Onlar Ankara Tıp'ın gururu

Konusu 'Sağlık' forumundadır ve тне јіģѕαw tarafından 9 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. тне јіģѕαw

тне јіģѕαw 9 Million Sam

• Platin Üye
    Aldığı Beğeni:
    503
    Ödül Puanları:
    113
    ONLAR ANKARA TIP'IN GURURU
    [​IMG] Cumhuriyetin ilk tıp fakültesi olan Ankara Tıp Fakültesi, sağlık ve eğitim alanında ulusal ve uluslararası anlamda birçok başarıya imza atmış öğretim üyelerini unutmadı. Görevde 40, 35 ve 30 yılını tamamlayan öğretim üyelerine altın, gümüş, ve bronz plaket verildi.

[​IMG] Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, gerek sağlık hizmetinin sunumunda gerekse de tıp eğitimine yapmış oldukları altın değerindeki katkılarıyla, Ankara Tıp’a, bilim ve tıp dünyasında haklı bir ün kazandıran öğretim üyelerinden görevde 40, 35 ve 30 yılını tamamlamış olanlara Altın, Gümüş ve Bronz plaket verdi. Tıp fakültesinin Morfoloji Binası Abdülkadir Noyan Konferans Salonunda gerçekleştirilen ve Ankara Tıp Marşı’nın okunmasıyla başlayan ödül töreninde plaketlerini alan öğretim üyelerinin haklı sevinci ve gururu yüzlerinden okunuyordu. Prof. Dr. Semih Baskan’ın, öğretim üyelerinin konu edildiği tarihsel sunumunun ardından, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlker Ökten’in elinden plaketlerini alan Hocalar, daha sonra hep birlikte fotoğraf çektirerek bu anlamlı günü ölümsüzleştirdiler. Sağlık Yayıncılık

Törende bir konuşma yapan Fakülte Dekanı Prof. Dr. İlker Ökten, kendisinin de mensubu olmaktan gurur duyduğu Ankara Tıp Fakültesi’nin çağdaş bir bilim yuvası olduğunu, bu bilim yuvasına katkıda bulunan tüm öğretim üyelerine şükran ve minnet duyduğunu söyledi.
    Plaket Törenin sonunda kürsüye davet edilen 1919 Doğumlu ve 90 yaşında olan, Fakültenin en kıdemli öğretim üyesi Prof. Dr. Necdet Sevük ise plaketini Dekan Prof. Dr. İlker Ökten’in elinden aldı.

Fakülteye uzun yıllar hizmet ederek Altın, Gümüş ve Bronz Plaket almaya hak kazanan öğretim üyelerinin isimleri ise şöyle;

Fakülteye 40 yıl hizmet ederek Altın Plaket alan öğretim üyeleri; Prof. Dr. Ferit Pehlivan, Prof. Dr. Yüksel Saran, Prof. Dr. Ersöz Tüccar, Prof. Dr. Ülker Doğru, Prof. Dr. İsmail Hakkı Ayhan, Prof. Dr. Süreyya Ergin, Prof. Dr. Murat Duman, Prof. Dr. Sevim Dinçer Cengiz, Prof. Dr. Güner Erbay, Prof. Dr. Erdem Yormuk, Prof. Dr. Filiz Tüzüner, Prof. Dr. Efser Kerimoğlu, Prof. Dr. Ali Özden, Prof. Dr. Güneş Akgün, Prof. Dr. Nermin Mutluer, Prof. Dr. Ertan Mergen, Prof. Dr. Alaatin Elhan, Prof. Dr. Gönül Öcal, Prof. Dr. Cankat Tulunay, Prof. Dr. Nurten Süldür, Prof. Dr. Atilla Törüner, Prof. Dr. Gülten Durmaz, Prof. Dr. Akın Uysal, Prof. Dr. Bülent Erbay, Prof. Dr. Lügen Cengiz, Prof. Dr. Derviş Oral, Prof. Dr. Tevfik Cengiz, Prof. Dr. Özden Tulunay.

35 yıl hizmet eden ve Gümüş Plaket alan öğretim üyeleri; Prof. Dr. Sacide Demiralp, Prof. Dr. Emine Suskan, Prof. Dr. Gülay Dinçer, Prof. Dr. Bülent Seçkin, Prof. Dr. Kadir Bahar, Prof. Dr. Derya Dinçer, Prof. Dr. Abdülkadir Çevik.

30 yıl hizmet veren ve Bronz Plaket almaya hak kazanan öğretim üyeleri; Prof. Dr. Asuman Uysalel, Prof. Dr. Fatoş Yalçınkaya, Prof. Dr. Sevgi Başkan, Prof. Dr. Aynur Akyol, Prof. Dr. Cengizhan Erdem; Prof. Dr. Mehmet Melli, Prof. Dr. Cihan Bumin, Prof. Dr. Nezih Erverdi, Prof. Dr. Yavuz Selim Demirel, Prof. Dr. Emin Özmert, Prof. Dr. Ümit Ölmez, Prof. Dr. Adnan Uysalel, Prof. Dr. Nezih Yücemen.

Sayfayı Paylaş