Penisimdeki Yanmaların Sebebi Ne Olabilir?

Konusu 'Erkek Sağlığı' forumundadır ve υмяυм∂ışı ... tarafından 15 Ekim 2011 başlatılmıştır.

 1. υмяυм∂ışı ...

  υмяυм∂ışı ... кαуıтѕız υує!

  Mesajlar:
  2.478
  Aldığı Beğeni:
  12
  Ödül Puanları:
  38
  Penisimde yanmalar oluyor. Özellikle, traş olduktan sonra, banyo yaparken sabun deyince çok acıyor. Ne yapmalıyım?

  Ciltte kurumalar nedeniyle belirttiğiniz şikayetler oluşabilir. Kesin teşhis ve tedavi için bir dermatologla görüşmeniz önerilir.

  Erbezimde Siyah Bir Damar Var ve Ağrı Yapıyor, İleride Bir Sorun Olur Mu?

  Selam hocam benim hayalarımda ağrı oluşuyor ve sol tarafta siyah bir damar var, ne olabilir ? Genellikle nişanlımla beraber olduğum zamanlar ağrı yapıyor. İlerde çocuğum olur mu? En kısa zamanda bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

  Epididim testisler üzerinde yer alan ve testislerde yapılan spermin olgunlaşması, depolanması ve taşınmasında rol oynayan yapılardır.

  Erkeklerde skrotum (torbaların) ağrılarının en fazla nedeni epididim iltihaplanması sonucu oluşan epididimitlerdir.

  Akut epididimitlerde şişlik ve ağrı daha şiddetlidir. 6 haftadan fazla sürüyor ise kronik epididimit olarak adlandırılır.

  Epididimit Belirtileri:

  Skrotum (torbalar) şiş ve ağrılıdır. Bu şişlik ve ağrı hafif olabileceği gibi çok şiddetli de olabilir. Bazen hastalar ağrı nedeni ile yürümekte dahi zorlanırlar.ağır enfeksiyonlarda hastalık diğer testise de yayılabilir.Bu durumlarda ateş ve abse oluşumu da görülebilir. Ayrıca barsak hareketleri ile testislerde ağrı, ağrılı işeme veya boşalma, semen sıvısında kan görülmesi gibi belirtileri de olabilir.

  Epididimit Nedenleri:

  Epididimit genellikle üriner sistem enfeksiyonları, klamidya ve bel soğukluğu gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklar, prostatitler sonucu bulaşan bakterilerle oluşurlar. Çok eşli erkeklerde ve kondom kullanmayanlarda görülme riski artmaktadır. İdrar yolları ve üreme sistemi ile ilgili ameliyat geçirmiş hastalarda veya darlık bulunan hastalarda da risk artmıştır.



  Önlem:

  Cinsel ilişki esnasında prezervatif kullanımı ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların erken tanı ve tedavisi epididimitlerin oluşumunu önlemede en etkin yoldur.


  Erkeklere Özel Tek Sağlık Platformu
   

Sayfayı Paylaş