peki bu kağıtta ne yazıyor

Konusu 'Zeka Soruları - Bilmeceler' forumundadır ve mervelim tarafından 22 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

 1. BeGAsİ

  BeGAsİ Active Member

  Mesajlar:
  259
  Aldığı Beğeni:
  31
  Ödül Puanları:
  28
  yaw yeter artık insanalara bunu yaptırmaktan ne zewk alınıyor anlamıyorum herkesin kendi mantığına göre bir cewabı war ama soruyu soran arkadaş birde senin o muhteşem cewabını alalım yaw böyle bir saçmalıkmı war bunun mantıklı bir cewabı warsa söyle herkes sana rep wersin ama yoksa sen bu konuya yazan herkese wer saçma sapan bişey insanları boş boş uğraştırmaktan başka birşeye yaramıyor
   
 2. ~coolbebeqq~

  ~coolbebeqq~ Well-Known Member

  Mesajlar:
  3.078
  Aldığı Beğeni:
  114
  Ödül Puanları:
  63
  cewap neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
   
 3. selcuklux

  selcuklux Member

  Mesajlar:
  86
  Aldığı Beğeni:
  4
  Ödül Puanları:
  8
  arkadaşlar bu soru böyle değil

  Bir adam yıllar boyu Almanya'da bir bankada çalışmış ve emekli olmasına yakın artık yurda dönmeye karar verdiği gün “lan felekten bir gün çalayım bari” deyip bir bara gitmiş. Barda içkisini içerken karşısına çok güzel bir kadın oturmuş. Bizimki kadına hayran kalıp hemen garsonu çağırıp kağıda “tanışabilir miyiz” mesajını yazdıktan sonra garsonla kadına göndermiş. Kadın kağıdı almış, okumuş adama imalı bir bakıştan sonra kağıdın arkasına bir şeyler yazıp kağıdı tekrar adama geri göndermiş. Adam kağıda bakmış bakmış... Hiç bir şey anlamamış. Yazı ne Almanca, ne de bildiği bir dile aitmiş. Gitmiş kağıdı en yakın arkadaşına verip “ya bunu bir kadın bana yazdı ben anlamadım ne yazıyor burada” diye sormuş. Arkadaşı kağıdı okur okumaz “sakın bir daha beni arama arkadaşlığımı sona erdi” deyip yanından gitmiş… Adam şaşkın bir halde eve gidip anne babasına “ya siz eskisiniz bilirsiniz burada ne yazıyor” diye bu sefer onlara sormuş. Anne babası kağıdı okuyunca adamı evlatlıktan reddetmişler. Karısına göstermiş, karısı boşanma davası açmış. Adam artık çıldırma noktasına gelmiş “len” demiş “bunu en iyi anlayan doktor olur, ne de olsa onların yazısı karışık” deyip bir doktora gitmiş. Doktor kağıdı okuyunca çok sakin bir şekilde izin isteyip odasına girmiş aradan 1 saat 2 saat geçmiş doktor yok... Bizim adam merak edip odaya girince bir bakmış ki doktor tavanda sallanıyor; kendini asmış. Adam en sonunda pes etmiş. “Len bu kağıt başıma çok işler açtı, başkasının da hayatını karartmasın” diye kağıdı çalıştığı bankanın kasasına koyup evine gitmiş. O akşam da tesadüf bankaya hırsızlar girmiş. Kasadaki bütün paraları almışlar tam kaçacakları sırada hırsızların reisi kağıdı görmüş. Reis kağıdı okuyunca birden ”çabuk paraları yerine koyun” demiş ve bütün paraları kasaya geri koyduktan sonra çekip gitmişler.


  sorunun aslı bu


  cevabı

  Aslında soruda küçük bir şaşırtma var. Soruda “iki” kağıt var. Birincisi, soruyu okuduğumuz kağıt. İkincisi, hikayede kadının bir şeyler yazdığı kağıt. Sorunun muhatabı olan herkes, ikinci kağıda şartlanıyor ve o kağıtta ne yazdığını bulmaya çalışıyor. Oysa, soru birinci kağıtla ilgili. Ve O’nun da cevabı basit. Soru: “Bu kağıt’ta ne yazıyor?” Cevap: “Bu kağıt’ta bu hikaye yazıyor”. Peki ya ikinci kağıtta ne yazıyor? Kadın adama ne yazmış? Bunu bilmiyoruz. Bilmemiz de istenmiyor. Dahası bilmemiz de gerekmiyor. Soru bu değil çünkü. Hatta bilmemiz imkansız kadının ne yazdığını. Çünkü, hikayede kadının bir şeyler yazmasının “işlevi”, sadece sorunun muhatabının kafasını karıştırmak ve “asıl sorudan” uzaklaştırmak. Bu kadar.
   
 4. chinsherif

  chinsherif Active Member

  Mesajlar:
  430
  Aldığı Beğeni:
  36
  Ödül Puanları:
  28
  ugandaca ben Ajdar'ı çok seviyorum yazıp nane nane şarkısının sözleri bulunuyordur kağıtta.
   
 5. recep_wolf

  recep_wolf New Member

  Mesajlar:
  98
  Aldığı Beğeni:
  7
  Ödül Puanları:
  0
  aslında senin dediğin daha mantıklı ve doğru(selçuklux)
   
 6. tuna_bjk

  tuna_bjk Well-Known Member

  Mesajlar:
  1.391
  Aldığı Beğeni:
  61
  Ödül Puanları:
  48
  ewett kardeşş sonuna kadar haklısınn..:ex195:..emeğin için saoll..
   
 7. Misafir

  Misafir Misafir

  Cevap: peki bu kağıtta ne yazıyor

  oooo nerden ögrenecez cevabı
   
 8. Kırmızı Kara

  Kırmızı Kara Banlandı

  Mesajlar:
  2.864
  Aldığı Beğeni:
  18
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: peki bu kağıtta ne yazıyor

  ahahaha sıçırttın lan ahahaha
   

Sayfayı Paylaş