Ozon Yağı ve Faydaları

Konusu 'Sağlık' forumundadır ve Hilka tarafından 22 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. Hilka

Hilka Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Ozon Yağı ; Mucizevi yağ

Ozonlanmış yağ cilt bakımı konusunda devrim niteliğinde. Saf oksijen molekülleri ozonlanmış zeytin yağı içinde jel olarak bekletiliyor ve kolayca deriye masaj yapılarak alınabiliyor.

Bebek gibi bir tene sahip olabilmek ozonlanmış yağla mümkün. Sağlıklı, ışıl ışıl parlayan, güçlü bir cilde sahip olabilmek için ozonlanmış yağ en uygun çözüm.

ozon nedir ?

Aktif oksijen ( Ozon O3 ) bilinen en etkili mikrop öldürücü ve koku gidericidir. Güneşin ultraviyole ışını ve yıldırım anında ortay çıkan elektrik arkları ile oluşan ozon, dünyanın etrafında koruyucu kalkan olarak mevcuttur ve canlıları güneşin radyasyon etkisine karşı korur.

Yıldırımlar sonucu oluşan ozon, havayı temizler.Özellikle yükseltilerde ve deniz kenarlarında, taze hava kokusu diye içimize çektiğimiz, havada bu hissi yaratan, yıldırımlar sırasında meydana gelmiş olan ozondur.

Günümüzde, ozonun bir çok yararından faydalanmak amacı ile ozon üretim teknolojileri geliştirilmiştir ve ozon terapi Almanya, Fransa, Kanada, Rusya ve Japonya gibi birçok ülkede kabul görmüştür. Bu ülkelerde sadece ozonterapi yapan binlerce klinik vardır.

Ozon Nasıl Yağlanır?

Ozon, zeytinyağı içine uzun zaman aralıkları kullanılarak ilave edildiğinde, zeytinyağı ozonu içinde tutarak koyulaşır. Bu jel soğutulduğunda ozonu yıllarca içinde tutar.

Ozonlanmış yağ cilde uygulandığında cilt hastalıkları üstünde çok olumlu etkiler göstermiştir. Özellikle yanıklarda bu etki çok fazladır. Kesinlikle sizi incitmez ve büyük olasılıkla mükemmel sonuçlar yaratır. Bir kez yağ ozonlandığı zaman soğutucuda bozulmadan çok uzun süre kalır.

ozonlanmış yağ vücuda nasıl uygulanır?

Ozonlanmış yağ; yüz, boyun, abdomen ve uyluklardaki belirli aktif noktalara uygulanarak hücrenin vital proseslerini stimüle eden ve böylece dokuları gençleştiren hücre katalizör görevi görür.

Uygulandığında bölgedeki kan akışı artar ve yaşlı hücrelerin ölmesi hızlanır. Yaşlılığa ve yüz hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan kırışıkların düzelmesine yardım eder, göz etrafındaki şişlik ve halkaları yok eder.

Cildin elastikiyetini düzeltmek için ozonlanmış yağ birebirdir. Ozonlanmış yağ başarılı bir şekilde selülit tedavisinde de uygulanır. Ozonlanmış yağ masaj yoluyla uygulanabilir ve olumlu etkileri kısa sürede gözlenebilir.

ozonlanmış yağın etkili olduğu rahatsızlıklar

Ozonlanmış yağ Avrupa’da yüzyıllardır deri rahatsızlıklarını yatıştırmak ve tedavi etmek için kullanılmaktadır. Sır, ozonun çok saf zeytin yağıyla birleştirilmesindedir. Çünkü ozonlanmış yağın değişimleri çok hızlıdır ve etkisini birkaç günde gösterir.

Ozon, lezyonlardaki oksijen stoğunu arttırır. Yara tedavisini ilerletip hızlandırır. Bacteria, fungi , fotozoa gibi virüsleri yok eder. Bu mikroplar genellikle anaerobiktir. Oksijene aç ortamda gelişirler.

Ozonla ( oksijenin çok aktif hali ) temas ettiklerinde hücre duvarları yok olur. Ozon bunu sağlıklı hücrelere ve dokulara zarar vermeden başarır.

Ozonlanmış yağ;
    egzama, kesikler, yanıklar ve güneş yanıkları, mantar enfeksiyonları, bacak ülserleri, yatak yaraları, hemoroidler, arı sokmaları, böcek ısırıkları, akne gibi cilt kaynaklı rahatsızlıklarda kullanılabilir. Ayrıca soğuk aldıysanız göğsünüze masaj da yapabilirsiniz.

Akne için;
    Yüzünüzü yıkadıktan sonra sonra günde iki kere ozonlanmış jeli uygulayın. Ozonlanmış jel yüzünüzdeki dolaşımı arttırır ve gün içerisinde karşılaştığınız zararlı toksinlerden arınmak için yardım eder.

Sporcu Ayakları için;
    Temiz ve kuru ayağınıza günde 2,3 kere uygulayın.Ayak mantarlarını ayağınızdan uzak tutar. Çürükler; Ozonlu jeli çürüğe uygulayın. Ağrıyı azaltır, hücre dokularını iyileştirir, iyileşme sürecini hızlandırır.

Kesikler, yaralar için;
    Ozonlu jel her türlü cilt yarası ve sıyrık için birebirdir. Çünkü mükemmel bir antiseptiktir. Çok hafiftir kesinlikle acı yapmaz, günde iki kez uygulayabilirsiniz..

Kepek ve kafa derisi problemleri için;
    Saçınızı yıkayın. Daha sonra ozonlu jeli saç derisine uygulayın.Derinin içerisine doğru masaj yapın. Eğer mümkünse saçlarınızı hafif sıcak bir havluyla sarıp 1 saat bekletin.

Egzema için;
    Günde 2 kez derinizdeki etkilenmiş bölgelere uygulayın. Lipodermic banyo için 1 çay kaşığı ozonlu jeli suya katın.

Pişik için;
    Pişik olan yerlere uygulayın. Acıyı ve yanmayı durdurmaya, iyileştirme yardımcı olur. İyileşene kadar günde 2 yada 3 kez uygulayın. Bebeğinizin banyosuna birkaç damla ozonlu jel katmayı unutmayın.

Baş ağrısı için;
    Ağrıyan bölgenize 1-2 damla ozonlanmış jel ile masaj yapın.

Hemoroid için;
    Tahriş, kaşıntı ve ağrıyı azaltmak için anal bölgeye ozonlanmış jeli uygulayın. İyileşene dek günde 2-3 kez tekrarlayın.

Sinek ısırıkları ve arı sokmaları için; Ozonlanmış jeli etkilenmiş bölgeye ovarak uygulayın. Kaşıntıyı çabucak yok eder. Bir antiseptik gibi davranır. Acıyı azaltmaya ve iyileştirmeye yardım eder.

Kas Ağrıları için; Spazm, kramp ve ağrıları iyileştirmek için etkilenmiş bölgeye yavaşça masaj yapın. Ozonlanmış jel özellikle sırt ağrıları ve boyun ağrıları için birebirdir.

Tırnak mantarı için;
    Tırnağı mümkün olduğu kadar kesin. Sonra ozonlu jelle ovun. Mantar oksijen olan yerde yaşayamaz,Günde iki kez uygulayın.

Ter için;
    Ozonlu jel , hafif, çok etkili bir deodorant olarak kullanılabilir. Hassas koltukaltı dokularını tahriş etmez.

Güneş yanıkları için;
    Ozonlanmış yağ güneş yanıklarından hemen kurtulmanızı sağlar.Kabarmaları engeller.

Çatlak Dudaklar için;
    Ozonlu jeli dudaklara uygulayın.Çabuk ve kesin sonuç.Ozon Yağı ve Faydaları

2. Misafir

Misafir Misafir

Cevap: Ozon Yağı ve Faydaları

o3 Ozon Yağı, özellikle Ozon'un içeriğindeki yüksek enerjili oksijen sayesinde deri hücrelerinde canlanma, gençleşme ve yeniden yapılanma sağlar. o3 Ozon Yağı egzama, kesikler, yanıklar ve güneş yanıkları, mantar enfeksiyonları, yatak yaraları, hemoroitler, arı sokmaları, böcek ısırıkları, akne gibi cilt kaynaklı rahatsızlıklarda kullanılabilir. Ayrıca o3 Ozon Yağı soğuk aldığınızda göğsünüze masaj da yapabilirsiniz. Hücresel hasarlara hücreleri canlandırıcı etki verir.

O3 Ozon Yağı, metabolizmayı hızlandırmaya,yağ parçalamaya ve bölgesel incelmeye, hücre yenilemeye, yaşlanma belirtilerini geciktirmeye,vücutta enerji üretimini arttırmaya, kan dolaşımını hızlandırmaya, cilt deformasyonu ve kırışıklıkları gidermeye yardımcıdır.

Dünyada neredeyse tüm kliniklerde kullanılan Ozon Gazı, kullanıldığı alanlarda olumlu sonuç vermektedir. Günümüzde Ozon tedavisi, sağlık alanında birçok insanın fayda görmesini sağlamaktadır.

Aktif oksijen ( Ozon O3 ) bilimsel olarak bilinen en etkili mikrop öldürücü ve koku gidericidir. Canlıları güneşin radyasyon etkisine karşı korur. Yıldırımlar sonucu oluşan ozon, havayı temizler. Özellikle yüksek yerlerde ve deniz kenarlarında havaya temiz koku veren, yıldırımlar sonucunda meydana gelmiş olan ozondur. Ozonun faydalarından daha fazla yararlanmak amacıyla ozon üretim teknolojileri geliştirilmiş ve ozon terapi dünyanın birçok ülkesinde kabul görmüştür..

Ozonlanmış yağ; yüz, boyun, karın boşluğu ve uyluklardaki belirli aktif noktalara uygulanarak, hücrenin vitalsüreçleristimüle eden ve böylece dokuları gençleştiren hücre katalizör görevi görür. Uygulandığında bölgedeki kan akışı artar. Yaşlılığa ve yüz hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan kırışıkların düzelmesine yardım eder, göz etrafındaki şişlik ve halkaları yok eder. Cildin elastikiyetini düzeltmek için ozonlanmış yağ birebirdir. Ozonlanmış yağ selülit tedavisinde de uygulanır. Ozonlanmış yağ masaj yoluyla uygulanır ve olumlu etkileri kısa sürede gözlenebilir.

3. Canannur

Canannur New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

16'lı yaşlarımda başlayan bir sivilce problemim vardı. Uzun süre bunun sıkıntısını çektim. Çeşitli kremler deneyip dermatologlara yani cildiye doktorlarına çıktım ancak tam anlamıyla hiç birisi bana çare olamadı. Hatta bir keresinde ismini vermek istemediğim hapları ailemin imzasıyla aldık bunlar dahi sivilce problemime çözüm getiremedi. Daha sonra doktor bir akrabamız tavsiyesiyle ozon yağı ile tanıştım. Bir çok konuda övüyordu ayrıca sivilcelerime de iyi gelebileceği konusunda bir takım tavsiyelerde bulundu. Başta çekindim işe yarayabileceği konusunda çekincelerim vardı tabi o anda da koskoca doktora da bir şey diyemedim. Denemekten birşey kaybetmem diyerekten internetten sipariş verdim. 2 haftada artık iltihaplaşmaya başlayan sivilcelerime iyi geldiğini gördüm. Allah ozon yağını bulandan da satandan da razı olsun. Buraya üye olmamın sebebi de bu yorumu yazmayı istediğim içindir.
    Ayrıca anneminde çeşitli bel ağrıları vardı bu yağ ile masaj yaparak uyguladık bugün neredeyse o ağrıları yok. Böylesi bir yağın herşeye iyi geliyor olması Allah'ın biz kullarına hediyesi olarak açıklanabilir.

Last edited: 15 Ağustos 2012
  4. osman belcika

osman belcika Misafir

Herkese merhaba
    ben osman belcikada yasiyorum bugun ozon yagini siparis ettim yarin insallah alacagim yaklasik 10senedir sivilce problemi cekiyorum kullanmadigim ilac veya yapmadigim kur kalmadi ilerleyen gunlerde sizlere daha detayli bilgi verebilirim

5. osman belcika

osman belcika Misafir

Ozon yagi ilk gunleri yuzunuzde bir kasinti ve yanmayla baslar bu durum 3-4gun devam eder ama yuzunuzun degistigini fark edeceksiniz ...

6. CULT

CULT Banlandı

Aldığı Beğeni:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Ozonu delip yağ yaptınız demek!!! :honk:

7. MisafirHülya

MisafirHülya Misafir

Yüze ne zaman ve nasıl sürülür ve sağlıklı saça da sürülür mü?

8. ali907

ali907 New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

OZON YAĞI
    Ozon yağı, Mikrop kırıcıdır. Suda ve havada mikrop, bakteri ve kötü koku bırakmaz. Ozon yağıyla ilgili az bilinenler..
    Çocuklarınızın en sık karşılaştıkları problemlerden biri sivilce. Hayatlarını kabusa çeviriyor kimi zaman . Tabi sizin hayatınızı da. Doktor doktordolaşıp, bir çözüme ulaşamıyorsunuzbiliyoruz. Verdikleri ilaçların yan etkileri çocuğunuzun geçirdiği sinir krizleri canınıza yetti. Peki Ozon yağını hiç denediniz mi ? Doğadaki en kuvvetli dezenfektandan bahsediyoruz size. Çocuğunuz sivilcelerinden kurtulacak, siz de rahat bir nefeS alacaksınız. Tabi bu arada siz de güzellik iksiri olarak kullanabileceksiniz ozon yağını .Nerelerde kullanabilirsiniz ? Yazımızı okuduğunuzda , bize hak vereceksiniz.
    Ozon yağı, Mikrop kırıcıdır. Suda ve havada mikrop, bakteri ve kötü koku bırakmaz. Ozon kararsız yapısı ve kısa süre sonra tekrar Oksijene dönüştüğü için DOĞALDIR ve YAN ETKİSİ YOKTUR. Ozon, en etkili oksidandır, kuvvetli bir mikrop, bakteri öldürücüdür, çevre dostudur, atık bırakmaz, doğaldır.

Ozon Yağı
    Ozon gazı ile birleştirilmiş saf zeytinyağı ile deri üzerine yapılan masaj sayesinde sağlıklı, parlak ve düzgün bir cilde sahip olmak mümkündür. Ozon gazı, zeytinyağı içerisine enjekte edilerek, yağı koyulaştırır ve ağartır. Ozon yağı uygulanan ciltlerin üzerindeki hastalıklara özellikle yanıklara olan etkisi gözle görülür nispettedir. Dokuları gençleştirme özelliğinden dolayı belli bir süre kullanılması halinde cilde parlaklık veren etkisi görülecektir.
    Ozon yağı uygulanan bölgelerde, yaşlı hücrelerin ölmesi ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Yüzün yaşlılığa bağlı olarak kırışmasını geciktirir, göz halkalarının ve morluklarının giderilmesine yardımcı olur. Ozon yağı uygulanan cildin elastikiyeti artar, selülit tedavisinde gözle görülür bir etki meydana getirir.
    Ozon Yağı Vücuda Nasıl Uygulanır?
    Ozon yağı; masaj yoluyla uygulanabilir ve olumlu etkileri kısa sürede gözlenebilir. Uygulandığı bölgelerde kan dolaşımı artar ve yaşlı hücrelerin ölmesi hızlanır. Cildin elastikiyetini düzeltmek için ozon yağı birebirdir. Ozon yağı başarılı bir şekilde selülit tedavisinde de uygulanır.
    Ozon Yağın Raf Ömrü Ne Kadardır?
    Ozon yağı son kullanma tarihi yoktur. 17 yıl kalıcı olduğuna dair raporlar mevcuttur. Uzun süre saklamak için, buzdolabında ya da soğutucuda bekletilmesi gerekir.
    Ozon Yağının Etkili Olduğu Rahatsızlıklar
    Selülit Tedavisinde;
    Yeterli miktarda yağı elinize alın. Selülitli bölgeye, hafif basınç ve dairesel hareketlerle masaj yaparak, yağ cilt tarafından emilinceye kadar uygulayın.
    Akne, Sivilce ve Uçuklar;
    Yüzünüzü yıkadıktan sonra günde iki kere ozon yağını masaj yaparak uygulayın. Ozon yağı yüzünüzdeki dolaşımı arttırır ve gün içerisinde karşılaştığınız zararlı toksinlerden arınmak için yardım eder.
    Sporcu Ayakları;
    Temiz ve kuru ayağınıza günde 2 - 3 kez uygulayın. Ayak mantarlarını ayağınızdan uzak tutar.
    Çürükler;
    Ozon yağını çürüğe uygulayın. Ağrıyı azaltır, hücre dokularını iyileştirir, iyileşme sürecini hızlandırır.
    Kesikler, Yaralar;
    Ozon yağını her türlü cilt yarası ve sıyrık için kullanabilirsiniz. Günde 2 kez uygulayabilirsiniz. Ozon Yağının en büyük etkisi açık ve kanamalı yaralarda görülmüştür.
    Kepek ve Kafa Derisi Problemleri;
    Saçınızı yıkayın. Daha sonra ozon yağını saç derisine uygulayın. Derinin içerisine doğru masaj yapın. Eğer mümkünse saçlarınızı hafif sıcak bir havluyla sarıp 1 saat bekletin.
    Pişik;
    Pişik olan yerlere uygulayın. Acıyı ve yanmayı durdurmaya, iyileştirme yardımcı olur. İyileşene kadar günde 2 ya da 3 kez uygulayın. Bebeğinizin banyo suyuna da birkaç damla ozonlu yağ damlatabilirsiniz.
    Baş Ağrısı;
    Ağrıyan bölgenize bir kaç damla ozon yağı ile masaj yapın.
    Hemoroid;
    Tahriş, kaşıntı ve ağrıyı azaltmak için anal bölgeye ozon yağı uygulayın. İyileşene dek günde 2-3 kez tekrarlayın.
    Sinek Isırıkları ve Arı Sokmaları;
    Ozon yağını, etkilenmiş bölgeye ovarak uygulayın. Kaşıntıyı hızlı bir şekilde yok eder. Bir antiseptik gibi davranır. Acıyı azaltmaya ve iyileştirmeye yardımcı olur.
    Kas Ağrıları;
    Spazm, kramp ve ağrıları iyileştirmek için etkilenmiş bölgeye yavaşça masaj yapın. Ozon yağı özellikle sırt ağrıları ve boyun ağrıları için kullanılabilir.
    Tırnak Mantarı;
    Tırnağı mümkün olduğu kadar kesin. Sonra ozon yağı ile ovun. Mantar oksijen olan yerde yaşayamaz. Günde 2 kez uygulayın.

9. Nilayyyy

Nilayyyy New Member

Aldığı Beğeni:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Ozon yağını aktarlarda bulabilir miyiz peki?

Sayfayı Paylaş