belirlendi. Bazı illerde kayıt tarihleri, valiliklerin vereceği karara göre değişiklik gösterebilecek. Kayıt şartlarına ilişkin bilgiler okullarda duyurulacak.

2001—2002 eğitim—öğretim yılı 10 Eylül 2001'de başlayacak. 11—25 Şubat 2002 tarihleri arasında yarıyıl tatili yapılacak ve eğitim—öğretim yılı 14 Haziran 2002'de sona erecek. Milli Eğitim Bakanlığı'nca belirlenen kayıt takvimi okullara göre şöyle: İLKÖĞRETİM OKULLARI:

20 Ağustos Pazartesi gününden itibaren okullar açılıncaya kadar kayıt yaptırılabilecek.

GENEL LİSELER:

20 Ağustos—7 Eylül 2001 tarihleri arasında kayıtlar kabul edilecek.

FEN VE ANADOLU

LİSELERİ:

Kesin kayıtlar 20—24 Ağustos, ön kayıtlar 27—31 Ağustos, ön kayıt sonucu kesin kayıtlar 4—7 Eylül günleri arasında yapılacak.

ANADOLU GÜZEL SANATLAR LİSELERİ:

Ankara, İstanbul ve İzmir'de gerçekleştirilip sonuçlandırılan yetenek sınavları diğer illerde 20—21—22 Ağustos günlerinde yapılacak. Sınavı asıl listeden kazanan öğrencilerin kesin kayıtları, tüm Anadolu güzel sanatlar liselerinde 27—31 Ağustos 2001 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

YABANCI DİL AĞIRLIKLI

LİSELER(SÜPER LİSELER): Bu liselerin hazırlık sınıflarına ön kayıtlar 27—31 Ağustos 2001 tarihleri arasında kabul edilecek. Bu okullara başvuracak ilköğretim mezunu öğrencilerin diploma notlarının en az 4.00 olması gerekiyor.

Sayfayı Paylaş