Ömer Halisdemir Kimdir? (Videolu)

Konusu 'Biyografiler' forumundadır ve adada tarafından 18 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

 1. adada

  adada New Member

  Mesajlar:
  13
  Aldığı Beğeni:
  3
  Ödül Puanları:
  3  2016 Türkiye Askeri Darbe Girişiminde ilk kurşunu atıp darbeci generali alnından vurarak darbe girişiminin seyrini değiştirmiştir. Daha sonra 30 kurşunla şehit olmuştur.

  Not: Bu videoda Reklam veya Video önerisi bulunmamaktadır.

  Ömer Halisdemir

  Ömer Halisdemir (1974 Niğde- 15 Temmuz 2016 Ankara)
  ,2016 Türkiye askerî darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevliyken, komutanlığı ele geçirmeye kalkışan darbe yanlısı Tuğgeneral Semih Terzi'yi öldüren koruma astsubayıdır.

  15 Temmuz 2016 gecesi, Türkiye'de yaşanan askeri darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda, Komutanlığı ele geçirmeye çalışan Darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi komutanlığı ele geçirmesi girişimi sırasında başından vurarak öldürmüştür. "Vur" emrini Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı vermiştir.

  Hayatı
  Yedi çocuklu bir aileden gelen Ömer Halisdemir çocukluğunu Niğde'nin Çukurkuyu beldesinde geçirmiştir. Çukurkuyu'da okul sonralarında çobanlık yapmıştır.] Hatice Halisdemir ile olan evliliğinden Elifnur ve Doğan Ertuğrul adlarında iki çocuk sahibi olmuştur. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yurt içinde ve yurt dışında görev yapmıştır. Babası Hasan Hüseyin Halisdemir'in aktardığı bilgiye göre, vurduğu komutan Semih Terzi ile Afganistan'da birlikte görev yapmıştır.

  Şehadeti
  2016 Türkiye askerî darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı'na girmeye çalışan darbeci general Semih Terzi'yi, Özel Kuvvetler komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı'dan aldığı emir üzerine alnından vurarak öldürmüştür. Semih Terzi'nin korumaları da Ömer Halisdemir'i 30 kurşunla şehit etmiştir.Halisdemir, darbe girişimin seyrini değiştiren isimlerden biridir.Şehit olduktan sonra birçok yere kendisinin adı verilmiştir. Şehit olduğu noktada bir anıt heykelinin yapılması kararı alınmıştır.
   

Sayfayı Paylaş