Photoshop`ta Ney nedir? Ne işe Yarar! (0`dan başlayanlar için)

Konusu 'Photoshop' forumundadır ve хикмет tarafından 15 Haziran 2007 başlatılmıştır.

1. хикмет

хикмет New Member

Aldığı Beğeni:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlar bazılarınızın sorunlarına cevap bulabileceği bir konu açıyorum.

Adobe Photoshop`un ana penceresinde gördüğünüz herşeyin özellikleri burada olacak.

Tools Araçı; Bize resimde oynamalar yapmamızı sağlayan, yazı yazmamızı, boyamamızı, aydınlatmamızı, bir kareyi seçmemizi, bir objeyi silmemize yarayan Araç Kutusu

1- Marquie Tools

[​IMG] Size resimde herhangi bir bölgeyi seçmenizi sağlar.

2- Move Tools

[​IMG]Resimdeki herhangi bir objeyi taşımaya yarar. Yazılarınızıda bu Tool ile taşıyabilirsiniz.

3- Lassa Tools

[​IMG]Resimi mouse yardımı ile istediginiz bölgeler seçmenizi sağlar;

4- Magic Wand
    [​IMG]Resimde Renk tonlarına göre seçim yapmanızı sağlar. Siyah zemine tıklarsanız Resim içindeki tüm siyah yerleri seçer. Tolerans Kısmı ile oynarsanız hassasiyete göre Bölge seçer.

5- Crop
    [​IMG]Bir bölgeyi seçmenizi sağlar ve Enter tuşuna basarsaniz Sadece seçili alan ile işlem yaparsınız(geride kalan yerler silinir)

6- Brush Tool ve Pencil Tool

Brush ile Pencil arasındaki fark;

7- History Brush ve Art History Brush

8- Blur, Sharpen ve Smudge Tool

9- Dodge, Burn ve Sponge Tools

10- Type Tool ve Seçenekleri
    Kısaca Yazı yazmanıza yarar

11- Damlalık

Geriye Kalan bazıları;

Layers Kutusu

Konulara Devam edeceğim...
  2. Gizemli

Gizemli New Member

Aldığı Beğeni:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    ben resım lerı efekt felan yapıyorum duzenlıyorum nasıl resmımı kaydedecegım
  3. dilefgar

dilefgar Active Member

Aldığı Beğeni:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    ya bnde yapmak ıstıyorum ama nasıl nerden ındırıcem bu programı falan anlamadım yha :( bırı bana anlatabılırmı anlatrsa cok sewınırım happy:) sımdı dıyorsunuzdur o kadar sey yazdk bu kalın kafa nasıl anlamaz :( :p :ex150::ex128::ex158::ex78::ex204:
  4. dilefgar

dilefgar Active Member

Aldığı Beğeni:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    nıye kımse yardım etmıyor:(:mad::ex106::ex127::ex158::ex37::ex4::ex2:
  5. zor_eRkek

zor_eRkek Active Member

Aldığı Beğeni:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    vergiL:
    Dost sanırım sitede büyük ihtimaL mevcuttur. Bi arattır istersen şuan vaktim kısıtLı oLduığu için pek yardımcı oLamayacğım. Photoshop Cs2 ben bu programı kuLLanıorum. Kendimede biraz güvenirim photoshop programında. Sen istersen programı bi kur gerisini pasLaşarak eLimden geLdikçe diLimin döndüğünce anLatırım;)

GizemLi:
    çaLışmanı yaptıktan sonra Psd formatında yani o yaptığın çaLışmaya devam etmek istiyorsan ctrL+s tuşunu kuLLanarak kaydedeceksin.
    Bu çaLışmayı resim oLarak kuLLanmak istiorsan eğer Save As Yabi kısa yoL tuşu ctrL+shift+s yaparak Jpeg oLarak kaydedeceksin. KaLiteLi oLsun diorsan da JPEG Options die bi pencere açıLacak onu son seviyeye getirerek kayıt edebiLirsin.
    Sanırım akLınıza takıLan bir yer kaLmamıştır.
    Sevgi ve dua iLe kaLın..
  6. psiqopat

psiqopat New Member

Aldığı Beğeni:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    ya lutfen bana da anlatır mısınız ben kurdum cs2 yi ama kullanmasını bılmıyorum sıfırdan baslıyorum burdaki bilgiler cok güzel ama bende bu kadar sekıl mevcut degıll nasıl oluyo buuu:mad::mad:

Sayfayı Paylaş